Dreamhack má nového majitele

Švédská společnost Modern Times Group (MTG) oznámila, že odkoupila od soukromých investorů 100% aktiv Dreamhacku za 28 milionů dolarů, tedy téměř tři čtvrtě miliardy Kč.

MGT nyní vlastní DreamHack

MGT nyní vlastní DreamHack FOTO: MGT

Společnost MTG rozšiřuje své pole působnosti do e-sportu už od letošního června, kdy zakoupila 74% podíl v ESL za 78 milionů eur. Co tedy bude tato změna znamenat pro budoucnost DreamHacku?

Podle vyjádření DreamHacku dohoda umožní společnosti rozvíjet své plány na pořádání festivalů v dalších zemích a současně upevní pozici Švédska jako jedné z hlavních destinací evropského e-sportu.

Tým managementu, který za DreamHackem stál doposud, bude i nadále ve vedoucí pozici společnosti. Nyní ale bude moci využívat zkušeností MTG, jenž vlastní televizní stanice a platformy, online služby, radiové stanice i produkci napříč šesti kontinenty. 

"DreamHack je vybudován na principu udělej si sám." uvedl CEO DreamHacku, Marcus Lindmark. "To je něco, co jsem zažil na vlastní kůži jako dobrovolník při přípravě akce v roce 2002 a co zažívám i nyní jakožto CEO. Jako součást tohoto týmu jsme už dosáhli skvělých výsledků a budeme takto pokračovat i v budoucnosti. Věříme, že MTG je pro DreamHack do budoucna perfektním majitelem, díky kterému budeme schopni udělat další krok od velikosti průměrného švédského hudebního festivalu k tomu stát se globální eventovou společností."

Týmy z DreamHacku a MTG úzce spolupracují již od roku 2013, kdy poprvé spojily své síly aby vybudovaly e-sportové studio ve Stockholmu. Zde vyprodukovaly progamingový obsah, který byl vysílán na platformách a televizních stanicích, které MTG vlastní. 

“DreamHack je už nyní největším švédským digitálním festivalem." řekl CEO a prezident MTG Jørgen Madsen Lindemann. "Investice MTG nám umožní nejen upevnit naši pozici, ale také urychlit rozšíření našich festivalů po celém světě. Máme roky zkušeností jakožto inovativní a úspěšní organizátoři e-sportových akcí i jako dodavatelé zajímavého progamingového obsahu jak tradičním, tak digitálním mediálním partnerům."

Na rok 2016 je v této chvíli potvrzeno celkem 7 DreamHack eventů, ale švédská společnost by ráda přidala další. Pokud jednání s Valve dopadnou podle představ, doufá také uspořádání obrovského festivalu ve Stockholmu.

Témata: DreamHack
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dreamhack má nového majitele

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.