Ubisoft hráčům smazal hry zakoupené skrze neoficiální distribuci

Hráči, kteří si zakoupili nový Far Cry 4 skrze nelicencované obchody, se potýkají s nezáviděníhodným problémem. Ubisoft jim totiž jejich kopie z účtů Uplay smazal.

Far Cry 4

Far Cry 4 FOTO: Ubisoft Entertainment

O problému s hrami zakoupenými skrze neoficiální přeprodejce, tedy takzvané resellery, se spekuluje celý den na diskuzním fóru reddit i na fóru Ubisoftu. V reakci na množící se stížnosti hráčů Ubisoft podle serveru destructoid.com hráčům radí, aby kontaktovali své prodejce.

Americká distribuční společnost Devolver Digital už v roce 2014 upozorňovala, že "nákupy skrze obchod G2A nejsou legitimní" a sama herní klíče, respektive hry zakoupené z těchto obchodů, maže. Nyní se zdá, že k podobnému kroku přistoupil i Ubisoft.

Internetové obchody jako G2A, G2Play a mnohé další včetně některých českých jsou u hráčů velmi oblíbené zejména díky nízkým cenám oproti oficiální distribuci. Výše zmiňovaný G2Play na svých webových stránkách sice sám uvádí, že "má příznivější ceny oproti oficiálním obchodům" a že "všechny klíče jsou zakoupeny od majoritních distributorů a naskenovány z krabicových verzí her", i jeho klíče se ale podle diskuzních fór potýkají s problémem u Ubisoftu.

Nejznámější herní online distribuční platforma Steam ve svých podmínkách sama upozorňuje, že by klíče měly být zakoupené skrze licencované prodejce. Těmi jsou například Greenmangaming, Gamersgate či Humble Bundle. Na seznam oficiálních přeprodejců herních klíčů na Steam se můžete podívat zde.

Nejjistějším postupem je se před podobnými nákupy dotázat samotných vývojářů (například na jejich fórech), se kterými obchody spolupracují. Například v případě nedávno vydané strategie Grey Goo sami tvůrci potvrdili, že s obchodem G2A spolupracují, oproti tomu takový Blizzard Entertainment své klíče prodává pouze skrze battle.net a spolupráce s ostatními prodejci vylučuje.

Témata: Far Cry 4 | Ubisoft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ubisoft hráčům smazal hry zakoupené skrze neoficiální distribuci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.