Ryse: Son of Rome - Příběh římského vojáka

Myslíte si, že doba akčních adventur s prvky RPG je dávno pryč? Pak jste nehráli Ryse: Son of Rome

Ryse son of Rome

Ryse son of Rome FOTO: Reprofoto YouTube

Retrospektivní hra

Ryse: Son of Rome Vás zavede do chrámu, v němž chráníte svého císaře před útokem barbarů. Alespoň tímto slovem dříve Římani nazývali každého, kdo neuměl latinu. V té době to byli i obyvatelé našich zemí. Se svým císařem jste zavřeni uprostřed orákula a vládce se ptá na váš příběh, který mu vyprávíte. Ryse: Son of Rome vlastně provází v retrospektivním pohledu životem hlavního hrdiny Maria Tita.

Eye for an eye 

Marius Titus není obyčejným vojákem, kterého by motivovala finanční odměna v podobě žoldu. Jeho hnací silou pro boj s barbary je pomsta. Tehdejší obyvatelé Británie vyvraždí jeho rodinu a Marius touží po spravedlnosti. Na začátku se setkává s velitelem, který mu umožní jeho cíl naplnit. Vlastní příběh tedy začíná v Británii, kde se Marius shodou okolností stává poměrně váženým bojovníkem. 

img-responsive

Marius Titus | foto: Reprofoto YouTube

 Bojový systém 

I pro oldschoolera jako jsem já je bojový systém systém velmi zajímavý. Opravdu velice záleží na rychlosti reakce i rozhodnutí. Každý protivník je je vybaven alternativními schopnostmi a proti různým druhům nepřátel musíte využít jiný způsob boje. Některé speciální válečníky (bossy) lze porazit jen za velmi specifických podmínek. 

Proti běžným soupeřům se fantazii meze nekladou. Taktika boje je vskutku na vašem rozhodnutí. Někdy je však vcelku obtížné porazit skupinu nepřátel. Žádný univerzální návod není k dispozici a vy se musíte snažit, abyste porazili soupeře vlastní představivostí a schopnostmi.

Co se nám líbilo

Jak již bylo zmíněno, ve hře je k dispozici velmi zajímavý bojový systém. Jak postupujete v příběhu, stáváte se váženějším vojákem s vyšší hodností. V pokročilejších fázích hry musíte provádět také rozhodnutí ohledně většího počtu mužů, kterým velíte. Pokud provedete špatný rozkaz, bude dobývání určité území velmi obtížné ba přímo nemožné. Velice zajímavá je také možnost vylepšení vašich schopností, což davá hře jistý RPG potenciál. Ryse: Son of Rome má rovněž nebývale vysoké hodnocení na službě Steam přímo od uživatelů. Hru bychom doporučil všem milovníkům antické historie a akčních adventur s velmi zajímavým systémem boje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ryse: Son of Rome - Příběh římského vojáka

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.