5x dojmy z Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online

Vyzkoušeli jsme pro vás žhavou novinku ze světa FPS.

First Assault Online

First Assault Online FOTO: Neople

Pět hráčů, pět názorů, pět unikátních pohledů na novou střílečku od Nexonu, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online. Proč byste si měli z širokého výběru FPS vybrat právě First Assault?

Kara:

Ghost in the Shell je japonská post-kyberpunková legenda, jenž během svých více než 20 let slávy inspirovala nespočet filmových, televizních i herních počinů, mimo jiné i vznik Matrixu. Pro převedení univerza SAC do herního světa se vývojáři z Neople, dceřinné pobočky Nexonu, nakonec rozhodli pro žánr FPS a to na základě příběhu, který se odehrál ve 24. díle první řady seriálového zpracování. Pověst jednotky ze sekce 9 je v něm neprávem pošpiněna a pro očištění svého jména musí svést boj s konkurenčním Special Ops týmem. V seriálu to vypadalo dobře, proč to tedy nezkusit i v herním prostředí?

Díky bohatému zázemí příběhu má hra potenciál se vyvíjet zajímavým směrem a získat si tak jedinečné místo na trhu, který je FPS hrami přehlcen. Prozatím se ale od ostatních PFS příliš neliší. Přestože výběr zbraní, pohyb i samotné střílení jsou intuitivní, některé mapy jsou příliš rozlehlé a mají naprosto zbytečné slepé kouty, jejichž využití při hře, kromě AFKovací zašívačky, si absolutně nedovedu představit. V jedné z map,  která připomíná Counter Strike snad úplně vším, najdete i označení míst pro položení bomby, jak jinak než pod názvy A a B. Paradoxně pocit z hraní je právě na této mapě nejlepší. Pokud se tedy vývojáři zaměří na odlišování se od konkurence, spíše než na předělávání starých a stále funkčních konceptů, mohli bychom být svědky zajímavého herního výtvoru.

img-responsive

Zahrát si můžete několik herních módů | foto: Neople

David:

Za tu krátkou dobu, co jsme měli možnost hru zkusit, mi na ni nepřišlo nic vyloženě špatného, ale zároveň jsem nenašel nic, co by ji vyloženě odlišovalo od konkurence. To bude pravděpodobně ten největší kámen úrazu u této hry. Pokud jste fanoušek Ghost in the Shell, tak se můžete těšit na dobře vyladěnou FPS s náznaky oblíbeného anime.

Na trhu s online střílečkami je již teď plno, a to se toho na příští rok chystá ještě hodně. Konkurence je obrovská a uspět na trhu s něčím, co nepřináší téměř nic inovativního, bude velmi obtížné. Značka Ghost in the Shell není zase tak silná.

img-responsive

Týmová spolupráce je klíčová | foto: Neople

Martina:

Jako začátečník ve FPS hrách jsem pozornost zaměřila na důkladné a příkladné studium místních podlah, jejichž důležitou roli si mnozí hráči ani neuvědomují. Ke svému průzkumu jsem měla podporu nejen redakčního týmu, ale především mi napomohl konkurenční tým, který byl tak nadšený z mého průzkumu, že mi neváhal vyjít vstříc a vždy mě sestřelil téměř hned na respawn spotu. Hodinu hry, kterou jsme měli přislíbenou, jsem tak převážně trávila na zemi, což bylo mým cílem už od začátku. Asfalt, podlahy v budovách, chodníky na ulici…Můj dopad byl vždy do měkkého. Žádné kamínky, co by vás tlačily. Abych se při umírání nenudila pohledem na hráče, který mi dal killshot, Ghost vám umožní sledovat, jak si vedou ostatní hráči z vašeho týmu jejich vlastníma očima.

V neposlední řadě stojí za zmínku obchod, kde bylo možné již teď zakoupit řadu zbraní dle konkrétních preferencí, nebo třeba i ID kartu, díky které jste si mohli odemknout další postavu, za kterou jste chtěli hrát. Info o těchto postavách je vždy doprovázeno krátkými útržky z anime a samotná úvodní znělka, jistě nadšencům Ghosta nebude cizí.

Výstupem mého působení ve hře tedy bude ohodnocení umírání a péče při dopadu pěti hvězdičkami. Po grafické stránce budete tuto hru také milovat. Jediné, co doporučuji je mít pekelně rychlý internet (jako ostatně u všech FPS her). V opačném případě se vám nejen budou načítat stránky pomalu, ale také zasekávat myš, což vám zrovna neusnadní zaměřování.

img-responsive

Martina zkoumala podlahy | foto: Neople

Denis:

Na scéně FPS her je opravdu velká rozmanitost a First Assault nebude mít nouzi o konkurenci. Vývojáři u Neople jsou si toho plně vědomi a do hry vložili velkou řadu možností.  Začněme game módy, od "capture the flag" až po "plant and defuse" scénář, nesmí chybět klasický deathmatch, je zde opravdu široké rozpětí. Dále můžete volit mezi různými postavami a jejich individualními ultimate abilitami jako např RPG, neviditelnost a čím dál populárnějšími drony. Také široké spektrum zbraní (pistole, samopaly, odstřelovací zbraně) a jejich doplňků (hledí, tlumiče, skiny). Prostě vše, na co si milovník FPS her může vzpomenout. 

img-responsive

Aktivace bomby? Nejste v Counter Striku | foto: Neople

Co se týče celkové hratelnosti, tak nemám hře moc co vytknout. Grafické zpracováni je na úrovni, fyzika působí reálně, trajektorie granátů, úhly dopadu kulek i střelba skrz tenčí překážky, vše na co jsem se zaměřil při naši možnosti hru otestovat na mě působilo kvalitou svého zpracováni. Nemohl jsem si nepovšimnout určitých podobností s Unreal enginem.

Velice mě zaujala forma “warm up-u”  kde procházíte stejnou mapou jako vás právě čeká, ale v kompletně jiném zpracování, ktéré podle vyvýjářů bylo insporováno anime Ghost in the Shell (viz obrázek). Velice zajímavý prvek pro FPS hru.

I když naše možnost hru otestovat byla velice časově limitována, tak i přesto na mě First Assault udělal dobrý dojem svou rozmanitostí. Hra má určitě hodně co nabídnout, ovšem nic moc revolučního nečekejte.

img-responsive

Na začátku každé hry máte přednakoupeny tři výbavy | foto: Neople

Jakub:

Dostal jsem možnost zahrát si First Assault a musím říct, že přestože nejsem moc velký fanoušek FPS her, tak mě hra celkem překvapila. Na výběr je několik postav, z nichž každá má svůj speciální skill, například neviditelnost či vypuštění hledacích dronů, který má ovšem docela dlouhou dobu nabíjení.  Také mapy byly hezky zpracované a ve hře je už teď celkem velké množství herních módů, z nichž velká část je notoricky známá z jiných her podobného žánru.

Kdybych Ghostu měl něco vytknout, tak to bude asi jedině to, že je to prostě další z řady FPS stříleček podobných Counter Striku. Ovšem přijít s něčím novým je v dnešní době čím dál tím těžší, a já myslím, že se to vývojářům alespoň částečně povedlo. Futuristický vzhled dodává hře jiskru, která některým chybí. Z mého pohledu tedy rozhodně stojí za vyzkoušení a myslím, že má potenciál, aby si ji oblíbilo velké množství hráčů.

 

img-responsive

Prostředí je velmi příjemnou podívanou | foto: Neople

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online si můžete zahrát v Early Access verzi, která vám prozatím nabídne výběr ze sedmi hratelných členů sekce 9, třech herních módů a pěti map,  inspirovanými jednotlivými epizodami Stand Alone Complex i FPS klasikami jako je Counter Strike. Vývojáři budou postupně do hry přidávat další obsah i úpravy, které provedou na základě feedbacku od hráčů.

EA přístup máte možnost získat dvěma způsoby. Registrací a doufáním, že budete k beta testování přizváni, nebo zakoupením Early Access packu, který vám zajistí okamžitý přístup do hry i exkluzivní EAP skiny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 5x dojmy z Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.