League of Legends na IEM Gyeonggi - skupina A

Poslední IEM letošního roku má za sebou první hrací den.

IEM Gyeonggi

IEM Gyeonggi FOTO: IEM

Dnes ráno odstartovala poslední velká progamingová událost letošního roku, IEM Gyeonggi. A turnaj v League of Legends pochopitelně nesmí chybět. O vítězství se pere 8 týmů, o dva víc než na nedávném IEM Oakland, z 6 regionů. Jediný z hlavních regionů, který nemá v korejském Gyeonggi zástupce, je Čína.

Skupiny jsou řešeny klasickým turnajovým pavoukem se systémem „double elimination“, jedna prohra neznamená konec v turnaji. Dva nejlepší týmy postupují do semifinále. Dnes byly na pořadu všechny zápasy skupiny A.

Samsung Galaxy vs Vega Squadron

V prvním zápase celého turnaje proti sobě nastoupili Samsung Galaxy z Koreje a Vega Squadron z Ruska. Favorit byl jasný. Samsung skončili na letošním Worlds na 2. místě a přestože Albus Nox Luna, vítězům ruské ligy CIS, se podařilo jednou porazit korejským tým ROX Tigers, od Vegy to samé očekávali asi jen ti největší fanoušci.

O to větší překvapení bylo, když Vega dlouhou dobu drželi zápas nejen vyrovnaný, ale okolo 20. minuty si dokázali vytvořit i menší náskok. Hráči SSG vytvářeli chyby, kde se dalo, a ani zdaleka nevypadali jako druhý nejlepší tým na světě. Až po 40. minutě se zápas zvrtnul v jejich prospěch po úspěšném souboji u draka, který vedl k získání barona a nakonec i k vítězství.

Za něj mohou děkovat především Crownovi (mid), který se svým ikonickým Viktorem sice také nadělal spoustu chyb, ale dokázal dovléct svůj tým k vítězství i přes značný odpor svých spoluhráčů.

Immortals vs J-Team

V druhém zápase prvního kola se proti sobě postavili Immortals ze severoamerické NA LCS a J-Team z taiwanské LMS. Souboj neměl jasného favorita, oba týmy skončily ve svých ligách pod hranicí postupu na Worlds. Nicméně soupiska JT se od loňské sezóny nezměnila, zatímco IMT se na IEM představují z takřka kompletně obměněnou sestavou.

Top: Flame (legendární topař z dob S3, kdy hrál za CJ Entus Blaze; naposledy náhradník za Longzhu Gaming)
Jungle: Dardoch (naposledy Team Liquid)
Mid: Pobelter (jediný člen předchozí soupisky)
ADC: Cody Sun (nadějný nováček, dosud hrál jen v Challenger Series)
Support: Olleh (naposledy Hong Kong Esports)

Immortals trénovali v nové sestavy před IEM pouhé dva dny, ale ve hře se to ani zdaleka neprojevilo. Už od prvních minut drželi zápas pevně ve svých rukách a takřka k ničemu J-Team nepustili. Obzvláště Pobelter se blýskl svým výkonem a zápas dohrál se skóre 8/1/4. Ani ne po 30 minutách bylo hotovo. JT čekal boj o přežití proti Vega Squadron.

Immortals vs Samsung Galaxy

Naopak IMT museli ihned po výhře svést souboj se Samsung Galaxy o první místo ve skupině. Druhé kolo už se hrálo systémem „best-of-3“, tedy na dvě výhry. Nad SSG visel po prvním zápase velký otazník, ale IMT rychle zjistili, že korejský tým nepřesvědčivá výhra zvládla probudit.

Obě hry se odehrály v podobném duchu. SSG pomalu ale jistě nabírali náskok, a i když v některých případech dokázali IMT odpovědět, nikdy dočasnou výhodu nedokázali proměnit v nějaký větší náskok. Během dvou zápasů se zmohli na jednu jedinou zničenou věž.

Ačkoli všichni hráči SSG podali dobrý výkon, podstatně lepší než v předchozím zápase, největší pozornost si opět vysloužil Crown. Ten se v obou zápasech vytasil s výborně zahranou Taliyah, kterou už jsme v profesionálních zápasech nějaký ten pátek neviděli. Oproti tomu na straně IMT se projevila nesehranost týmu a nezkušenost Codyho Suna.

Severoamerický tým tak čekal další souboj s J-Team, kteří si ve dvou zápasech velice snadno poradili s Vega Squadron a poslali ruský tým domů.

Immortals vs J-Team

Po výsledku prvního setkání těchto týmu by se dalo očekávat, že to druhé se ponese ve stejném duchu. Jak už to tak bývá, opak byl pravdou. JT do prvního zápasu série vstoupili podstatně lépe. Předvedli několik pěkných ganků, což pocítili hlavně Cody Sun s Ollehem, a vypracovali si malý náskok. Ale podobně jako IMT proti SSG nedokázali výhody proměnit ve věže nebo draky a zápas se jim postupem času vymknul z rukou.

Druhý zápas tak mohl pro JT znamenat konec v turnaji. Ale ukázalo se, že balancování na hraně propasti taiwanský tým jenom nabudilo. IMT se takřka k ničemu za celý zápas nedostali a prohráli na všech linkách. Obzvláště dobrý zápas zaznamenal FoFo (mid), který ukázal, že se Pobelterovi dokáže více než vyrovnat a s Cassiopeiou dosáhl skóre 10/0/4.

Vše tak dospělo k poslednímu, rozhodujícímu zápasu. A s IMT to už po chvíli nevypadalo příliš dobře. JT se dařilo trestat jejich ganky a vypracovali si malý náskok. Ale jak už bylo v prvním dnu turnaje běžné, nedokázali ho navýšit a proměnit v zásadnější výhodu. Dardochovi se podařilo ukrást barona JT přímo před nosem a s taiwanským týmem to od té doby šlo z kopce, i když IMT dělali spoustu chyb a měli problém hru uzavřít. Flame s Kennenem předvedl, proč se říká, že nutit ho hrát tanky, je mrhání jeho potenciálem a JT si nechali nakonec ukrást ještě jednoho barona.

Do semifinále tak postupují Samsung Galaxy a Immortals. Jejich soupeře se dozvíme dnes v noci, kdy se hrají, opět od 02:00, zápasy skupiny B. V ní se o postup poperou Kongdoo Monsters, Giants Gaming, Team Liquid a Dark Passage. Korejští KM jsou sice mírným favoritem, ale stát se může vše.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: League of Legends na IEM Gyeonggi - skupina A

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.