O2 COOL Hearthstone Liga zná svého prvního vítěze

Svůj titul si vybojoval a následně slavnostně převzal v pražském kostele Sacre Coeur v sobotních večerních hodinách.

Clan Inae slaví vítězství

Clan Inae slaví vítězství FOTO: Radek Vebr

V současné době je O2 COOL jediná česká herní liga ve hře HearthStone. Všech jejích kol se dohromady účastnilo přes úctyhodných tisíc hráčů, z nichž do pražského kostela Sacre Coeur postoupila osmička těch nejlepších. Zde se setkali za jediným účelem, vyhrát vůbec první herní trofej od Prima COOL. Tuto událost si nenechaly ujít ani tváře FTV Prima Roman Šebrle a Viet Anh Doan se svými rodinami.

img-responsive

Ketrin a Gehenna spolu s hvězdou pořadu Ohnivý kuře | foto: Radek Vebr

Pražský kostel Sacre Coeur zažil již mnoho zajímavých akcí, nicméně herní turnaj se zde konal vůbec poprvé v celé jeho historii. Osm předních českých a slovenských hráčů bojovalo po celou sobotu o prestižní titul mistra COOL ligy. Ta se konala poprvé ve své historii a přilákala během čtyř kvalifikací přes 1000 hráčů. Do tohoto posvátného místa se jich ale mohlo kvalifikovat pouze osm a jen těsně například účast unikla i mistrovi ČR ve hře HearthStone. Jak je HearthStone krásně různorodý, bylo vidět i na účastnících turnaje. Do něj se totiž probojovali i hráči, kteří se zúčastnili svého vůbec prvního offline turnaje v životě!

img-responsive

O2 Prima COOL Hearthstone | foto: Radek Vebr

Samotnému finále v kostele předcházely čtyři kvalifikace, kam se probojovala osmička nejlepších. Ti se v systému jednoduchého herního pavouka utkali o trofej O2 COOL HearthStone ligy, načež se do finále probojovala dvojice Wiarnot z týmu Inae a Durango. Zápas to byl opravdu napínavý, diváci na místě fandili oběma hráčům, leč podpora Wiarnota byla umocněna přítomností členů Inae, kteří jej přišli podpořit a po získání prvenství jej i trofejí vynesli na pódium na ramenou. Jejich počínání sledovalo na místě přes 400 diváků. Sobotní finále COOL ligy na internetu zaznamenalo 15 360 přehrání na Twitchi, 1 500 přehrání na Prima Play, celkem 10 500 unikátních sledujících na internetu. K tomu navíc ve formátu HbbTV finále sledovalo 22 684 diváků.

img-responsive

O2 Prima COOL Hearthstone | foto: Radek Vebr

Netradiční událost si nenechaly ujít ani známé tváře FTV Prima – moderátor zpráv Roman Šebrle a Viet Anh Doan alias Liu z pořadu Ohnivý kuře, kteří přišli společně se svými dětmi a vyzkoušeli si legendární HearthStone a virtuální realitu na vlastní kůži. „Počítačové hry mě vždycky bavily a u HearthStone oceňuju hlavně to, že je to logická hra bez násilí. Skvěle jsme si s dětmi ale užili hlavně virtuální realitu, která se zdála až neuvěřitelně skutečná,“ pochvaloval si Roman Šebrle.

Hra HearthStone je nejoblíbenější karetní hrou světa. Měsíčně ji dle statistik společnosti Blizzard hraje přes 50 milionů lidí, což je pětinásobek populace ČR. Jejím plusem je nenásilnost, jednoduchost a grafické ztvárnění. Pokud máte zájem si zahrát hru, běžte na stránky Prima COOL, kde najdete návod, jak si HearthStone zahrát.

„Jsme rádi, že se první ročník tak vyvedl, a jak jste sami mohli vidět, vybrali jsme to nejlepší místo na pořádání herního turnaje, jako je HearthStone. Určitě bychom chtěli poděkovat všem partnerům, kteří se akce zúčastnili a přispěli svým know-how,“ řekl Daniel Grunt, šéf nových médií stojící za zrozením tohoto unikátního formátu. „Chceme v tom i nadále pokračovat, náš záměr už ale nebude jen HearthStone,“ dodal.

Zdroj: Prima COOL

Témata: Prima COOL
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: O2 COOL Hearthstone Liga zná svého prvního vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.