Age of Wushu Dynasty udeří s betou pro vyvolené ještě tohoto roku

Tvůrci a vydavatelé hry, Snail Games, přináší jádro svého nejnovějšího projektu ke zkoušce ohněm, která bude tradičně v režii hráčů. Kde bere hra své počátky, čím vás může nalákat a kdy?

Age of Wushu Dynasty kombinuje tradiční styl s moderním

Age of Wushu Dynasty kombinuje tradiční styl s moderním FOTO: Snail Games

AoWD, nástupce téměř stejnojmenné MMO Age of Wushu, prezentuje otevřený svět plný bojového umění. Od účastnění se konkurenčních strkanic mezi školami bojových umění jako žák jedné z nich, přes vývoj vašich bojových schopností až po sólistické nebo naopak multiplayer události. Nesmí samozřejmě chybět PvP, kterého je z videí z čínské bety přislíbeno již teď přehršel. Kdo je spíš pro týmového ducha, co-op vám bude milým překvapením a možností, se kterou se tady setkáte také.

Co nám CBT (Closed Beta Test) slibuje

Šťastlivce, kteří se k uzavřené betě dostanou, čeká seznámení s absencí class výběru. Namísto povolání bude k volbě jedna ze čtyř škol bojových umění.

Po vytvoření charakteru hráče uvítá Jianghu – autentický svět, nabízející scenérie, u kterých budete mít problém uvěřit, že nejsou reálné. Nicméně některé z nich kdysi dávno skutečné byly. Hra totiž mimo jiné čerpá z historie, pro dotvoření téměř filmového zážitku ze hry. A tím ani zdaleka součet půvabů AoWD nekončí.

Do vývoje této akční RPG se zapojili i slavní mistři kungfu, aby tvůrci měli možnost co nejautentičtěji zachytit pohyb a jeho formu při soubojích.

Jako poslední, ale neméně tak důležité lákadlo, je nutno zmínit originální až průkopnický PvP a co-op systém.

Pohledy z dohledu

Čína má svoji betu za sebou a díky tomu můžeme obhlédnout, na co se v brzké době můžeme těšit.

AoWD se pyšní osobitým stylem boje na bázi „kámen, nůžky, papír“, jak říkají sami tvůrci. Snaží se napodobit a zapojit mnohé faktory, které hrají roli v soubojích v reálném životě. To ve své podstatě znamená, že budete muset pracovat například s odrážením útoků nebo naopak najít skulinu v obranném bloku nepřítele (závislé na tom, jestli váš skill vyjde jako úspěšný, může se klidně stát, že účinný nebude). Samotné souboje mají pak mnohem větší hloubku než klasická řežba dokud není mob či hráč na zemi v kaluži kečupu.

Age of Wushu versus Age of Wushu Dynasty

Změnou v Dynasty a zároveň rozdílem od AoW je skutečnost, že v moment, kdy se odhlásíte pryč ze hry, ani zdaleka tím nic nekončí. Vy jste se třeba šli vyspat dorůžova, ale mezitím je možné, že váš avatar se stal obětí únosu, nebo došel nějaké újmy. Zkrátka svět plný kopretinek a srdíček. Ale dobrá výzva mnohým z nás nedá spát, dokud se jí nepostavíme čelem.

Druhým rozdílem je fakt, že Age of Wushu vyšla pro PC platformu; Dynasty je v podstatě rozšíření původní hry do iOS a Android platforem, mobilní verze.

Protrhne hráze

Kungfu souboji nabitý a téměř filmový beta zážitek odstartuje již tohoto listopadu, kdy poskytne pohled spíše na „neobroušený diamant“ než samotný hotový diadém. Nicméně ten nejdůležitější základ hry bude k dispozici na oťuknutí a Snail Games jistě uvítají konstruktivní kritiku hráčů.

Hra už teď vypadá lákavě a mě osobně by zajímalo, čím vším se bude nakonec lišit od ostatních her zakládajících si na bojových uměních (Swordsman a jiné).

Konkrétní datum bety ještě není známo, stejnětak podmínky k účasti na betě či samotný start hry. Proto se vyplatí sledovat její oficiální stránky a naše redakce vás bude samozřejmě průběžně informovat o vývoji skrze náš Facebook a Twitter.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Age of Wushu Dynasty udeří s betou pro vyvolené ještě tohoto roku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.