Guild Wars 2: Heart of Thorns přináší tunu nového obsahu bez měsíčních poplatků

Byl to jeden z největších kandidátů na sesazení World of Warcraft z pomyslného trůnu MMORPG her, ale ani Guild Wars 2 se to nepovedlo a následně musel bojovat o své místo s několika dalšími kandidáty, kteří chtěli oloupit krále. A daří se mu velmi dobře, chystá se totiž první datadisk, který vychází již za měsíc. Proto byl ideální čas podívat se po zpět do Tyrie a zjistit, jaké novinky si vývojáři připravili v Heart of Thorns.

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Guild Wars 2: Heart of Thorns FOTO: ArenaNet

Návrat to byl po dlouhé době, jsou to téměř tři roky, kdy jsem se do původní hry naposledy přihlásil. Tvorba postavy je totožná jak před lety, ale je tu jedna novinka. V datadisku přibylo jedno nové povolání – Revenant. Tento těžce obrněný válečník čerpá a ovládá sílu z Mistu. Bude mít celkem pět módu, vždy podle jedné legendární postavy z Guild Wars universa, od které bude čerpat energii z Mistu.

Co jsem zkoušel letmo porovnávat poškození Revenanta s ostatními povoláními, tak mi nepřišel vůbec špatný, když v podstatě dokáže zastat kteroukoliv roli hry. Teoreticky by tak měl díky své univerzálnosti zaostávat vzhledem k ostatním povoláním, které se specializují přímo na jednu roli.

A když jsme u těch povolání, tak i zbylých osm profesí dostalo vylepšení. Tzv. specializace, které se otevřou na úrovni 80 a přidají novým povoláním šťávu. Hlavní bonus je možnost hrát s novými zbraněmi, což znamená nové kouzla a talenty.

Ale zpátky ke hraní. V testovací verzi se ocitnete v bitvě v poušti Silverwates, kde se po chvíli dostanete do džungle - nové oblasti, která vás bude provázet celý datadisk. První čeho jsem si všiml, byla optimalizace, FPS mi vzrostly zhruba o dvacet, což jde drasticky poznat a hlavně v oblastech, kde je mnoho lidí, tam se hodí každý snímek navíc.

img-responsive

Guild Wars 2: Heart of Thorns | foto: GAMIFIQUE.cz

Prostředí obrovské džungle vypadalo nádherně a pravděpodobně bude rozdělené na několik biomů podle druhu vegetace. Od kořenů, přes kytky, až po vršky vysokých stromů. Fantazie vývojářů se zde opravdu vyřádila, a i když jsem viděl jen malou část džungle, bylo zajímavé sledovat různé druhy fauny, flóry, ale i nové civilizace. Rozhodně jsem zvědavý, co vývojáři připraví do dalších koutů džungle.

Už od prvního dílu se Guild Wars hodně zaměřoval na PvP, s datadiskem k druhému dílu to ale povyšují ještě o úroveň více. Jde vidět mírná inspirace úspěšnými MOBA hrami, kde proti sobě budou stát dvě guildy a dobývat vlastní základnu. Klasické PvP se také dočkalo změn, předělaly se odměny a způsob, jak se dají získat.

Samotné hraní a expení se nezměnilo, nebylo taky co. Guild Wars 2 systém je velmi povedený, takže tento datadisk hlavně přidá nový obsah a upraví některé změny, které se hráčům nelíbili.

Pro stávající hráče je datadisk povinnost a pro ty, kteří o hře přemýšlí, se jedná o ideální start. Při koupi datadisku totiž dostanete i původní hru a následně už nemusíte platit vůbec nic. Guild Wars totiž nemá měsíční poplatky. Guild Wars  Heart of Thorns vychází již 23. října, exkluzivně na PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Guild Wars 2: Heart of Thorns přináší tunu nového obsahu bez měsíčních poplatků

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.