eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších úspěchů tuzemské e-sportové historie, když grandiózně opanoval mezinárodní V4 Future Sport Festival (dále jen V4 FSF). Společně s titulem získal nevídanou výhru 4 000 000 korun českých.

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč! FOTO: eSuba

Maďarský turnaj byl určen pouze hráčům a týmům Visegrádské čtyřky, což bylo na evropské poměry unikum a představovalo zároveň i netradiční měření sil východního regionu. Dění okolo V4 FSF započalo národními kvalifikacemi pro každou zemi, z nichž vždy nejlepší celek postupoval na závěrečné finále do Budapešti. Celkově se této úvodní fáze zúčastnilo zhruba 304 týmů, tedy 1520 hráčů, kteří si nenechali ujít příležitost zapojit se do reprezentačních bojů.

eSuba se stává full-time týmem (0:55) | zdroj: YouTube


Přímo v maďarské metropoli se pak 24. března uskutečnilo očekávané grandfinále s kvartetem kvalifikantů. Českou republiku reprezentoval právě tým eSuba, Slovensko Team xD, Maďarsko zastupovali Rift Esports a Polsko pak tým Illuminari Gaming. Na jmenované účastníky čekalo zkrácené play-off, tedy semifinálový střet a následně velké finále, ve kterém se rozhodlo o držiteli titulu a především výherci rekordní částky.

Nervy drásající zápasy a atmosféru nakonec nejlépe zvládla eSuba, která podávala výtečné výkony a dokázala si tak na své konto, po výhře na německého DreamHacku, připsat další velký úspěch. Ten se dostavil velmi krátce po oznámení plné profesionalizace League of Legends týmu ve složení: Vladimír “Cekutka” Mrkáček, David “Jejky” Jakubec, Marek “Humanoid” Brázda, Tomáš “Nardeus” Maršálek a Petr “denyk” Haramach. „Peníze nejspíš investuji do přestavby bytu,“ prozradil o svých plánech s výhrou pravděpodobně nejlepší hráč turnaje, Humanoid.

eSubu pod vedením kouče Tomáše “Nightshare” Kněžínka nyní čekají přípravy na závěr domácí ligy Hitpoint Masters, která vyvrcholí 1. dubna ve Svitavách. Vítěz postupuje do European Cupu, před-fáze světově proslulé League of Legends Championship League (LCS).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.