Poslední kousek skládačky příběhu Final Fantasy XI zapadl na své místo

Od 10. listopadu může jeden ze světů Final Fantasy znovu pokračovat v cestě za odhalením svého osudu. Update nese název Rhapsodies of Vana’diel a zavede vás do Reisenjima – nové lokace, kde se rozhodne o osudu Vana’diel.

Jeden z nových wallpaperů, kterými přispěl k Rhapsodies of Vana’diel art director Yusuke Naora

Jeden z nových wallpaperů, kterými přispěl k Rhapsodies of Vana’diel art director Yusuke Naora FOTO: Square Enix

Square Enix, Inc. je ikona, kterou zná snad každý hráč. Vývojář, distributor a vydavatel, který uděluje i licence – to vše v jednom je Square Enix Group. Právě jejich šikovné ručičky nás seznámili s kousky jako Space Invaders, Dragon Quest, Tomb Raider a v neposlední řadě i Final Fantasy RPG sérií, která tu s námi je již od roku 1987.

Final Fantasy získala mnohá ocenění a není divu. Hráče vždy zavedla do naprosto jiného světa, než známe. Seznámila nás s mnoha odlišnými národy a jejich názory, předvedla nám nebezpečí magie, která je ve své čiré podobě našemu světu vzdálená, a která se v této fantasy sérii mnohdy stáčí do víru zla díky temným stránkám lidské povahy. V každém z dílů však víc než boj proti onomu zlu na vás promluví jeden faktor, který je neměnný i ve světě nekonečné představivosti: základní neshody, problémy a strasti mezilidských vztahů, které máte za úkol překonávat.

img-responsive

Ve třech se to lépe táhne | foto: Square Enix

Ať už šlo o rodinu, přátele či nepřátele, každému z nás alespoň jedna z těchto emočně laděných součástí hry musela být blízká a právě díky tomu s námi hra vždy komunikovala s neuvěřitelnou lehkostí.

Návrat domů do Vana’diel

Tak tvůrci pojmenovali speciální příležitost pro všechny hráče. Cítíte tu naději ve vzduchu? Vana’diel potřebuje své šampiony, aby finále nehyzdily černé praporce. Square Enix je nakloněný šťastnému konci stejně jako vy, proto dává možnost všem neaktivním veteránům FF XI (PlayOnline účty nepoužívané do 23. října a vedené v Square Enix Account systému) zúčastnit se boje o budoucnost tohoto světa bezplatně od 13. od dvanácté hodiny PST až do 24. listopadu stejného času. Pokud vás zajímají bližší detaily, určitě navštivte stránky týkající se cesty zpět do Vana’diel domoviny.

Střípky expanzí pro dokončení zrcadla

Chybí vám některé z posledních rozšíření či doplňků? Jistě pak oceníte FINAL FANTASY XI: Ultimate Collection Seekers Edition – výrazně zlevněný balíček všech dosavadních expanzí pro FF XI počínaje Rise of the Zilart až po Seekers of Adoulin. Pro zakoupení jakékoli chybějící expanze jednotlivě je tu seznam aktuálně zlevněných rozšíření.

Poslední expanze neznačí konec

img-responsive

Atmosféra Final Fantasy láká hráče zpět k sobě | foto: Square Enix

Postava, stojící za konečným uměleckým ztvárněním FF XI, Yusuke Naora, se s tímto světem rozloučil stylem sobě vlastním a vám všem volně přístupným. Zatímco ale spolu s tímto rozšířením Final Fantasy XI dospěje svého konce, mějme na paměti, že není důvod smutnět. Protože samotné Final Fantasy pro nás nekončí a krásy těchto světů budeme moci obdivovat a objevovat i v dalších dílech této série. Branou pro cestu dál vám pak může být neobyčejné propojení dvou světů.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Poslední kousek skládačky příběhu Final Fantasy XI zapadl na své místo

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.