Lightning Returns: Final Fantasy XIII – doslova

Je to již úctyhodná doba, co jsme Lightning viděli naposledy, ani na vteřinu ale nezmizela z paměti svých zarytých fanoušků. Teď ji máme zpět a spolu s ní i finále jejího příběhu, kdy se rozhodne o osudu světa.

Je připravena vrhnout se zpět do boje?

Je připravena vrhnout se zpět do boje? FOTO: Square Enix

Chaos je něco, co tuhle hrdinku rozhodně nezastaví, ale co její vlastní osobní důvody? Přestože mluvíme o staletích, která Lightning strávila ve stázi, problémy, které její cestu do té doby provázely, se jistě samy od sebe nevyřešily. Komu po tak dlouhé odmlce už dělá trochu problém vzpomenout si na vlákna příběhu, jistě ocení podrobné připomenutí událostí. Ostatně, věřím, že po tak dlouhém spánku by to jistě mohla ocenit i samotná hrdinka předtím, než se vrhne do finálního boje konečného dílu FF XIII trilogie.

Šípková Růženka

Vyspáváním si Lightning vybrala své momenty odpočinku na roky dopředu a svět kolem ní jí to dává jasně najevo. Vše řítící se do záhuby a ona v roli vyvolené nemá roky na napravení situace. Varovně zbarvené číslo třináct je odpovědí na nevyřčenou otázku. Posledních pár dní, nepatrná tečka v hlubinách času a přesto velice důležitá. Právě tolik dní je dělí od konce naděje pro tento svět.

Poslední dny života se krátí s každou uběhlou vteřinou, s každým výdechem. Napětí a nelehká rozhodnutí jsou cítit ve vzduchu a k čemu je nakonec neskutečná síla, poslání, arzenál nových zbraní pokud vnitřně válčíte se svým vlastním osudem?

Odhodlání

Lightning byla probuzena, aby lidstvo zachránila a doposud byla rozhodnutá své poslání splnit. Ale jaká bude skutečná cena takového vítězství?

A zaplatí ji?

Bránu k odpovědi nám otevře Steam 10. prosince 2015.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lightning Returns: Final Fantasy XIII – doslova

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.