Dojmy z Heroes of Incredible Tales: Jak rozčtvrtit hordu nepřátel na čtyři způsoby

Jak to dopadlo, když se vývojáři známých MMORPG Lineage 2 a TERA rozhodli stvořit hru na mobilní telefony?

Heroes of Incredible Tales

Heroes of Incredible Tales FOTO: Nexon

V minulém článku jsem vás seznámila s mobilní hrou Heroes of Incredible Tales (HIT), která je v Koreji opravdu velice populární. Do ostatních koutů světa se hra dostala až v červenci. V tomto článku jsem vám sepsala svoje první dojmy z hraní.

Ještě před celosvětovým vydáním jsem měla možnost si HIT na pár minut vyzkoušet osobně. I když nepatřím k velkým fanouškům mobilních her, tato mě na první pohled opravdu nadchla. Velice mě potěšil nápaditý a propracovaný design postav. Brnění se krásně lesklo a na oblečení postav bylo opravdu dost pěkných detailů. Jakožto cosplayerka jsem si okamžitě řekla, že by to oblečení určitě stálo za to vyrobit (a to neříkám jen tak u něčeho).

Menu hry je přehledně zpracované. Na obrazovce před vámi stojí vaše zvolená postava a kolem dokola jsou nejrůznější ikonky, kterými se proklikáte buď k vlastnostem vašeho hrdiny, nebo do nejrůznějších herních módů.

img-responsive

Heroes of Incredible Tales | foto: Nexon

Ačkoliv se mi líbil design všech postav, jako prvního pokusného králíka jsem zvolila hrdinku Aniku, která čtvrtí nepřátele pomocí obrovské kosy. Nutno podotknout, že u této postavy platí herní pravidlo, že čím míň toho má hrdinka oblečeného, tím víc je silná. Po zvolení hrdinky jsem se pustila do příběhového módu, abych zjistila něco víc o zápletce hry.

A tak přišla na řadu moje první bitva proti temným silám. Moje hrdinka se objevila na mapě uprostřed cesty, kde na ni čekala horda nepřátel. Jelikož se jednalo o první etapu příběhu, nebylo poražení nestvůr žádnou velkou námahou. Boj se ovládá jedním velkým tlačítkem v pravém rohu obrazovky a jediné, na co je třeba dávat pozor, je vyhýbání se nepřátelským útokům. To vám mnohdy zachrání spoustu HP. No a ti, kteří jsou líní ťapkat na display, můžou zapnout automatický souboj, kdy za vás mobil udělá naprosto vše. Já osobně tuhle "výpomoc" moc nepochopila, protože co má hráč z toho, že hru nehraje a jen se divá? Ale tak Korejcům to asi vyhovuje, takže se tím více zabývat nebudu.

Při přeseknutí bosse svým ultimátním útokem jsem dokončila etapu a získala odměny v podobě vybavení, zlaťáků, drahokamů. Hojnost odměny ovlivňuje váš výkon v etapě, kdy na konci dostanete maximálně tři hvězdy za skvěle odvedenou práci. Při tom nejlepším výkonu vám budou uděleny jen ty nejlepší možné odměny. Vybavení hrdiny se klasicky dělí na několik úrovní, kdy má každá z nich jinou barvu - uncommon, rare, epic a immortal.

Vaše vybavení můžete vylepšovat díky gemům nebo kombinací s dalším vybavením. Ve hře je přístupných hned několik krásných zbrojových setů, takže je určitě z čeho vybírat. Mně osobně dost potěšilo, že jde hrdinům sundat helma.

Po nadcházejících bojích v dalších etapách jsem si všimla, že účast v každé etapě stojí hráče boty (měna), které se postupem času doplňují. Pokud však někdo nechce čekat, může si tuto měnu koupit za peníze. Dalšími měnami ve hře jsou již zmíněné zlaťáky a drahokamy, díky kterým můžete vylepšovat svého hrdinu, kupovat si zkušenostní boosty nebo dokonce přeskočit etapu.

Na závěr bych ráda vypíchla hudbu, protože ta byla opravdu super a dávala hře parádní náboj. Totéž můžu říct i o zvukových efektech.

Hra je zkrátka propracovaná do posledního detailu a je radost se na ni dívat. Vůbec mě tedy nepřekvapila její úspěšnost v Koreji, protože ta je po tom krátkém hraní více než uvěřitelná. Spousta hráčů u HIT stráví nespočet hodin hraním a získáváním té nejlepší možné výzbroje. A co si budeme nalhávat, člověk občas potřebuje vypnout a zřídit hordy nepřátel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dojmy z Heroes of Incredible Tales: Jak rozčtvrtit hordu nepřátel na čtyři způsoby

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.