Fanoušci tvoří vlastní Halo pro PC

Halo je zaslouženě nejdůležitější exkluzivitou Xboxu a Microsoft to tak chce nechat. Pokud si ale chcete Halo zahrát i na počítači, tak díky fanouškovskému projektu to bude možné.

Halo 3: ODST

Halo 3: ODST FOTO: Bungie

Projekt vystupuje pod názvem Installation 01. S jeho pomocí si budete moci zahrát multiplayerové mapy z Halo 1 až 3. Jak to celé funguje? Je to prosté, nejedná se totiž o port, ale o kompletně novou hru.

Ti bystřejší z vás si jistě kladou otázku, jak se na to kouká Microsoft. Pravdou ale je, že se vývojáři nedopouští porušení autorských práv, poněvadž projekt bude ke stažení zcela zdarma a vzniká kompletně od začátku.

„Dodržujeme Fair Use Policy a Game Content Usage Rules Microsoftu.“ prohlašují tvůrci okolo legalizace projektu „Vše ve hře je vytvořeno fanoušky a může být legálně staženo a distribuováno v souladu s Game Content Usage Rules. Nejsme tady, abychom vydělávali jakékoli peníze včetně pokrytí nákladů.“

Tento vývojářský tým nevystupuje pod žádným jménem, ale dle všeho v něm pracují fanoušci z celého světa. Dle historie na youtubu pracují na projektu již dlouhou dobu a ze sdíleného videa lze poznat, že za sebou mají pořádný kus práce, jak o tom informoval server vg247.com.

Z videa je sice patrné, že projekt se po žádné stránce skutečnému Halo nevyrovná, přesto ale nevypadá vůbec špatně. Vývojáři prohlašují, že by měl vyjít asi za 12 měsíců. Mimo Installation 01 si na PC můžete zahrát i Halo: Combat Evolved a Halo 2.

Témata:
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fanoušci tvoří vlastní Halo pro PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.