Armored Warfare : Velký test tanků Tieru 10 + Soutěž o Chieftain Mark 6

Jaké jsou a jak se s nimi hraje? Kdy si s nimi budete moci zahrát i vy? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v článku.

Armored Warfare Tier 10: PL-01

Armored Warfare Tier 10: PL-01 FOTO: Obsidian Entertainment

Armored Warfare poslední dobou žije jediným - příchodem tanků Tieru 10, které se ke všem hráčům dostanou už zítra. My jsme měli možnost je pro vás vyzkoušet při novinářském playtestu v minulém týdnu. K hraní jsme si přizvali i českého komunitního moderátora Armored Warfare, streamera známého pod aliasem Barbarrossa. Na záznam z testování nových tanků se můžete podívat v našem videu.

Challenger 2 ATDU

Nejméně riskantní volbou na 10. Tieru je experimentální verze legendárního britského MBT Challenger 2. S několika vrstvami pancíře, dvěma sloty na Armor retrofity a šílenými 4 700 HP jde s přehledem o  vozidlo s největší výdrží v Armored Warfare a jeho ničení v bitvách bude značně náročnou záležitostí. O ničení nepřátelských tanků se postará experimentální 140 milimetrový kanón, který v damage sice nevyniká, ale může se pyšnit vysokou přesností a rychlým přebíjením. Avšak tuny pancíře si vybírají svou daň a i s motorem o síle 1 500 koní jde o poměrně neohrabanou hračku.

Názor Armored Warfare Community Moderatora:

Pro mne osobně nejlepší a jasná volba. Poměr pancíře/palebné síly je sice nakloněný spíše k pancíři, ale to nijak nevadí. Pokud víte, jak pancíř, který není nijak malý, použít, tak nemáte nejmenší problém s nižší palebnou silou. Dostanete se tam, kam chcete a pak udeříte jak kladivo. Pak už je to čistě na vás, jaký cíl si vyberete.

XM1A3 Abrams

Evoluce americké ikony MBT, která slouží už od roku 1980. Svou zastaralost oproti jiným vozidlům na 10. Tieru vyrovnává moderními vylepšeními, reaktivním pancířem ARAT-2, který Abrams chrání proti výbušné munici, a balíčkem TUSK, který je koncipovaný pro ochranu tanku v městském prostředí. Původní 120mm kanón lze na této verzi vyměnit za 140mm „rouru“ na úrovni výzbroje Challengeru 2 ATDU.

Názor Armored Warfare Community Moderatora:

Nejvyváženější tank 10. Tieru. Přijatelné hodnoty pancíře i palebné síly. Pohyblivost je taktéž příjemnou záležitostí. Zkrátka průměr, ničím nevyčnívá ale ani nezaostává za ostatními vozidly.

T-14 Armata

Supermoderní nástupce ruského MBT T-90, jehož prototyp se světu ukázal poprvé teprve před rokem. Palebnou sílu obstarává 125mm kanón s automatickým nabíjením, který je osazen do věže bez posádky a v Armored Warfare ho lze vyměnit za 152mm monstrum, které dokáže udělat pořádnou paseku. Pancéřování ale není na nejvyšší úrovni a nabízí mnoho míst, která se průstřelům ani zdaleka tolik nebrání.

Názor Armored Warfare Community Moderatora:

První verze tohoto tanku byla celkem OP (overpowered, pozn. redakce), alespoň co se týče děla. Okolo 1.000 Alfa Damage dokáže během 4-5 ran zatočit i s Challengerem 2. Na druhou stranu má tank poměrně dost weakspotů, což znamená, že životnost není až tak velká. Je to holt ruský tank – "tons of damage" za cenu obranyschopnosti.

Leopard 2A7-140

Podobně jako XM1A3 Abrams, i tento německý tank je evolucí značně letitého tanku. Verze A7 přináší další úpravy pancíře a jeho úhlování, které jistě ocení zkušenější hráči. Původní 120mm kanón lze, stejně jako u Abramsu a Challengeru, vyměnit za 140 milimetrů.

Názor Armored Warfare Community Moderatora:

Tank s velice zajímavými úhly pancíře. Dělo je podle mého názoru průměrné. Pohyblivost jakbysmet. V šikovných rukách určitě nepříjemný stroj, v mých ale určitě ne.

PL-01

Lehký tank polské konstrukce založený na švédském tanku CV90 se v Armored Warfare už jednou ukázal, v průběhu Early Access fáze. Nyní se vrací jako jeden z členů elitního Tieru 10. Futuristicky vypadající tank je osazen samonabíjecím 120mm kanónem, ze kterého lze střílet mnoha různými druhy munice, včetně protitankových raket. Co postrádá PL-01 v palebné síle, to vyvažuje vysokou obratností, kterou zajišťuje nízká hmotnost a motor o síle 940 koní.

Názor Armored Warfare Community Moderatora:

Tento tank mne velice mile překvapil. Pancíř, kterým tento LT disponuje má zajímavé hodnoty i velice příjemné až zákeřné úhly. Odrazí spousty ran, ale jako každý jiný tank má své slabiny. Dalším plusem u tohoto tanku je pohyblivost. Přesun z bodu A do bodu B není nejmenší problém. Nejzajímavější částí tohoto tanku je ale dělo. Retrofity postavené na reload a přesnost způsobí to, že dáváte každých 5.47s za průměrných 600 dmg.

Spojme všechny tyto faktory k sobě - pancíř, pohyblivost + dělo. Masový vrah je na světě.

SPHINX

Nejpodivnějším členem 10. Tieru je dozajista francouzský projekt SPHINX. Šestikolové vozidlo s otočnou věží převezme v Armored Warfare roli scouta, do které je kvalifikuje velice dobrá pohyblivost. Ve výzbroji má rychlopalný 40mm kanón a protitankové rakety, takže SPHINX dokáže i pěkně štípat. Klíčem je hlavně nezpomalovat, protože pancíř SPHINX je z papíru a rozhodně se na něj nevyplatí spoléhat.

Napište nám do komentářů, ať už na Facebook, Twitter či přímo pod článek, jak se vám nové tanky Tieru 10 líbí, který z nich je váš osobní favorit a proč. Ze všech odpovědí přesně za týden, v pondělí 9.května vylosujeme 20 z vás, kteří vyhrají prémiový Tier 5 tank Chieftain Mark 6 s raritní maskovací sítí, který nejde zakoupit běžnou cestou.

Témata: Armored Warfare
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Armored Warfare : Velký test tanků Tieru 10 + Soutěž o Chieftain Mark 6

Vstupte do diskuze (17)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.