V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech, které dokážou prodat masám lidí a "menšiny" jsou tak často opomíjeny. Hlad po podobných titulech ale chce ukojit nezávislý počin MarZ Rising.

MarZ Rising

MarZ Rising FOTO: Steam

Už podle názvu zjistíte, že nejde o žádnou pásovku s ohraným zasazením. Tady totiž tradiční Matičku Zemi vyměníte za daleký Mars, kde se společně s velice omezenou skupinou pokusíte zjednat pořádek. Jak záhy zjistíte, na této planetě se stalo něco strašného, co přeměnilo její dřívější "obyvatele" na krvelačné příšery, které vás bez lítosti roztrhají na kousky.

Aby vám to trochu "usnadnili," půjdou po vás po vlnách a z několika různých směrů. Nejprve začnete na dvou cestách a jakmile se trošku oťukáte, začne hra jejich počet zvyšovat. A věřte nám, každá další cestička je jako brána do pekla.

Zpočátku vám s přehledem proti hordě nakažených bojovníků postačí klasická obranná věž na první úrovni, jakmile ale začne růst počet nepřátel a jejich odolnost, s podobnou výbavou si rozhodně nevystačíte. Sáhnout tak můžete například na věže vybavené raketomety a v případě nejvyšší nouze i po samotných pěšácích. Ti ale příliš neplechy nenadělají a hodí se jen jako krajní řešení.

Samotný koncept, tedy bránění pevnosti obohacené o zajímavý příběh, zní velice zajímavě a také prvních několik hodin baví. Poté ale zjistíte, že je tento kousek neskutečně repetitivní. Celou dobu totiž neděláte nic jiného, než stavíte budovy a bráníte soupeři ovládanému umělou inteligencí ve zničení vaší základny.

V každičké misi navíc dostanete stejnou trojici vedlejších úkolů - prozkoumat obelisk, nepřijít o žádného člena posádky a uchránit svoji kocábku na sto procent (tedy neobdržet žádné poškození). Jedná se o pěkné zpestření, ale opět jen na začátku hry. Poté už vám tyto úkoly začnou lézt doslova krkem.

I přes výše zmiňované neduhy jde o povedený kousek. Hratelnost jsme si užívali a stratégové si zejména u pozdějších misí opravdu pošmáknou. Za těch 15 euro, které fáze předběžného přístupu stojí, se opravdu vyplatí.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire:…

16.11.2018 19:37 Her zdarma není nikdy dost. Proto vám přinášíme další tip na skvělý titul, jenž můžete následně…

Zahrajte si Rainbow Six Siege přes víkend zcela zdarma

15.11.2018 20:52 Ubisoft opět nabízí k vyzkoušení jednu z jejich nejhranějších multiplayerových her.

Související:

Nejčtenější články

  1. Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire: Rebellion

  2. S poctivostí nejdál dojdeš: Valve vyplatili 20 tisíc dolarů hackerovi, který odhalil závažnou bezpečnostní chybu

  3. Vraťte se do historie s herním zařízením PC Classic

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.