League of Legends na IEM Oakland - čtvrtfinále

První den žádná překvapení nepřinesl, ale jeden z favoritů se solidně zapotil.

IEM Oakland

IEM Oakland FOTO: ESL

Tento víkend se v americkém Oaklandu hraje další IEM, Intel Extreme Masters. Už tradičně v programu nechybí i turnaj v League of Legends. Letos se vítězství a přímý postup na IEM Katowice opět pere šest týmů: TSM, Flash Wolves, Unicorns of Love, Longhzu Gaming, INTZ a Chiefs.

Předsezónní IEM bývaly vždy malou ochutnávkou toho, co můžeme čekat od změn v preseason patchi. Letos však pořadatelé dali přednost prověřenému patchi 6.21, na kterém se hrál nedávný světový šampionát. Na „kouzla“ s novými kytkami a překopanými assassiny si tedy budeme muset počkat.

Unicorns of Love vs. INTZ

V první sérii včerejšího večera se utkali brazilský tým INTZ a evropští Unicorns of Love.

INTZ jsme na mezinárodní scéně viděli nedávno. Na Worlds se postarali o překvapivé vítězství nad jedním z favoritů turnaje, EDG, a dost tím dopomohli H2K k prvnímu místu ve skupině, ale jinak nastřádali už jenom porážky. Nejvíce se čekalo od junglera Revolty, který na světovém šampionátu podával dobré výkony dokonce i v porážkách.

Oproti tomu Unicorns of Love mají za sebou dlouhou dovolenou. V minulém splitu skončili čtvrtí a poté v přímém souboji o postup na Worlds prohráli 2:3 se Splyce. Ani výborná forma, ve které je konec sezóny zastihl, Jednorožcům k prvnímu postupu na Worlds nepomohla. Nicméně Exileh (mid) podal ve svém premiérovém splitu překvapivě výtečné výkony a IEM pro něj byla příležitost potvrdit, že to všechno nebyla jen náhoda. Stejně jako INTZ, ani Unicorns of Love neobměňovali sestavu.

Naděje na vítězství INTZ vzaly za své už v prvních minutách prvního zápasu. Exileh si sice vysloužil šedou obrazovku po smrti v 1v1 proti Tockersovi (mid), ale to bylo taky jeho jediné zaváhání v sérii. Do konce zápasu stihl nasbírat 9 killů a Jednorožci přejeli nemohoucí INTZ v pouhých 25 minutách.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu, ale pro INTZ byl ještě trochu větším výklepem. UoL je opět přehrávali na všech frontách, Exileh absolutně zničil svého protihráče a zaznamenal několik velice povedený ult s Cassiopeiou, na botu ani výhodný matchup duu INTZ nepomohl a jediné místo, kde se Brazilci alespoň trochu drželi, byl top. Ale ve výsledku to stejně k ničemu nebylo, po 25 minutách si vítězství opět připsali na konto Unicorns of Love.

Jestliže na Worlds se zdálo, že propast mezi hlavními a wildcard regiony se zmenšuje, tato série mluví spíš o opaku. INTZ se za celou sérii zmohli na pouhých 7 killů a nepodařilo se jim zbořit jedinou věž nebo zabít jediného draka. V nejlepším na IEM Oakland jistě nebude vzpomínat micaO (ADC), který se může „chlubit“ skórem 0/8/0. To chce s ADC snad i trochu snahy.

V semifinále se Unicorns of Love utkají s TSM. Tyto dva týmy už se jednou potkali, před 2 lety na IEM San Jose. UoL tehdy za sebou ještě neměli jediný zápas v LCS, ale i přesto dokázali TSM snadno přehrát poměrem 2:0. Ve finále nakonec, k velkému zármutku mnoha fanoušků, stejně lehce prohráli s Cloud 9.

Longzhu Gaming vs Chiefs

Druhé čtvrtfinále se stalo dějištěm souboje mezi korejským týmem Longzhu Gaming a australskými Chiefs.

Favority byli pochopitelně Korejci, i když Longzhu skončili v minulé sezóně až na 8. místě, jen těšně nad hranicí sestupu. Podobně jako UoL, až v závěru splitu se LZ dostali do formy a i díky vítězství nad SKT dokázali sestup odvrátit. Může za to především výměna na midu, kde se usídlil Frozen.

Chiefs jsou pravidelným uchazečem o místo na Worlds, ale ještě ani jednou se jim na IWC nepodařilo vybojovat jedno z prvních dvou míst. Nad jejich výkonem na vyšší mezinárodní scéně tedy visel velký otazník. Dvojnásob díky tomu, že s Longzhu se papírově nemůžou měřit na žádné pozici.

O to bylo překvapivější, když se v prvním zápase dlouhou dobu dost statečně drželi. Pravda, bylo to z části díky naprosto tragickým přešlapům od Longzhu, ale upírat zásluhy Chiefs by bylo upřímně neslušné. Dlouho to dokonce vypadalo, že by Chiefs mohli nakonec vítězství uzmout pro sebe. Nakonec však zazmatkovali při boji o inhibitor a z výsledného ace už se nevzpamatovali.

Druhý zápas se odvíjel podle očekávání o trochu více. Longzhu se sice opět nevyvarovali chyb, ale jediná pozice, kde Chiefs neprohrávali na plné čáře, byl mid. Swiffer i v druhém zápase hrál Oriannu, ale i přes několik slušných ult situaci zachránit nedokázal. Chiefs padli po 27 minutách.

Longzhu sice podle očekávání postoupili do semifinále, ale ze svého výkonu nemůžou – nebo by neměli – být příliš nadšení. Dělali chyby, kde se dalo. Expression (top) a Chaser (jungle) ale svými výkony situaci dokázali zachránit. Uvidíme, jestli to bude opět na nich i v další sérii, kde se potkají s Flash Wolves.

Zbývající zápasy se hrají dnes od 19:00. Turnaj můžete sledovat přes Twitch.

Témata: IEM Oakland | IEM 2016 | ESL
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: League of Legends na IEM Oakland - čtvrtfinále

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.