Black Desert Online alfa končí, co skrývají Daum Games v rukávu

Paris Expo končí a spolu s ním i první šance veřejnosti nahlédnout do světa Black Desert Online. S čím se testující hráči alespoň částečně mohli setkat ingame, jaké problémy měli s vývojáři k prodiskutování a co vůbec bude se hrou dál pro severní Ameriku a Evropu?

Assassin´s Creed můžete zčásti zažít i tady

Assassin´s Creed můžete zčásti zažít i tady FOTO: Pearl Abyss

V poslední zprávě o BDO jsme se zmiňovali, že hráči budou mít šanci si hru otestovat v rámci Paris Games Week. Tato akce odstartovala již 28. října a my pro vás teď máme další náhled do neuvěřitelně propracovaného světa.

Daum Games si pro herní událost připravila nový trailer, kde jsou k vidění mnohé z funkcí, které potvrzují naše výše zmiňované tvrzení o detailním a precizním provedení hry.

Pořízení a vybavení vlastního obydlí zde není představou z jiné dimenze, můžete tu dokonce i farmařit! Nejen krotit, ale také chovat koně, rybařit a lovit. Craftění je samozřejmostí. Záležitosti každodenního života provází ale i široké pokrytí PvP systému (týmy nebo guildy proti sobě, útoky na hrad…). Boje ve hře jsou založeny na používání skillů, a tak pokud víte jak na to, může takový souboj být rychle vykonaná prácička. Vše je doplněno otevřeným světem s velkým O, protože loading screen je zde skutečně raritou. A to je pouze stručný výběr z toho, co hra nabízí.

Pod praporem alfy

Průběh testu sahá až do dnešního dne a jeho rozpis byl zveřejněn v našem předchozím článku, který poskytuje mnohé další zajímavé informace.

Hráči měli poněkud omezené možnosti, ale s tím se samozřejmě u každé alfy počítá. Konečný level pro ně byl 30, PvP mohlo probíhat od 20. levelu. Cash shop pro tuto alfu byl uzavřený. Jediné dostupné lokace byly první dvě z mapy světa – Balenos a Serendia. Aby měli hráči vůbec šanci si BDO užít a řádně otestovat všechny dostupné možnosti, vývojáři se postarali, aby cesta k vyšším a vyšším levelům byla pomalejší, nežli je v originálu.

img-responsive

Podzemí | foto: Pearl Abyss

Alfa boj s početnou převahou – hráči přišli napomoc

Vývojářský tým má bezpochyby s touto hrou práce až nad hlavu. Už před začátkem alfy varovali, že se stále pracuje na lokalizaci. Z prvků v samotné hře bylo nespočet ještě nevychytaných záležitostí jako například čas od času se překrývající text, chybějící překlad, některé animované scény pak mohou postrádat dabing a chybějící videa pro zaučení.

Celý seznam nedostatků byl mnohem delší, nicméně mluvíme o alfě – a u té se nedá čekat hotová věc.Osobně si myslím, že hráči uvítali tuto příležitost tak jako tak (ostatně svědčí o tom video sdílené na Facebook stránce BDO) a Daum Games z toho samozřejmě také těžila v podobě konstruktivní kritiky hráčů.

Zjevně došlo k úspěšnému poprání se s feedbackem alfa testujících, protože nehodlají s betou dlouho čekat. Už teď bylo od nich hráči slyšeno, že beta BDO má proběhnout za pár týdnů, takže kdo nestihl alfu, měl by určitě i nadále sledovat Facebook a Twitter stránky hry.

Pro tento rok jsou hlášeny ještě dva další testy. A pozor! Daum Games zrušila Black Desert Online Founder´s Packy z důvodu jejího B2P statusu, proto sledujte výše zmiňované stránky o to víc. Jsou totiž aktuálně vaší jedinou cestou ke klíči do světa plného příležitostí.

Já jen pro připomenutí zopakuji, že konečného výsledku pilné práce Daum Games se máme dočkat již v prvních měsících roku 2016 - mezi lednem až březnem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Black Desert Online alfa končí, co skrývají Daum Games v rukávu

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  2. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.