COSPLAY PARADE - Na nákupy s vaším hrdinou

Jste fanoušek cosplaye a nemáte v pátek večer co dělat? Máme pro vás jasný tip na odreagování a zábavu.

Cosplay parade

Cosplay parade FOTO: Cosplay parade

V pátek 20. listopadu od 18:00 se v obchodní galerii Šantovka v Olomouci představí během Nightshoppingu padesátka nejzajímavějších cosplayerů z Česka i Slovenska. Celé dvě hodiny se budou po tematických skupinkách procházet v areálu Šantovky a na závěr se všichni sejdou v průvodu napříč celou galerií.

V průběhu celé akce se můžete se svými hrdiny fotit, povídat si s nimi a hlavně poznávat skryté taje cosplay fenoménu. Cosplayeři jsou rádi středem pozornosti a každou fotkou na památku uděláte radost sobě i jim.

img-responsive

Czech Garrison 501st Legion | foto: Czech Garrison 501st Legion

„Je to první takto rozsáhlý pokus, jak vytáhnout cosplayery, kteří se většinou projevují komunitně, a známe je jen ze srazů, a udělat z nich to, co si zaslouží – obdivované Bohy. Výběr probíhal hlavně podle „komerční“ zajímavosti. Předložili jsme pro tuto akci průřez cosplayů skrz různými žánry a druhy umění tak, aby si z pohledu prostého návštěvníka obchodní galerie vybral opravdu každý. Z předložené databáze přibližně devadesáti cosplayerů bylo nakonec vybráno padesát nejatraktivněších. Přednost při výběru záležela hlavně na veřejné popularitě žánru cosplaye (Disney pohádky, Star Wars, Harry Potter, Avengers apod.) 

Poté přišly na řadu zajímavě zpracované cosplaye, které bylo možné zobecnit na charaktery, které jsou běžným lidem blízké (víla, rytíř, smrtka, princezna apod.). Třeba právě velmi cosplayovaná hra League of Legends je z pohledu předloh takto lehce přirovnatelná k vílám, rytířům, démonům apod., ale nelze spoléhat na to, že jej všichni znají, i přesto, že je to nejhranější hra na světě. No a samozřejmě, co je barevné, načančané nebo s velkou zbraní, to také svoji pozornost přitáhne,“ říká Pavel Vykydal, člen cosplay Teamu33 a hlavní organizátor akce.

Tak co? Navnadili jsme vás? Naše redakce si tuhle ojedinělou událost rozhodně nenechá ujít.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: COSPLAY PARADE - Na nákupy s vaším hrdinou

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.