Black Desert Online alfa končí, co skrývají Daum Games v rukávu

Paris Expo končí a spolu s ním i první šance veřejnosti nahlédnout do světa Black Desert Online. S čím se testující hráči alespoň částečně mohli setkat ingame, jaké problémy měli s vývojáři k prodiskutování a co vůbec bude se hrou dál pro severní Ameriku a Evropu?

Assassin´s Creed můžete zčásti zažít i tady

Assassin´s Creed můžete zčásti zažít i tady FOTO: Pearl Abyss

V poslední zprávě o BDO jsme se zmiňovali, že hráči budou mít šanci si hru otestovat v rámci Paris Games Week. Tato akce odstartovala již 28. října a my pro vás teď máme další náhled do neuvěřitelně propracovaného světa.

Daum Games si pro herní událost připravila nový trailer, kde jsou k vidění mnohé z funkcí, které potvrzují naše výše zmiňované tvrzení o detailním a precizním provedení hry.

Pořízení a vybavení vlastního obydlí zde není představou z jiné dimenze, můžete tu dokonce i farmařit! Nejen krotit, ale také chovat koně, rybařit a lovit. Craftění je samozřejmostí. Záležitosti každodenního života provází ale i široké pokrytí PvP systému (týmy nebo guildy proti sobě, útoky na hrad…). Boje ve hře jsou založeny na používání skillů, a tak pokud víte jak na to, může takový souboj být rychle vykonaná prácička. Vše je doplněno otevřeným světem s velkým O, protože loading screen je zde skutečně raritou. A to je pouze stručný výběr z toho, co hra nabízí.

Pod praporem alfy

Průběh testu sahá až do dnešního dne a jeho rozpis byl zveřejněn v našem předchozím článku, který poskytuje mnohé další zajímavé informace.

Hráči měli poněkud omezené možnosti, ale s tím se samozřejmě u každé alfy počítá. Konečný level pro ně byl 30, PvP mohlo probíhat od 20. levelu. Cash shop pro tuto alfu byl uzavřený. Jediné dostupné lokace byly první dvě z mapy světa – Balenos a Serendia. Aby měli hráči vůbec šanci si BDO užít a řádně otestovat všechny dostupné možnosti, vývojáři se postarali, aby cesta k vyšším a vyšším levelům byla pomalejší, nežli je v originálu.

img-responsive

Podzemí | foto: Pearl Abyss

Alfa boj s početnou převahou – hráči přišli napomoc

Vývojářský tým má bezpochyby s touto hrou práce až nad hlavu. Už před začátkem alfy varovali, že se stále pracuje na lokalizaci. Z prvků v samotné hře bylo nespočet ještě nevychytaných záležitostí jako například čas od času se překrývající text, chybějící překlad, některé animované scény pak mohou postrádat dabing a chybějící videa pro zaučení.

Celý seznam nedostatků byl mnohem delší, nicméně mluvíme o alfě – a u té se nedá čekat hotová věc.Osobně si myslím, že hráči uvítali tuto příležitost tak jako tak (ostatně svědčí o tom video sdílené na Facebook stránce BDO) a Daum Games z toho samozřejmě také těžila v podobě konstruktivní kritiky hráčů.

Zjevně došlo k úspěšnému poprání se s feedbackem alfa testujících, protože nehodlají s betou dlouho čekat. Už teď bylo od nich hráči slyšeno, že beta BDO má proběhnout za pár týdnů, takže kdo nestihl alfu, měl by určitě i nadále sledovat Facebook a Twitter stránky hry.

Pro tento rok jsou hlášeny ještě dva další testy. A pozor! Daum Games zrušila Black Desert Online Founder´s Packy z důvodu jejího B2P statusu, proto sledujte výše zmiňované stránky o to víc. Jsou totiž aktuálně vaší jedinou cestou ke klíči do světa plného příležitostí.

Já jen pro připomenutí zopakuji, že konečného výsledku pilné práce Daum Games se máme dočkat již v prvních měsících roku 2016 - mezi lednem až březnem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Black Desert Online alfa končí, co skrývají Daum Games v rukávu

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.