Forza Motorsport 6 - demo. Mléčný zoubek obřího závodního titulu

Forza Motorsport 6 vyjde co nevidět a v člověku se tedy začíná vařit závodnická krev. Na zchlazení nám vývojáři zpřístupnili krátké demo, které jí naopak rozvařilo ještě více.

Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6 FOTO: Microsoft

Nebudu lhát, ale poté, co se na Xbox Storu objevila demoverze Forzy Motorsport 6, jsem jí začal okamžitě stahovat. Není to ani tak dlouho, co se Forza podívala na naše konzole (Forza Horizon 2 vyšla 3. října minulého roku), každopádně člověk za tu dobu vychladl a potřebuje jí jako sůl.

A proč bychom se na ni netěšili, když vývojáři slibují, že to má být dosud největší Forza . Navíc nový Ford GT, který se stal symbolem hry, vypadá opravdu úchvatně.

Začínáme s Fordem

Poté, co se vývojáři museli pochlubit do duše promlouvajícím videem, proč vlastně závodíme, mě konečně pustili za volant. Samozřejmě jste první dráhu nemohli jezdit s ničím jiným, než s dříve zmiňovaným Fordem GT.

A víte co, já si to autíčko hned zamiloval. Poté, co člověk poprvé zmáčkne RT, čímž spustí motor, se ovladač roztřese a závod začíná v plné síle. Jen si naštelovat zadní zrcátko, zapnout pásy a pozor, ať neprohrajete.

Pravý závod začíná

Samozřejmě první jízda je pouze zkušební, jak to bývá u Forzy zvykem. Pravé závody začínají později, kdy dostanete na výběr mezi pár auty. Silně radím jejich výběr nepodceňovat, jelikož vás budou doprovázet celé demo.

Každé z nabízených aut má svůj vlastní charakter a tak se nemohlo stát nic jiného, že jsem byl totálně překvapený, když jsem po výběru Toyoty musel řídit na pravé straně. Auto celkově při závodění působilo jinak a dalo to hře pěkný nádech. Potěšila i možnost customizace, která se sice týkala pouze jeho nátěru, ale nic to neměnilo na tom, že auto bylo trochu víc dle vaší chuti.

img-responsive

Forza Motorsport 6 | foto: GAMIFIQUE.cz

Závodit s nimi byla radost. Závody byly dynamické, akční a často jste si museli svou závodní pozici udržet s nutností nabourat do svého soupeře, případně mu vjet do cesty. Přičemž k silnějšímu zážitku přispěly i různé překážky, které často odletěly spolu s autem. Byla to spíš taková maličkost, která závod neovlivnila, ale dala mu větší šmrnc.

Nové možnosti

Šestý díl Forzy Motorsport si s sebou přitáhne i nějaké novinky. V demu samozřejmě nemohly chybět, ale o průkopníky se nejednalo. Kupříkladu první mods vám umožnila si na závod vzít nějaké bonusy, například o 10 % větší výdělek. Jistě si s tím pohrajete, ale o velkém potenciálu pochybuji.

Druhá spin je typické přitáhnutí kasina do závodní hry, kdy se s co nejlepším načasováním snažíte trefit cenu svých snů, ať jsou to penízky či nové auto. Spin se aktivuje vždy po dosáhnutí nové úrovně.

S Formulí 1 budete jedničky

O tom, jak se novinky projeví v plné hře jen těžko odhadovat, ale závod s Formulí 1 se projevil v plné kráse. V tu chvíli sedíte v malém stroji, který se však v okamžiku rozjede na neskutečné rychlosti, kdy si budete připadat jako pozemní raketa. Celý svět bude za vámi a pokud budete mít tu smůlu a narazíte do překážky, tak se bude jednat o pořádnou šlehu.

img-responsive

Forza Motorsport 6 | foto: GAMIFIQUE.cz

Formule 1 přitom nebude jediným speciálním závodním módem, ale bude jich víc. Ty se však v demoverzi neukázaly, ale dle toho, jak si vedla Formule, to jistě bude nářez.

Když prší, mění se všechno

Vzpomínáte si na Top Gear, kdy po závodu celebrity na dešti, přidali k jejímu skóre zmínku o nepřízni počasí – nyní pochopíte proč. Normální závody jsou pro vaše auto často velmi náročně, vaše gumy budou skřípat a mnohdy to napálíte přímo do zdi. Každopádně v dešti se zcela mění situace.

Za deště se vám zhorší viditelnost a to nejen kvůli mokrým oknům a stěračům, váš výhled se kompletně zamlží. Malé zatáčky, které jsou za normálního počasí lehkým předkrmem, se nyní stanou hazadrem. Nejvíce vás zmůžou ohromné louže na silnicích, po jejichž dosažení je ovládání auta naprosto nepředvídatelné.

Závodníci nezůstanou v klidu

Demo toho, jak bývá zvykem, moc neukázalo. Nová Forza v něm přesto působila jako velmi nádherný a zábavný žrout času. Zda se tím ale opravdu stane zjistíme až 18. září, kdy vyjde exkluzivně na Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Forza Motorsport 6 - demo. Mléčný zoubek obřího závodního titulu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.