Need For Speed se s novým trailerem snaží hrát na vážnou notu

Jeden by si řekl, že Need For Speed a vážné drama vůbec nejde dohromady. A soudě podle nového traileru by měl také pravdu.

Need for Speed

Need for Speed FOTO: EA

Není tak výjimečné, že by hry ze současné triple-A produkce působily, jako by byly vytvářeny s odškrtávacím seznamem v ruce. Open world? Máme. Tuny šablonovitého obsahu, který natáhne herní dobu? Taky máme. DLC? Samozřejmě. Novému Need For Speed ale chyběla „fajfka“ v kolonce „příběh“. A tak, aby ctil tradici této těžce zkoušené série, se i reboot dočká malé porce příběhové omáčky.

Nových devadesát sekund materiálu je provázeno proslovem o svobodě, který by z pusy nevypustil nikdo starší 18 let, krátce se mihnou dvě tváře a bunda Ken Blocka, které asi podle tradice budou patřit těm několika opravdu důležitým závodníkům. To vše za zvuků patřičně upravených plechových herců a překvapivě decentního remixu devadesátkového hitu Gangster Paradise.

Musím říct, že zhlédnutí tohoto majstrštyku mě přinutilo přehodnotit mé dosavadní názory na launch trailery. Do teď jsem si myslel, že běžně si PR týmy schovávají to nejlepší na konec, ale EA evidentně boří předsudky. Nejen že by trailer působil méně kýčovitě (a snad i dával větší smysl), kdyby místo Gangster Paradise končil známou předělávkou od Weird Ala, ale má možná i větší šanci hráče přinutit, aby zrušili předobjednávku, než je nalákat.

Co Ghost Games a EA natropili tentokrát, se dozvíme už 13. listopadu. Tohle datum ale platí jen pro konzolové verze, PC verze byla odložena až na příští rok.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Need For Speed se s novým trailerem snaží hrát na vážnou notu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.