První dojmy z dnes odhaleného Dying Light: The Following

Dnes byl odhalen nový přídavek do zombie akce, Dying Light, ve kterém na vás čeká nová kampaň, nové výzvy, zbraně, auta a hlavně, spousta zábavy. Níže jsme si pro vás připravili dojmy z hraní tohoto přídavku, jež nám bylo dovoleno si zahrát na letošním Gamescomu.

Dying Light: The Following

Dying Light: The Following FOTO: Techland

Jistě mnozí z vás znají Gamescom, proto ho také nebudu nijak představovat a rovnou se pustím do dojmů přímo ze hry připravovaného přídavku The Following do hry Dying Light, která sklízí obrovské úspěchy po celém světě.

Když jsme se blížili s týmem ke stánku Techlandu, kde nám měli ukázat některé připravované novinky, byl jsem plný očekávání. Bylo tomu téměř rok, co nám byl poprvé představován Dying Light jako nástupce Dead Islandu. Tehdejší ohlasy byly pozitivní a hra opravdu nezklamala a přinesla zábavnou a akční zombie hru. Tentokrát jsme ale museli podepsat NDA, protože to, co nám bylo prezentováno, nesmělo spatřit světlo světa až do dnešního dne. Tak se konečně pojďme přečíst dojmy.

img-responsive

Dying Light: The Following | foto: Techland

Začínáte v temné jeskyni spolu s vaším kolegou, který vás vede skrz. Opět hrajete za známého hrdinu z předchozího příběhu, Kyla Cranea. Když se po chvíli dostanete z jeskyně, uvidíte v dáli nádherný venkov. Bylo nám řečeno, že se budeme moci pohybovat všude, kam jen dohlédneme. Doufejme, že to nejsou jen laciné PR řeči. Jakmile přeskáčete několik skalisek, budete skákat z velké výšky do vody. Div, že jsme nedopadli jako mrtvola, která „plave“ vedle nás. Jakmile se dostaneme z vody, vydáme se hledat auto, bez kterého je život mezi zombíky velmi náročný. Jak vás určitě napadne, auto někdo ukradl!

img-responsive

Dying Light: The Following | foto: Techland

 Vydáváme se tedy na nedalekou farmu, kde bychom snad něco mohli najít. Místo toho nalézáme kuš, což je opravdu velmi účinný nástroj na zabíjení. Pokud hrajete v kooperaci s kamarádem, bude na vás čekat také malý duel v zabíjení zombie. Je to jen minihra, takže se poté vydáváme dále. Namířeno máme na další farmu, kde bychom mohli najít nějaký ten pojízdný vehicle. Když však vylezeme na vyhlídkovou věž, která se nachází před naším cílem, máme dvě možnosti, jak celou akci provést. Buď tzv. rambo stylem nebo pěkně z dálky a nenápadně.

My jsme zvolili rambo styl a naběhli jsme tam. Protivníci byli trochu zaskočeni, takže nám nedělalo moc velké potíže je zabít. Při prohledávání mě napadlo, že by nedaleké nádrže mohli být vybuchující. Když jsem odpálil dvě nádrže, začali se sbíhat zombíci. Načež vývojář sedící vedle nás jen nevěřícně koukal, co jsem to udělal. Když se vzpamatoval, doporučil rychlý přesun do nově nalezených bugin a utéct. Nejspíš nebylo demo připraveno na tuto část. Ač bychom to měli být schopni pozabíjet, raději jsme poslechli a odjeli.

Jakmile jsme vyrazili, ozvalo se nám ve vysílačce, abychom pohnuli zadky, protože zombíků přibývalo a naši kolegové potřebují odvoz. Tato část se podobala spíše Carmagedonu, kdy jsme hráli s časem a ještě k tomu sráželi velkou spoustu zombí. Jakmile jsme ujeli pár kilometrů, objevil se před námi skokánek, za kterým jsem si potichu řekl: „cooo?“. V této chvíli končilo demo. Nevíme, zda tento konec bude i ve hře, ale pokud ano, bude to jedním slovem, masakr!

img-responsive

Dying Light: The Following | foto: Techland

 Musím říci, že přídavek určitě oživí hratelnost a nové zbraně, mapy a úkoly jsou příjemným zpestřením. Hlavní část příběhu by měla zabrat kolem 10 hodin, což s novým prozkoumáváním a vedlejšími úkoly určitě dobu hraní dostatečně prodlouží. Cena 15 euro je za takovou porci zábavy tak akorát. Pokud máte zaplacený Season Pass, tento přídavek dostanete zdarma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První dojmy z dnes odhaleného Dying Light: The Following

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.