Scratch Wars aneb nová česká sběratelská karetní hra, která míří do světa

Šance najít pod stíracím polem stejnou kartu dvakrát je asi taková, jako že na zahradě vykopete dinosaura. Takže Pokémoni s jejich "Gotta catch 'em all" se mohou jít zahrabat.

Scratch Wars

Scratch Wars FOTO: Scratch Wars

Chtěl jsem dělat podobnou hru, ale dříve bohužel nebyly takové technologické možnosti. Hra si vskutku zaslouží pozornost a příležitost chytit se na trhu.” Tohle o Scratch Wars prohlásil zakladatel legendární karetní hry - Magic The Gathering. Evropští a američtí distributoři kartiček Pokémon hru ocenili slovy, že je to jedna z prvních vlaštovek s potenciálem sesadit 20let starou hru Pokémon z trůnu. A co na Scratchwars říkáme my? 

Tahle hra má skvělý potenciál stát se daším historickým generačním pojítkem. Kdysi každý cool výrůstek četl Rychlé šípy, 90's kids zase mají své pogy a Pokémony. Je dost možné, že gameři, kteří ještě sedí ve školních lavicích, budou po letech nostalgicky vzpomínat na dětství plné Scratch Wars s kartičkami v ruce.

Zeptali jsme se i Petra "CzechCloud" Žaluda, který je jakožto největší osobnost české Hearthstone kartičkářské scény do budoucnosti světa Scratch Wars také zapojen. Detaily však prozatím nevyzradil, vše je totiž ještě v jednání a vývoji. O nových českých kartičkách pronesl následující slova:

"Zdar všem, Scratchwars se mi líbí, protože to je hra, která si vzala ze všech karetních her jenom to nejlepší. Herní mechanika je jednoduchá na pohled a složitá pod pokličkou. Velmi se mi líbí zaměření na online, protože si myslím, že budoucnost karetních her je stejně na online, tak jak s tím začal Hearthstone.

Zároveň to vypadá, že se dohodneme s vývojáři na zajímavé spolupráci a časem mě ve hře taky potkáte."

O co tedy ve Scratch Wars jde?

Předpokladem pro hru je vlastnictví alespoň jedné kartičky s hrdinou, jedné se zbraní a točny, ta vám případně bude stačit jedna do dvojice. Balíčky se stíracími kartami zakoupíte na herních akcích, jako například právě proběhlý 4Fans, nebo běžně v síti trafik PNS, GECO tabák a také v hračkářstvích Bambule, Sparkys a HM Studio.

Hra je zajímavá už množstvím stylů gameplaye. Můžete si ji zahrát naprosto jednoduše s jednou zbraní a pravidly „vyhrál ten, kdo vytočil víc“ nebo se pustit do plné verze hry, která nabízí i velkou škálu strategií a stylů hraní. To vše jak přímo s kartami v ruce, nebo po naskenování QR kódu v online aplikaci. Nemusíte se však omezovat jen na klasický duel 1v1. Na stránkách Scratch Wars naleznete i pravidla pro hraní s více hrdiny a doporučené formáty turnajů, ve kterých nechybí ani klasický draft známý z MtG.

Samotný duel 1v1 může novým hráčům připadat složitý, ale po pár hrách vám hra nebude připadat o moc složitější, než třeba takový Hearthstone. Na hru potřebujete minimálně jednoho hrdinu a 1-5 zbraní. Hrdinů je ve hře nespočetné množství a nikdo nemůže s jistotou říci, jaký je ten nejlepší. Záleží totiž na počtu životů, schopnosti využívat určitý typ zbraně bez penalizace, množství vygenerované energie a bonusech pro zbraně. Každý hrdina má distribuci statů jinou a někdo tak může preferovat více životů, oproti dalším, kteří raději spoléhají na velký přísun energie či bonusům k útoku.

img-responsive

Jirka má svého Vostrožára ve hře. Je to potomek krále | foto: Scratch Wars

Zbraně jsou kapitolou samy pro sebe a je velice důležité vyvážit poměr útočných či obranných zbraní s různými efekty a cenou pro jejich zahrání u vašeho hrdiny. Samotní vývojáři dokonce doporučují během hry zbraně měnit a dosáhnout tak co nejlepších výsledků. Hrdinové pak mají předpoklady k používání určitých zbraní. Pokud například nemají na kartě zvýrazněný meč, můžete ho používat s penalizací 1 energie na útok. Samotné zbraně mohou hrdinu vyléčit, vytvořit armor, ničit soupeřovy zbraně nebo vytvářet comba, která mohou být ve správných rukou a správném pořadí naprosto devastující.

Energie je pak jednou z nejdůležitějších mechanik ve hře. Budete jí platit útoky a opravu vašich zbraní. Každý Hrdina generuje v určité denní době dané množství energie, kterou pak nadále využíváte. Energii ale můžete získat i přes samotné zbraně a není tak od věci svému hrdinovi poskytnout i tento zdroj energie. Hodit se to totiž bude vždycky.

Hra je samozřejmě daleko propracovanější a těšit se můžeme z velice komplexního gameplaye, který nadchne nejen začátečníky, ale i hardcore hráče.

img-responsive

Jirka Král učí Tukana hrát Scratch Wars | foto: Scratch Wars

Momentálně jsou tu pro hráče 3 typy produktů:

Samotná karta: Karta je stírací a zákazník si může vybrat pouze mezi zbraní a hrdinou. Doporučená cena je 25 Kč.

Strater Pack Lite: Základní hrací balíček je zabalený v celofánu, se kterým se dá zahrát plnohodnotná hra. Obsahuje jednoho hrdinu, jednu zbraň a také plastovou tyčku, která slouží k provádění efektů a také jako počítadlo životů. V balíčku nechybí ani škrabátko pro pohodlné stírání karet. Doporučená cena balíčku Starter Pack Lite je 50 Kč.

img-responsive

Scratch Wars | foto: Scratch Wars

Starter Pack: Plechová embosovaná krabička obsahuje 2 karty hrdinů, 6 zbraní, 2 tyčky, 2 stírátka a vytištěná pravidla. Zákazník koupí tohoto balíčku získá obal na svoji sadu a také oficiální pravidla do kapsy. Jedná se o nejvýhodnější balení, jeho doporučená cena je 200 Kč. 

Každou kartu či zbraň, kterou zakoupíte, budete mít jak ve fyzické podobě stírací kartičky, tak i v online inventáři vašeho účtu. Takže pokud vám vás balíček třeba sežere pes, o žádnou z karet ve hře nepřijdete. A to je rozhodně fajn pojistka. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Scratch Wars aneb nová česká sběratelská karetní hra, která míří do světa

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.