Final Fantasy XIV pokračuje a to s bonusem navíc

Dnes Square Enix přidal pár číslovek navíc vedle XIV – 3.1 značí aktuální patch s názvem As Goes Light, So Goes Darkness. Ten odhalí pokračování hlavního příběhu a změny objevíte například i při listování dostupnými instancemi. Vítejte zpět ve fantasy světě s číslem čtrnáct.

Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV FOTO: Square Enix

Co do příběhu, Warrior of Light se navrací z Azys Lla a jak zareaguje národ Ishgardu, to vám už prozradí jen hra samotná. Po gameplay stránce se k již zavedeným součástem hry připojí jednotka zelenáčů. Mohou to být třebas nováčci, ale jistě pročistí vzduch a dodají prvky, které hráče zabaví. Posuďte sami.

Zimní obutí gameplaye

Vyžíváte se v boji a je to vaše krevní skupina ať už proti vám stojí hráč nebo monstrum? Lord of Verminion se vám v tom případě jistě zalíbí. Tato strategická atrakce na vás čeká v Manderville Gold Saucer, kde dostanete šanci poměřit svoje síly (respektive síly vašich minionů) proti jiným hráčům nebo boss minionům.

Patřil souboj s Thordanem a jeho dvanácti rytíři k vašim oblíbeným, jen už to začala být tak trochu nuda? Jeho ztíženou verzi si můžete ozkoušet v novém hávu aka The Minstrel’s Ballad: Thordan’s Reign.

Hráči, kteří se pohybují ve sférách vysokých levelů, jistě ocení přidání dvou nových dungeonů právě pro ně – Saint Mocianne’s Arboretum a Pharos Sirius (Hard).

Nová alianční razie, která pojme 24 hráčů má název Void Ark. Zatímco se budete snažit objasnit záhady strašidelné lodi, na které jste se ocitli, střet s nepřítelem je nevyhnutelný a vždy si k vám najde cestu.

Netáhnou vás záhady a jste spíše pro objevování nových míst? Průzkumné mise mohou vymazat vaši nelibost. Spatřit daleké ostrovy můžete skrze cestování vzdušnými loděmi, které vás přenesou na ona vytoužená místa. Ale ani tyto mise se neobejdou bez nebezpečí, proto buďte raději připraveni.

Zajímá vás kultura kmenů? Vanu Vanu beast tribe questy si v tom případě získají vaše srdce. Díky jejich novému quest sync systému vám dokonce i nabídnou odměny odpovídající levelu, v kterém jste úkol přijali.

img-responsive

I tak mohou vypadat vaše aerolinky po novém patchy | foto: Square Enix

K menším, nicméně neméně významným změnám také patří poskytnutí již existujícím vybraným pozemním mountům schopnost létat spolu s Magitek armorem, nové účesy a jiné.

Slavíme a získáváme aka bonus navíc

Square Enix má dvojí důvod proč oslavovat. Dnes nejenže vypustili tento patch, ale také poslední kapitolu příběhové linie Rhapsodies of Vana’diel z FF XI. Právě k oslavě vystoupení obou kousků na světlo světa dojde k netradičnímu propojení těchto her. Jako pojící prvek tvůrci zvolili Irohu – hvězdu příběhové sekvence Rhapsodies of Vana’diel (FF XI). Iroha navštíví FF XIV a domov zde bude mít od dnešního dne až do 31. prosince.

V průběhu tohoto eventu budete mít možnost získat exkluzivní odměny ingame. Doufám, že tvůrci mají pro Irohu připravené oblečení navíc, protože hráčům dávají všanc k získání i outfit Irohy a takovou příležitost si nadšenci rozhodně nenechají proklouznout mezi prsty.

Pokud vás zajímají detaily, máte možnost zamířit přímo ke zdroji, ať už se zajímáte o FINAL FANTASY XIV: Heavensward nebo výše zmiňovanou kolaboraci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Final Fantasy XIV pokračuje a to s bonusem navíc

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.