Třetí ročník HTSS odstartoval turnajem na Střední průmyslové škole v České Lípě

Hearthstone turnaj středních škol do této školy zavítal již třetím rokem. Soutěžící zažili napínavé zápasy i překvapení od Blizzardu.

TOP16

TOP16 FOTO: HTSS

Na místo HTSS tým dorazil na osmou hodinu ranní. Poté byli zavedeni do učebny se 30 počítači, která byla pro turnaj vyhrazena školou. Učebna byla kompletně zaplněna soutěžícími a využity byli i oba notebooky značky MSI s myšmi Abush od Yankee, na kterých se odehrávaly zápasy.

img-responsive

Učebna byla zcela zaplněna | foto: HTSS

Blizzard ovšem pro soutěžící připravil velké překvapení, když po opakovaných přihlášení zabanoval všechny účty na IP adrese školy. A protože podpora Blizzardu fuguje až od desíti hodin, nezbývalo než čekat. Takže všichni vytáhli mobil, tablety, na MSI noťasech se nasdílelo mobilní připojení a odehrálo se pár zápasů, než začala podpora Blizzardu fungovat.

img-responsive

Ceny pro vítěze | foto: HTSS

Časový skluz se během základních skupin podařilo celkem dobře dohnat a o půl jedné už začalo play-off, do kterého z osmi skupin po čtyřech hráčích postoupilo šestnáct nejlepších. V základní skupině také vypadl vítěz loňského ročníku. Play-off probíhalo víceméně dle očekávání s velmi zajímavým finále, kdy se ve třetí rozhodující hře bojovalo do posledních karet. Celý turnaj se hrál ve standardu BO3 conquest módem, hráči tedy museli po každé výhře změnit hrdinu.

img-responsive

Finále bylo opravdu napínavé | foto: HTSS

Vítězem se nakonec stal Jakub Novák, který společně s Jaroslavem Živnůstkou budou školu reprezentovat na okresním finále.

  1. místo - Jakub "NorysCz" Novák
  2. místo - Jarda "Narny" Živnůstka
  3. místo - Jiří "CowPark" Poláček
img-responsive

Vítězové: NorysCz, Narny, CowPark | foto: HTSS

 Připraven je pro vás i rozhovor s vítězem, Jakubem Novákem.

Jakube, dneska odpoledne jsi zvítězil na vaší škole - průmyslové škole v České Lípě - v HTSS turnaji. Prvně gratuluji k výsledku a musím se zeptat - čekal jsi, že celý turnaj vyhraješ?

Rozhodně jsem nečekal, že bych mohl vyhrát celý turnaj. Doufal jsem, že postoupím alespoň ze základních skupin a nakonec se pošťestilo, sám jsem velice příjemně překvapený.


Přiznám se, že jsem tipoval na vítěze Jardu. Pojďme se podívat tedy rovnou na váš finálový zápas - věděl jsi, jak Jarda hraje, jaké balíčky můžeš od něj čekat?

Neměl jsem ani ponětí jak Jarda hraje. Za celou dobu turnaje jsme se nepotkali, tudíž jsem nevěděl jakým stylem hraje a jaké balíčky by mohl hrát. Nakonec má volba balíčků byla úspěšná.

Finálová hra se dostala do stavu 1-1, s čím jsi šel do posledního zápasu a můžeš se s námi podělit, jak probíhal?

Do rozhodujícího zápasu jsem se rozhodoval mezi Jade Shamanem a Reno Mágem. Došel jsem k rozhodnutí pro Reno Mága. Controlní balíky jsou mi blízké, tak jsem zvolil balíček mě bližší. Celá hra probíhala v klidu, oba jsem se snažili získat hru na svoji stranu, což trvalo až do fatigue, který mi nakonec pomohl k samotné výhře

img-responsive

Jakub "NorysCz" Novák | foto: HTSS


Co zbylý průběh turnaje? Narazil jsi na nějakého vyrovnaného soupeře, nebo to byly spíše snadné hry?

Zbytek turnaje probíhal docela snadno, až na několik vyrovnaných soupeřů, u kterých jsem se trochu zapotil. Několikrát za turnaj jsem si myslel, že už budu končit, ale vždy to nějak došlo k mojí výhře.


Stačilo jen trochu toho Hearthstone štěstí. Když jsme postovali fotku do HS skupiny, objevili se narážky na to, že hráči na školním turnajích jsou ranky 20 apod. Jak jsi na tom ty s HS a rankem?

Přesně tak. Trochu toho štěstí vždy pomůže. Můj názor je takový, že na ranku úplně nezáleží. I hráč na ranku 20 může být velice kvalitní a může mít ke svému ranku jakýkoliv důvod. Já jsem nyní na ranku 13, ale na konci každé sezóny končím minimálně na pětce.


Poslední otázka - jak si věříš do okresního kola? Máš případně ambice to dotáhnout v aktuální sezóně HTSS i dále?

Okresní kolo už bude rozhodně těžší, ale pokusím se do něho dát vše co bude v mých silách. Pokud bych prošel i jím, byl bych opravdu překvapen. Každopádně toto téma bude aktuální až přijde samotné okresní kolo.


Díky za rozhovor a ať se ti daří i nadále!

Já také děkuji.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Třetí ročník HTSS odstartoval turnajem na Střední průmyslové škole v České Lípě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.