Zajímavý výtvarnický styl i kopa zábavy: To je nová česká hra Tragédie Ruprechta Falckého

Máte rádi zajímavé české tituly? Tak tento úžasný kousek výtvarného umění si rozhodně oblíbíte!

Tragédie Ruprechta Falckého

Tragédie Ruprechta Falckého FOTO: Steam

Grafika především

Tragédie Ruprechta Falckého (v angličtině Tragedy of Prince Rupert) vás na první pohled zaujme svým zajímavým grafickým zpracováním. Hra je situována do 2D a na jejím výtvarném stylu jsou jasně vidět stopy slavného českého režiséra Karla Zemana. Ostatně ani sám tvůrce se inspirací v jeho snímcích netají.

Titul staví zejména na zběsilé akci plné frenetického střílení. Od začátku do konce kolem vás bude lítat stovky kulek, letadel a z moře se vás budou snažit sestřelit plavidla. Nutno dodat, že je to pořádná zábava.

img-responsive

Tragédie Ruprechta Falckého | foto: Steam

Nekonečná zábava

Tragedy of Prince Rupert nemá přesně stanovenou herní dobu. Vaším hlavním úkolem je přežít co nejdéle a zničit při tom co nejvíce nepřátel. Za to se vám postupně přičítají body. Váš nejlepší výkon pak bude zapsán do globálního žebříčku, takže pokud budete opravdu hodně dobří, můžete si vysloužit nehynoucí slávu v prvních pozicích.

Ač je primárním úkolem střílení všudypřítomných protivníků, naleznete tu i příběh. Ten vypráví o tom, jak se vlastně Ruprecht Falcký ocitl na tak exotickém místě a v netradičním dopravním prostředku. Abyste se dozvěděli celou pravdu, musíte sbírat střípky kroniky rozeseté po celém světě či hledat ztracené členy posádky.

S vaším horkovzdušným balónem si můžete užít chvilku klidu v nevídaných výšinách. Narozdíl od nepřátel dokážete vystoupat až do vesmíru, nebo s pomocí podmořských příšer až na samé dno oceánu. Tam zase můžete hledat skryté poklady a další tajemství.

Sběratele odznaků potěší i kartičky, které během hraní dostanete. Zbylý příděl nutný k jeho vytvoření už ale získáte velice těžko, protože na Steam Marketu se nachází jen jejich velice omezený počet. Tento "neduh" vám ale vynahradí achievementy, jichž je dohromady 37.

img-responsive

Tragédie Ruprechta Falckého | foto: Steam

Hru si můžete pořídit na Steamu za necelých 9 euro (cca. 230 korun), nebo zkusit štěstí v naší soutěži, která probíhá až do zítřka!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zajímavý výtvarnický styl i kopa zábavy: To je nová česká hra Tragédie Ruprechta Falckého

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.