eSport monitor s 240 Hz přináší nový pohled na plynulost!

Člověk by řekl, že zobrazovaný obraz na displeji nikdy nemůže dosáhnout tak realistické plynulosti. Opak je však pravdou a leckdy se dokonce může zdát, že je koukavější než skutečnost. Obrovský krok kupředu pak znamená hardwarové vylepšení monitoru, které přináší přirozenou obnovovací frekvenci 240 Hz.

ZOWIE by BenQ XL2540

ZOWIE by BenQ XL2540 FOTO: Grunex.cz

Můžete namítat, že 240Hz monitory na trhu již představili různí výrobci a to už několik měsíců zpět. Do určité míry máte pravdu, ale fakticky platí „není 240 Hz jako 240 Hz“. Staré modely resp. výrobci, chlubící se touto hodnotou zpravidla využívali softwarové zvýšení obnovovací frekvence, kdy standardní počet uměle zdvojnásobili. Monitor ZOWIE by BenQ XL2540 ve svém nitru ukrývá hardware umožňující využívat přirozenou obnovovací frekvenci 240 Hz a tím revolučně změnit pohled na plynulost ve hrách zejména typu FPS, kde záleží doslova na každém zobrazeném snímku v co nejkratším čase.

Hlavním tahákem je exkluzivní plynulost obrazu, ale není jedinou předností budoucí jedničky na lokálním trhu eSport monitorů. ZOWIE by BenQ XL2540 je 24,5 palcový monitor, designem navazuje na předchozí populární modely. Na pevnou základnu navazuje stabilní otočná noha s otvorem sloužícím k organizaci kabelů. Vrchol stojanu je opatřen užitečným madlem pro přenášení. Samotný displej je opatřen dvěma odnímatelnými stínícími clonami. Libovolné nastavení úhlu dvou křídel umožňuje hráči adaptovat se na jakékoli prostředí a tím umocňuje jeho soustředění jen na hru. Z boku je osazen USB hubem a zatahovacím háčkem k pověšení headsetu. Na monitoru jsou umístěny posuvné indikátory, dle kterých je uživatel schopen zopakovat individuální polohu monitoru (výšku, naklonění, otočení aj.) na jiném např. na LAN akci.

img-responsive

ZOWIE by BenQ XL2540 | foto: Grunex.cz

Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů, rychlá odezva 1 ms a speciální technologie pro ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-free jsou již v eSport monitorech ZOWIE by BenQ standardem. Stejně jako TN panel přinášející nesporné výhody pro hráče (frekvence, odezva aj.), kterých by jiné typy displeje nedosáhly. Mohli bychom zde napsat mnoho o rozdílech panelů, ale s internetovými chytráky je to boj na dlouhou trat´ a těm rozumným stačí tvrzení „každý uživatel má možnost vybrat si model, který splňuje jeho požadavky“, jsem hráč – využiji výhody TN panelu, jsem grafik – volím VA/IPS atd.

img-responsive

ZOWIE by BenQ XL2540 | foto: Grunex.cz

Za zmínku také stojí technologie Black eQualizer, optimalizující podsvícení a kontrast tak, aby zlepšil viditelnost v tmavých místech hry a nepřesvítil místa světlá. Technologie Color Vibrance poskytuje 20 přednastavených úrovní sytosti barev pomocí kterých snadno dosáhnete barevnosti dle vašich preferencí. Obě tyto funkce jsou k dispozici prostřednictvím ovladače S-Switch v intuitivním OSD menu, stejně jako speciální herní módy a další.

Jste rozhodnuti upgradovat svůj herní koutek o nový monitor? ZOWIE by BenQ XL2540 je revolučním modelem značky a vaší ideální volbou. Plynulost scény s obnovovací frekvencí 240 Hz je ohromující a dle slov prvních šťastlivců, kteří jej vyzkoušeli „jednou vyzkoušíte a už nebudete chtít nic jiného“. K monitoru se na Facebookové stránce vyjádřil markeloff, přední světový hráč Counter Strike: „Je to dobrý monitor nejlepší, na kterém jsem kdy hrál.“ a jeho slova se dále stupňovala: „Opravdu doufám, že se nadcházející velké turnaje rozhodnou využít tento monitor, protože je opravdu skvělý, nabízí plynulý obraz, díky neuvěřitelně vysoké obnovovací frekvenci, je úžasný.“. Tento klenot a budoucí jedničku na poli herních monitorů již nyní koupíte na CZC.cz

Témata: GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: eSport monitor s 240 Hz přináší nový pohled na plynulost!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.