Overwatch vyjde během jara i pro konzole, ale nebude free-to-play

Očekávaná multiplayerová FPS od Blizzardu, Overwatch, vyjde nejpozději v červnu příštího roku a dorazí a dorazí i za konzolovými hráči. Do dlouhé řady free-to-play titulů se ale nezařadí.

Overwatch

Overwatch FOTO: Reprofoto YouTube

Nebudu asi daleko od pravdy, když řeknu, že Overwatch je jedna z nejočekávanějších her současnosti. Multiplayerová střílečka, která vznikla z po letech vývoje zrušeného MMO projektu Titan, si získala pozornost hráčů, včetně našich redaktorů. Nicméně nad hrou se stále vznášelo několik gigantických otazníků. Některé z nich adresoval Blizzard na právě probíhajícím Blizzconu.

Nejdříve to, co bude zajímat asi nejvíce z vás. Overwatch nebude free-to-play. Ačkoli se to obecně očekávalo, nepotvrzené drby o tom, že Overwatch bude ve skutečnosti hra za plnou cenu, se nakonec (částečně) potvrdily. Digitální verze si řekne o 40 euro, Origins Edition, která obsahuje jako bonus „neuvěřitelných“ 5 skinů a drobnosti do dalších her od Blizzardu, rovnou o 60 euro a sběratelská edice se soškou Soldiera 76 po vás bude chtít ještě dalších 70.

Overwatch zároveň zavítá i na PS4 a Xbox One (což je možná i důvod, proč není free-to-play), kam ale dorazí pouze se Origins a sběratelskou edicí, nejlevnější edice je pouze pro PC. Datum vydání nebylo stanoveno konkrétně, ale Blizzard slibuje, že se dočkáme nejpozději 21. června.

Oznámení se dočkala i trojice nových hrdinů: D.va, Genji a Mei.

Genji je cyber-ninja, který dokáže svým mečem odrážet šípy a kulky a jako spousta jeho sourozenců se nemálo inspiruje u Gray Foxe z Metal Gear Solid a. D.Va je bývalá profesionální hráčka Starcraftu (ano, vážně), která si s sebou do boje bere jako společníka růžového vojenského mecha (ano, vážně). A poslední z nových hrdinů je Mei, na 15 let vypadající vědkyně, která má v zásobě spoustu na ledu a zimě založených schopností.

Dohromady to tedy dává 21 hrdinů. Všechny získáte zakoupením hry, ale Blizzard nepotvrdil, jestli to tak bude i dalšími. Docela reálnou hrozbou je, že kromě skinů si nakonec Overwatch řekne o peníze i za další hrdiny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Overwatch vyjde během jara i pro konzole, ale nebude free-to-play

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.