Dojmy z Marvel Heroes 2016. Onlinovka pro pravé fanoušky komiksu

Podívali jsme se na zub novému updatu této komiksové onlinovky.

Marvel Heroes

Marvel Heroes FOTO: Gazillion Entertainment

V dnešních dojmech bychom vám chtěli představit online hru Marvel Heroes 2016, která je plná komiksových postav. Tato hra dostala v únoru velký update a s tím také aktualizovala letopočet v názvu. Pokud jste tedy fanoušek Marvelu a onlinovek, rozhodně vás tahle hra aspoň trochu zaujme.

V Marvel Heroes 2016 se můžete setkat s více než stovkou postav z Marvel univerza. K dispozici máte obrovskou škálu hrdinů i záporáků a je čistě na vás, kterou stranu při hraní upřednostníte. V počátcích hry bylo ve hře 21 hratelných postav, v únoru tohoto roku se jejich počet zvýšil na 55. Toto číslo však není ani zdaleka konečné, protože přibližně každý měsíc přibude do hry jedna nová postava. Další na řadě by měla být Elektra.

img-responsive

Marvel Heroes 2016 | foto: GAMIFIQUE.cz

Hratelné postavy jsou rozděleny do archetypů podle stylu boje - buďto na boj z blízka nebo z dálky. Každý hrdina má své tři jedinečné větve schopností, které si můžete postupem času vylepšovat podle toho, jaký styl boje preferujete. Například u Punishera se jedná o větve Assault (boj z blízka), Firepower (střelné zbraně), Demolition (výbušniny). Svého hrdinu si můžete vesele expit až do šedesáté úrovně, která je momentálně tou maximální dosažitelnou. No, a pokud vám bude expení chybět, máte možnost si hrdinu jednoduše za pár sekund přepnout na jinou herní postavu a vrhnout se opět na úkoly.

Deadpool zadarmo, Ant-man už ne

Marvel Heroes 2016 je hra volně ke stažení, u které se stačí jen zaregistrovat a můžete hned hrát. Na dokončení příběhu nejsou potřeba žádné poplatky, protože se jedná o free-to-play hru. Peníze vás budou stát pouze kosmetické úpravy hrdinů (skiny), bonusoví hrdinové, kteří jsou nad rámec základní sestavy apod. Hit poslední doby Deadpool je zdarma, ale například takový Ant-man už patří mezi bonusové hrdiny a nutno podotknout, že tyto mikro transakce nepatří zrovna mezi nejlevnější.

img-responsive

Marvel Heroes 2016 | foto: GAMIFIQUE.cz

A jak se vůbec hra vyvedla graficky? Upřímně, nečekejte žádné zázraky. Herní prostředí je většinou bez nápadu a plno prvků se v něm neustále opakuje. Postrádá určitě smysl pro detail a náročné hráče moc nenadchne. Za zmínku však stojí grafika samotných postav, která při nové verzi prošla menším updatem. Animace útoků jsou obzvláště zdařilé a člověk by si občas řekl, jestli za nimi stojí stejný tým jako za grafikou lokací. Tenhle prvek hru dost zachraňuje a dojem z grafiky nakonec nemusí být až tak špatný. Občas vás ve hře také příjemně překvapí krátká videa, která se většinou objeví před zahájením mise. Jsou kreslené v komiksovém stylu a pěkně dokreslují atmosféru hry.

img-responsive

Marvel Heroes 2016 | foto: GAMIFIQUE.cz

Za zmínku stojí určitě i interaktivita s herními lokacemi. Váš hrdina může házet po nepřátelích židle, nechat vybouchnout auta, počítače a mnoho dalších objektů. Během vaší cesty za záchranou světa se budete probíjet nespočtem lokací. Všechny jsou fanouškům Marvelu velmi dobře známé. Ocitnete se v Raftu, Hell´s Kitchen, Manhattanu, Mutant Townu, Asgardu nebo v Avenger´s Tower. Všechny tyto oblasti jsou děleny na menší lokace. Mnoho misí se odehrává v opravdu malých lokacích, které se automaticky obnovují ve chvíli, kdy z nich odejdete.

Než se však pustíte do záchrany světa, musíte si vybrat jednu z postav, za kterou máte možnost hrát (lze mezi nimi přepínat). Po vašem výběru (my jsme zvolili Iron Mana) vás hra zavede okamžitě do centra města, které je sužováno zločinci (jsou opravdu na každém rohu). V této lokaci se seznámíte s úplnými základy hraní, které vám zajistí hladký průchod základní lokací. Na začátku máte odemknuté tři schopnosti, ale zcela upřímně můžeme říct, že většinou se snadno probojujete jen zapotřebí té základní. Soupeři jsou opravdu snadno porazitelní a u hry tudíž nebudete muset vymýšlet zapeklité strategie. Na druhou stranu jste superhrdina, takže se vaše převaha dá velice snadno vysvětlit.

img-responsive

Marvel Heroes | foto: Gazillion Entertainment

Co se týče samotného děje a zápletky, nepřekvapí. Klasicky se jedná o boj mezi kladnými a zápornými postavami. Hlavního antagonistu a vašeho největšího soupeře zde ztvárňuje obávaný Doctor Doom. Ve vězení s názvem Raft dojde k osvobození několika velice obávaných vězňů a vaším úkolem je všechny pochytat. Během vaší mise v Raftu stihnete porazit pár elitních vězňů, ale zbytek se rozprchne do všech směrů. Váš úkol je tady jasný. Všechny pochytat nebo zneškodnit.

Celkově se hra tváří vcelku dobře, ale náročné hráče moc nenadchne. Hlavní dějovou linku budete mít dohranou během pár hodin, a co se týče aktivit na maximální úrovni, není si moc z čeho vybírat. Placené bonusy jsou docela drahé a budete se fakt dlouho rozmýšlet, jestli chcete investovat právě do této hry. Pokud jste však nenároční hráči, kteří mají rádi komiksy a onlinovky, určitě vás hra potěší. Dlouho vás však asi neudrží, protože konkurence v herním světě je prostě velká.

Témata: Marvel Heroes | Rewind
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dojmy z Marvel Heroes 2016. Onlinovka pro pravé fanoušky komiksu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.