Tzar - The Burden of the Crown aneb z farmy na trůn

Jak chudý farmář k bohatství přišel? Povedlo se mu to tak, že měl královskou krev. Království však není jako z pohádky, ale spíše ukazuje krutou realitu středověké doby.

Wallpaper

Wallpaper FOTO: Reprofoto YouTube

Neznámá hra známého tvůrce

Tzar - The Burden of the Crown je první hrou bulharského vývojářského studia Haemimont Games. Tento tým je znám především díky svým výtvorům Celtic Kings a Tropico. Tzar je ovšem na svoji dobu (rok 2000) poměrně specifickou hrou, která dokázala propojit žánry real time strategie, adventury a RPG.  

Jak se to podařilo? 

Na první pohled klasická strategie vás vtáhne do děje zajímavým začátkem. Skupinka mladíků kácí stromy, když v tom přijde jejich čtvrtý kamarád. Žádá našeho hlavního hrdinu Sartora, aby se vrátil ke svému otci na farmu. Sartor na nic nečeká a ihned spěchá k rodinnému domu. V tu chvíli však oba napadnou banditi. Otec umírá a Sartor prchá neznámo kam. Při svém úprku potká podivného staříka, který svými kouzly zabije všechny pronásledovatele a sdělí Sartorovi jeho skutečný příběh.

Královský syn

Jak jsem již zmínil v úvodu, Sartor není synem farmáře. Jeho skutečným otcem byl král. Ten ovšem zemřel. Kdo je tedy v tuto chvíli právoplatným následníkem trůnu? Ano správně, je to náš hlavní hrdina, princ Sartor. Bývalý rolník má k dispozici jen velice krátkou dobu na doučení královských způsobů, nošení brnění a ovládání zbraní. Je jen na vás, zda tento čas bude dostatečný pro přežití v těžké době.

img-responsive

Tzar | foto: Reprofoto YouTube

Prvky RPG

Video ani fotografie příliš nenapovídají, že by se v Tzar - The Burden of the Crown měly objevit prvky RPG. Opak je pravdou. Všichni hlavní hrdinové získávají během příběhu levely. Tento postup automaticky přidává postavám lepší statistiky. Není to žádný vývojový strom schopností, ale trochu mění styl hry. Příběhoví bojovníci nesmí zemřít, avšak když budou stát mimo boj, nezískají zkušenosti. Co je tedy správná cesta? Spolehnete se na řadové vojáky nebo maximalizujete speciální schopnosti mága Ghirona, prince Sartora nebo kopiníka Woolina?

Co se nám líbilo? 

Tzar - The Burden of the Crown nabídne rozmanité mise od špionážních silent akcí po masivní obranu hlavního města říše. Příběh nás zavede na všechny kontinenty a do různých klimatických podmínek. Každá bitva je jiná a je velmi důležité respektovat tipy vašich rádců před každým bojem. Jakým způsobem dokončíte tuto zajímavou strategii je jen na vás.

Témata: Tzar
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tzar - The Burden of the Crown aneb z farmy na trůn

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.