Democracy 3 - Těžký život politika

Myslíte si, že to politici mají snadné? Bavíte se v hospodě u piva a "víte", že byste zemi vládli lépe? Tak si to zkuste! Democracy 3 Vám to umožní.

Hlavní stránka hry

Hlavní stránka hry FOTO: Reprofoto YouTube

Jak to celé vypadá?

Čekáte - li graficky propracovanou 3D hru s epickými výjevy, musím vás zklamat. Grafika není to, čím by hra zaujala. Hlavními přednostmi jsou originalita, hratelnost a především dokonalá provázanost vašich rozhodnutí.

Trocha politiky na vysvětlení 

Abych vysvětlil náročnost hry, pokusím se uvést příklad z praxe. Představte si, že váš zájem je podporovat živnostníky. Chcete přispět rozvoji malých rodinných firem. Co pro to udělat? Napadá mě například schválit zákon, kterým zbavíte daňové povinnosti nové společnosti po dobu 2 let. Perfektní start pro malé firmy. Vypadá to krásně, ale realita není tak jednoduchá. 

Je snad na podpoře podnikání něco špatně?

Pokud jste začínající ambiciózní podnikatel, tak budete sršet nadšením. To je jisté. Představte si ovšem staršího zkušeného byznysmena s třiceti a více zaměstnanci, který začínal od nuly. Dnes si jezdí v drahém autě, staví luxusní dům. On však žádné daňové úlevy při svém startu neměl.  Musel se protloukat životem sám. Myslíte, že bude šťastný, když mu parlament svými zákony zvýhodní novou konkurenci? Nemyslím si!

Tak jsme naštvali kapitalistu, a co dál?  

Každým rozhodnutím, které ve hře provedete, si uděláte dobré jméno u jedné skupiny lidí a špatné jméno u tří jiných skupin. Opravdu politika není snadná. Osobně jsem se stal typickým populistou. V prvních letech volebního období jsem prováděl racionální rozhodnutí. Když se však blížily volby, propadal jsem do populistického klišé typu levného piva, opravy silnic, .....

 Jak být úspěšný? 

Několik cest vede k cíli, avšak mnoho dalších vede na politický hřbitov. Můžete se zaměřit na určité skupiny občanů, které vás budou podporovat. Můžete být bezpáteřní populista. Nebo snad chcete být klidným politikem pro obyčejné lidi? Fantazii se meze nekladou. Vyzkoušejte si svojí cestu k úspěchu!

Témata: Democracy 3
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Democracy 3 - Těžký život politika

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.