Dojmy z bety: Overwatch strhává veškerou pozornost světa stříleček

Uzavřené beta testování je v plném proudu a nejnovější výtvor firmy Blizzard už se pomalu dostává do finální podoby.

Overwatch

Overwatch FOTO: GAMIFIQUE.cz

Overwatch je svěží týmová střílečka z pohledu první osoby. Už při prvním zapnutí hry jsou zde značně patrné stopy trendu posledních let, kterého se vývojáři z Blizzard skálopevně drží, udělat hru co nejvíce barvitou, vtipnou a svižnou. Přístup do hry byl zatím svěřen jen několika náhodně vylosovaným beta testerům a streamerům. Plná verze hry je již v předprodeji a to hned v několika edicích. Samotné vydání je pak plánováno na jaro letošního roku.

O co ve hře vlastně jde?

Overwatch nemá naprosto žádnou kampaň, takže je jasné, že musí víc, než na cokoliv jiného, spoléhat na kvalitní multiplayer. Blizzard má již na kontě takové pecky jako StarCraft II, World of Warcraft nebo Heroes of the Storm, takže se dá očekávat, že o tom, jak vytvořit chytlavé multiplayer herní prostředí, mají vývojáři jasno.

To že nemá hra kampaň ale ještě neznamená, že nemá příběh. Tento aspekt je do hry zapracován velice šikovně a milovníci "lore" postav si tak přijdou na své. K dispozici máme totiž od samotných vývojářů detailní životopis ke každé z hratelných postav. Samotná akce se pak odehrává ve světě, který reprezentuje planetu Zemi ve vzdálené budoucnosti- roboti a mechanická vylepšení lidí jsou tak na denním pořádku.

Zápas v normálním režimu hry trvá kolem dvaceti minut. Každý tým se sestává z šesti hrdinů, kteří se snaží splnit úkol dané mapy dříve než oponent, popřípadě se jeden tým snaží splnit vlastní objektiv, zatímco soupeř mu v tom brání. Předlohami pro mapy se stala reálná místa a tak si během hry můžeme prohlédnout futuristickou Anglii, Nepál nebo třeba Rusko.

Můžeme očekávat i progaming?

To je vždy záludná otázka, ale vzhledem k tomu, že v posledních letech si progaming našel cestu ke všem novým hrám od Blizzardu (jmenujme kupříkladu Hearthstone) můžeme očekávat, že i tato hra se rychle probojuje na e-sports. 

Ranked systém zatím do hry zaveden není a jediný progress, kterého se tak hráči dočkají je v rámci vylepšování levelu svého účtu. Hráči tak zatím nejsou rozřazováni do her podle schopností, ale podle zkušeností. Vývojáři již před dlouhou dobou avizovali, že ranked systém ve hře bude, jen se ještě neví, jak bude vypadat.

I kdyby ale hráč netoužil po hraní s cílem dostat se na žebříčku co nejvýše, může se se plně nechat unést úžasným prostředím hry samotné. Ta běží plynule, postavy se chovají přesně, jak hráč chce, a většina zbraní je dobře zvládnutelných už po pár hodinách hraní. Zápasy netrvají příliš dlouho a je tak nasnadě říci, že si Overwatch získá srdce jak zapálených, tak i příležitostných hráčů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dojmy z bety: Overwatch strhává veškerou pozornost světa stříleček

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.