League of Legends na IEM Oakland - semifinále a finále

Druhý hrací den jen přetékal překvapeními.

IEM Oakland

IEM Oakland FOTO: ESL

Druhým hracím dnem včera pokračovalo IEM Oakland. Turnaj v League of Legends měl na programu semifinálové série a rovnou i samotné finále. První den příliš zajímavé zápasy nenabídl, ale pokud jste dokázali skousnout chronické pauzování, ve druhém dni bylo na co koukat.

TSM vs. Unicorns of Love

První bylo na programu semifinálové klání mezi severoamerickými TSM a evropskými Unicorns of Love. Odveta z IEM San Jose z roku 2014 neměla vyloženého favorita. TSM sice v posledním splitu dominovali NA LCS, ale na Worlds se příliš nepředvedli a nedokázali postoupit ze skupiny. Jednorožci se sice nedokázali probojovat ani na Worlds, ale ve čtvrtfinále proti INTZ předvedli, že jsou ve výborné formě.

TSM navíc hráli se (staro)novým hráčem na botu. Doublelift (ADC) se rozhodl dát si na půl roku pauzu a minimálně na jarní část sezóny ho nahradí Wildturtle. Ten za TSM hrál celé tři roky před Doubleliftem, ale minulý rok strávil v Immortals.

První zápas se odvíjel tak, jak se fanoušci UoL báli. Svenskeren (jungle) s přehledem zastínil Movea, který se nemohl s Lee Sinem celou dobu chytit. Hylissangovi (support) nevyšla sázka na Miss Fortune jako counter proti Zyře a Vizicsacsi (top) se nedokázal s Gangkplankem v užitečnosti rovnat Hauntzerově Poppy. Výsledkem bylo vítězství TSM po 37 minutách.

Do druhého zápasu nadraftovali Unicorns of Love úplně odlišný tým a rozdíl byl znatelný. Exileh (mid) si s Oriannou dokázal poradit s Bjergsenem a Veritas (ADC) s Ashe za celý zápas ani jednou neviděl šedou obrazovku. Jednorožci se sice nevyvarovali chyb, ale TSM to na otočení zápasu nestačilo.

Vše tedy došlo do rozhodujícího zápasu, který už po draftu sliboval netradiční zážitek. Exileh si totiž jako counter proti Bjergsenovu Viktorovi vybral Kassadina. Postrach 3. sezóny se na profesionální scéně v posledním roce příliš neukázal, takže to nebylo jasné, co se od něj dá čekat. Nakonec risk Unicorns of Love vyšel a i přes drobné zaváhání dokázali vybojovat vítězství.

Historie se tedy opakovala, k velké radosti fanoušků i manažera Unicorns of Love. O tom, s kým se potkají ve finále, rozhodovala druhá semifinálová série mezi Longzhu Gaming a Flash Wolves.

Flash Wolves vs Longzhu Gaming 

Korejští Longzhu ve čtvrtfinále porazili Chiefs, ale jejich výkon měl k přesvědčivému dost daleko. Avšak ani Flash Wolves se ve svých posledních zápasech příliš nepředvedli, na Worlds měli velké problémy s dotahováním zápasů do zdárného konce a nakonec skončili už ve skupině.

První zápas podle tomu také odpovídal. Oba týmy se dlouho jen oťukávali, Flash Wolves sice drželi mírné vedení, ale Longzhu zase získali dva draky a barona. I přestože ztratily obě věže u nexu, po 40 minutách se nakonec podařilo zvítězit Flash Wolves.

Druhý zápas už zdaleka tak vyrovnaný nebyl. Flash Wolves se rychle utrhli do vedení. Největší zásluhu na tom měl Maple (mid) a jeho Aurelion Sol, ale předvedl se i nováček sestavy, Double Red (ADC). Oba nakonec skončili zápas s nulou v kolonce smrtí. Longzhu se zmohli na pouhých 7 killů, jednu zbořenou věž a po 30 minutách si mohli začít balit kufry.

Unicorns of Love vs Flash Wolves

Finále slibovalo vyrovnanou bitvu a tu jsme také dostali. Vítěz byl určen až po 5 zápasech, v časných hodinách našeho času.

Unicorns of Love ztratili první zápas, vítězství jim nedokázal zajistit ani Exileh (mid), který skončil se skóre 6/1/4. V dalších dvou už ale dominoval evropský tým. Ve druhém nepovolili Flash Wolves zbořit jedinou věž, třetí nedokázal zachránit ani Vel’koz, se kterým Maple (mid) uspěl v prvním klání.

Triumf měli Jednorožci na dosah, ale Flash Wolves nehodili flintu do žita a ve čtvrtém zápase protivníky převálcovali ještě dominantnějším způsobem, než to zvládli UoL. Šlo taky o jediný vyloženě nepovedený zápas Exileha na celém trunaji, skončil se skóre 2/7/0. Všechno tak dospělo k rozhodujícímu, pátému zápasu. Do něj si Unicorns of Love vybrali – na tento patch – hodně netradiční AD carry – Kalistu. Ta se dlouhodobě těžší jednomu z nejnižších procent vítězství v solo queue a na profesionální scéně se po vydatných patchích už také pěkně dlouho neukázala. Ale podobně jako s Kassadinem, i tento risk se Unicorns vyplatil. Nexus zbořili už po 27 minutách a mohli se těšit s talíře pro vítězem IEM Oakland a svého vůbec prvního triumfu na profesionální scéně.

Poslední IEM už tradičně kazily neustálé technické problémy, nepříliš ideální výběr týmů (spousta lepších účast odmítla) a tentokrát i dost ohraný patch. Nicméně to neubírá nic na tom, že jsme viděli několik velice dobrých zápasů a více než zasloužený triumf evropského celku. Pokud tuto formu Exileh a spol. dokáží udržet a převést na nový patch, snadno by se mohli ucházet o nejvyšší příčky v LCS a vytoužený postup na Worlds.

Témata: IEM Oakland | IEM 2016
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: League of Legends na IEM Oakland - semifinále a finále

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.