78 procent fanoušků eSportu hraje na konzolích

Nová studie ukázala celkem překvapivé zjištění. Ve Spojených státech hraje 78 procent fanoušků eSportu na konzolích a pouze 35 procent na PC.

The Nielsen eSports Report

The Nielsen eSports Report FOTO: The Nielsen eSports Report

Se zjištěním přišel server Nielsen. Dle něj hraje 78 % fanoušků eSportu na konzolích, z toho 49 % na Xboxu One, PS4 nebo Wii U, pouhých 35 % na PC a 65 % na mobilu nebo tabletu. Ještě zajímavější je zjištění, že 10 % fanoušků eSportu nehraje hry vůbec. Informoval o tom server vg247.com.

Tyto statistiky byly naměřeny na 1 200 hráčích ve Spojených státech. Těžko říct, jak by dopadla měření v České republice, ale u nás není hraní ještě tak rozšířeno, jako na západě a eSport je u nás ještě v plenkách.

Přesto se herně u nás situace zlepšuje a rok co rok je tu více a více hráčů. Třeba se jednou dočkáme vlastních statistik. Jak jste na tom vy? Sledujete eSportovou scénu? A na jaké platformě hrajete?

Témata: eSport
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 78 procent fanoušků eSportu hraje na konzolích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět…

21.03.2019 18:15 Google Stadia přichází ruku v ruce s budoucností

Red Dead Redemption 2 v nové aktualizaci údajně zhoršil grafiku

19.03.2019 17:51 Jeden z adeptů na nejlepší hru minulého roku čelí obvinění z grafického downgradu.

Související:

Nejčtenější články

  1. Jak bude hraní vypadat za pár let?

  2. Z prostého obchodu v konkurenci pro Steam. Epic Games Store chystá velké změny

  3. Česká hra Beat Saber pokořila další milník a údajně se stala nejprodávanější VR hrou v historii

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.