K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Mafia III - První dojmy. Po příběhové stránce září, po technické pokulhává

Pokračování jedné z nejúspěšnějších herních sérii vyšlo právě dnes. A my pro vás máme dojmy z prvních 8 hodin herního času.

Mafia III

Mafia III FOTO: Cenega

Návrat krále?

První díl série Mafia si získal obrovské množství obdivovatelů. Tím nasadil vysokou laťku, která se dala jen velmi těžko překonat. Nejspíše proto byl druhý díl gangsterské série pro některé hráče zklamáním. O to více spousta věrných fanoušků netrpělivě očekávala příchod třetího dílu. Někteří překypovali nadšením, jiní psali skeptické komentáře. 

Haló efekt

Hra mě hned od první chvíle vtáhla do děje. Zejména k tomu přispěl návrat vypravěčského konceptu z prvního dílu. V Mafia III však příběh popisují všechny hlavní postavy, nikoli jen protagonista Lincoln Clay sám. Zapojení hráče do příběhu je základním pilířem celé série. Fanoušek pak snadno přehlédne nedostatky, které jsou v tuto chvíli všeobecně známé. Mafia III vás dokonale obeznámí se všemi postavami a vykreslí jejich silné a slabé stránky do detailu. Myslím, že do budoucna se můžeme těšit na dokreslení příběhu z druhého dílu této skvělé hry.

img-responsive

Mafia III | foto: Hangar 13

Optimalizace

Jedním z momentálních nedostatků je optimalizace. Hra v tuto chvíli běží jen ve 30 FPS a grafika se na PC viditělně neliší od konzolové verze. V nejbližší době by to však měl napravit patch. Oficiální zpráva zní, že ve studiu už hra běží na vyšším frameratu, ale před vydáním je potřeba patch ještě prověřit. Update by měl být zpřístupněn v průběhu víkendu. Věřím, že tato kaňka na dle mého názoru skvělé hře tedy brzy zmizí.

Pohlcení příběhem 

V první chvíli jsem myslel, že jsem se skutečně pouze obětí haló efektu a hru za chvíli vypnu. Pravda je jiná. Začal jsem hrát okolo 13:30 a v 22:30 už jsem měl odehráno 7,9 hodiny herního času. Tato skutečnost myslím hovoří za vše. Věřím, že třetí díl Mafia pro mě bude i nadále stejně srdcovou záležitostí jako první část.

Témata: Mafia III
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mafia III - První dojmy. Po příběhové stránce září, po technické pokulhává

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

3. kolo Velké letní soutěže: Zapoj se do slosování o další skvělé hry!

18.07.2018 20:02 Další den, další kolo naší letní soutěže! Tak se zapoj a získej šanci vyhrát jednu ze čtyř…

Na battle royale od tvůrců S.T.A.L.K.E.R si ještě počkáme

18.07.2018 18:33 Pokud jste se těšili, že si už brzy zahrajete, tak vás musíme zklamat.

Související:

Nejčtenější články

  1. Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

  2. Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

  3. BioWare přišlo o další výraznou osobnost

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.