Hrajte v duchu Intel Extreme Masters

Nové sestavy těch nejlepších jsou tu pro vás.

Kdo z vás by domů nechtěl takovýto koutek?

Kdo z vás by domů nechtěl takovýto koutek? FOTO: Radek Vebr

Pokud hrajete počítačové hry, určitě pro vás pojem Intel Extreme Master není neznámý. Světový šampionát v počítačových hrách, navíc konaný každoročně v blízkých Katowicích, navštěvují desítky tisíc hráčů, mezi které se počítá i naše redakce z Gamifique.

Intel Extreme Masters prostě vládne světu. Celoročně se pořádají kvalifikace, hráči z celého světa soupeří o prestižní titul a snové výhry. Není proto divu, že značka IEM se dostává i jinam. Chcete mít své Intel Extreme Master doma i vy? Už to není problém!

V posledním měsíci se eventovka SkillCraft objevila na několika populárních akcích, ať už vyloženě progamingových nebo zaměřených více např. na cosplay komunitu. Namátkou můžete zmínit např. PragoFFest či Wangl Championship. Pro davy fanoušků si připravila jedno super lákadlo - nadupané stroje se jménem již zmíněné soutěže Intel Extreme Masters.

Nádherně prosvícená “bedna” byla poprvé veřejnosti představena na PragoFFestu několik málo dní po oficiálním oznámení. Pokud jste tedy na tomto festivalu byli, možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří si měli možnost IEM sestavu sami vyzkoušet.

Zahrát jste si na ní navíc mohli i několik opravdových exkluzivit - v té době ještě closed betu Division nebo všemi očekávaný herní trhák Kingdom Come.

Svojí e-sportovou premiéru si IEM sestavy zažily na nedávném Wangl Championship. Finále turnajů v Hearthstonu a League of Legends se konalo v kinosále kousek od Brna a nejlepší hráči se zde sjeli v soutěži o lákavé finanční částky. A kdo nakonec ve finále zvítězil?

League of Legends

1. místo - eXtatus
2. místo - Inside Games
3. místo - Majestic Lions

Hearthstone

1. místo - Pardub
2. místo - swissking
3. místo - FrozenDew

img-responsive

Stage na Wangl Championship | foto: Radek Vebr

Na 1. dubna nepřipadá jen Apríl. Své již sedmé narozeniny v ten den oslavila televize Prima Cool. My jsme na této akci samozřejmě nemohli chybět a přinesli jsme vám z ní pár zajímavých rozhovorů s osobnostmi naší herní scény - DEV1m a Herdynem.

Kromě osobností herních jsme na akci potkali i nějaké ty celebrity z televize. Svůj volný čas jsme, stejně jako mnozí další, pak trávili ve SkillCraft koutku, který byl zařízen opravdu stylově - nehrálo se samozřejmě na ničem menším než na Intel Extreme Masters sestavách. Stačilo jen včas zakempit a zabrat jednu z volných pozic.

img-responsive

Intel Extreme Masters sestavy na Prima Cool narozeninách | foto: Radek Vebr

Ve chvílích, kdy jsme se odtrhli od počítačů a netrávili jsme je klábosením s celebritami či na hudebním festivalu, jsme se vydali vystát frontu na HTC Vive. Vyhypovaná virtuální realita byla velikým lákadlem a i my jsme s napětím očekávali, jestli opravdu bude stát za to, nebo se jedná jen o mediální bublinu. Teď však s čistým svědomím můžeme říci, že ano! Úžasný zážitek ve virtuálním světe, kdy se v prostoru 4x4 pohybujete s 3D brýlemi, sluchátky a herními ovladači, byl opravdu úžasný. K dispozici bylo několik módů, přes IT místnost, kde můžete manipulovat s jednotlivými předměty od vypínačů, přes počítače až po obyčejný hrnek s kafem, nebo se můžete ponořit do nádherného podmořského světa a vyhlédnout přes zábradlí s opravdovým pocitem závratě, kdy následně s bušícím srdcem vydýcháváte leknutí kvůli proplouvající velrybě.

VIVE od HTC můžeme jenom doporučit. Až budete mít příležitost, vyzkoušejte si nejlepší virtuální realitu současnosti.

Vy už si jen vychutnejte další fotky v naší galerii a na některé z dalších SkillCraft akcích na viděnou!

Témata: IEM 2016 | SkillCraft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hrajte v duchu Intel Extreme Masters

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.