Kickstarter zahalí temnota aka Dogma: Eternal Night

Slibně vypadající grafika, enigmatická hudba a kostel z traileru, který vysloveně prosí o řádný průzkum. To je záležitost, kterou Prelude Games Factory připravuje pro MMORPG hráče.

Kostel z traileru na konci bezútěšné ulice

Kostel z traileru na konci bezútěšné ulice FOTO: Prelude Games Factory

Původním názvem Project Dogmat vám zde prezentuje jakousi temnou verzi světa, který známe. Zde lidé ani zdaleka nejsou navrchu potravinového řetězce, proto byste si raději měli dávat pozor, když v dálce zahlédnete podezřelý pohyb. Může to totiž být duch, vlkodlak, upír nebo dokonce něco, co nebudete čekat vůbec. A věřte, že nikdo z nich vás nebude chtít jen přátelsky pozdravit. Poplácat po rameni… Zakousnout se do krku, vyděsit k smrti či rozsápat – ano, mnohem pravděpodobnější.

Jak už z ukázky můžeme vidět, hra nás zavede do moderního světa vizuálně odpovídajícího současnosti. Nicméně zatímco se ve svém životě můžete setkat s takovými stavbami bez větších problémů, Dogma: Eternal Night vám nabízí chytlavý bonus. Horor, temnota a tajemno jsou tři věci, které ve hře zažijete – a co vás bezpochyby vytrhne z každodenní monotónnosti či stereotypu. Naopak vám podává ruku vstříc akci a objevování nového.

Tady vás Metatron nepřivítá

Zatímco na Alana Rickmana v této Dogmě nenarazíte, po přečtení charakteristických prvků hry budete jako hlavní aktérka po jeho nástupu ve filmu – v jiném světě.

Připravte se, že každá vaše akce bude mít i reakci, tedy následky. To je dynamické prostředí, ve kterém se budete pohybovat. Zatímco je to jistě lákavý faktor, může to být zároveň faktor smrtící – a nejen pro vaše nepřátele.

Hra vaši cestu čas od času sváže s charaktery hlavního příběhu Dogmy – charaktery, které jste si vy jedním ze svých vlastních rozhodnutích znepřátelili. Postavami, vůči kterým z vaší strany kytky přátelství nekvetou – anebo naopak. Takové události v sobě zahrnou právě všechny charakteristické prvky MMORPG – PvP, PvE či RP.

Bez omezení – to je heslo, které tvůrci velí pro svět Dogmy. Žádná značka STOP jen proto, že jste nízký level, žádné upřednostňování jedné class před druhou co se jakýchkoli přístupů týká. To skutečně zní jako svět bez hranic, že? Tedy až na jednu.

Tvůrci totiž zavedli systém perma-death. To samo o sobě to mluví za vše. Bezpochyby je to jistý způsob, jak budoucí hráče přinutit pečlivě promýšlet každý jejich krok, protože: šlápnete vedle? Sorry, končíš.

img-responsive

Temné uličky skrývají mnohá stvoření, mnohé příběhy | foto: Prelude Games Factory

Z tohoto výčtu je víc než jasné, že budete kráčet po opravdu tenkém ledě. Co víc si přát k rozproudění adrenalinu ve vaší hráčské krvi?

Pro Prelude Games Dogma značí jejich debut, proto můžeme čekat, že si dají záležet a své dítko nevypustí do světa bez bezpečně připevněné pleny.

Do jakého oblečku hru oděli, se dozvíme až po vypuštění hry. Zatím si v kalendáři můžeme poznamenat 24. listopadu, kdy se Dogma představí na Kickstarteru. K takové slavnostní příležitosti mají Prelude Games samozřejmě připraveny odměny pro nadšence, kteří ve hru věřili a podpořili ji již v samotných začátcích.

Potenciál Dogmy je opravdu veliký a z funkcí a systému hry zveřejněného tvůrčím týmem se hráči mohou těšit na zážitek plný temnoty a v nejvypjatějších momentech možná i na zběsile tepající žilku na spánku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kickstarter zahalí temnota aka Dogma: Eternal Night

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.