Rozhovor s vítězem prvního Road to Legend v ČR

Je to již 30 dní, co se uskutečnil první český Road to Legend v karetní hře Hearthstone: Heroes of Warcarft. A za dalších 30 dní začne druhý. Co si o tom všem myslí Daniel "Pt44h" Kýr?

Vítěz prvního RTL Daniel "Pt44h" Kýr

Vítěz prvního RTL Daniel "Pt44h" Kýr FOTO: Reprofoto Facebook

Devět hráčů, 24 hodin a  30 000 Kč pro ty nejlepší. Tak zněla slova organizátorů historicky prvního českého Road to Legend v karetní hře Hearthstone: Heroes of Warcraft. Celou akci má na svědomí jeden z největších internetových obchodů Alza.cz ve spolupráci s MSI.

Devět vybraných hráčů/streamerů odstartovalo o půlnoci 1. května svůj závod do legendy. Podmínky byly jednoduché, buď některý z hráčů legendu dá a vyhraje, nebo se soutěž ukončí po 24 hodinách a zvítězí ten, kdo v té době bude mít nevyšší rank. Aby se předešlo tomu, že všichni budou hrát stejný balík po celou dobu streamu, organizátoři stanovili podmínku, že každý hráč musí co hodinu změnit hrdinu, se kterým hraje. Nejrychlejší/nejlepší tři si pak rozdělili peněžitou výhru mezi sebou.

Mezi zúčastněnými jsme mohli vidět velká jména na naší scéně, jako třeba bývalého člena myInsanity Jana Jestříbka známého jako Mirrari, nebo jeho dlouholetého spoluhráče Aleše "Alesh" Hemra. Závodu se zúčastnil i jeden z organizátorů a přendí český streamer Petr "Czechcloud" Žalud. Ani jeden z nich však na peníze nedosáhl. Třetí místo a 5 000 Kč si odnesl Josef "PidoHS" Reischig, druhé místo a 10 000 Kč Robert "Synthetic" Vávra a prvenství a zbylých 15 000 Kč si odnesl Daniel "Pt44h" Kýr, kterého jsme pro vás vyzpovídali!

img-responsive

Vítězové květnového Road to Legend | foto: Reprofoto Facebook

 Zdravím tě a díky, že sis na mě udělal čas. Mohl by ses našim čtenářům představit?

Zdravím, jmenuji se Daniel "Pt44h“ Kýr, je mi 24 let a žiju v Olomouci.

Jak dlouho Hearthstone hraješ a jak jsi se k němu dostal? Měl jsi již nějaké předchozí zkušenosti s karetními hrami?

Hearthstone jsem začal hrát v closed betě, někdy v zimě 2013, kdy jsem získal svůj beta klíč. Prvních pár měsíců jsem se ale věnoval převážně arénám a kompetitivně jsem začal hrát asi až od poloviny roku 2014 po prvním LanCraftu. Předchozí zkušenosti s karetními hrami? Maximálně tak 5 let hraní pokeru, pokud se to dá počítat :D

Jaký je tvůj názor na poslední expanzi Whispers of the Old Gods a rozdělení hry na módy standard a wild?

Na rozdělení jsem se moc těšil už od jeho ohlášení v lednu. Od té doby jsem v podstatě nehrál HS a čekal na standard jako na smilování, protože sjem měl po krk combo druidů a secret paladinů v každém turnaji i na ladderu. Takže jsem 100% spokojen.

Na co by se podle tebe měli vývojáři zaměřit teď?

To nevím, co se týče balance je vše asi v pořádku, jen mě trochu překvapily nerfy některých karet, například Jugglera, kdy i přes snížení jeho útoku mu pořád zůstala schopnost rozhodnout hry na turnu 2 nebo 3 a to určitě není zdravé pro hru. Taky mě překvapilo, že třeba karty jako Ice Block nebo Alexstrazsa zůstaly beze změny, ale naštěstí není freeze mág v současné době tak dobrým deckem. Co se týče Blizzardu, těsím se na další expanzi v létě, která by měla být adventura, a také by mohli přidat další alternativy hrdinů pro classy které ještě druhého nemají.

Alza ve spolupríci s MSI zorganizovala vůbec první český RTL event, kterého ses ne jen zúčastnil, ale dokonce jsi ho i vyhrál a odnesl si tak 15 000 Kč. Odvedli organizátoři dobrou práci?

Organizátoři odvedli suprovou práci, vše šlo, jak mělo a já jsem vděčný, že jsem se eventu mohl účastnit a samozřejmě nesmírně rád za výhru.

Tohoto závodu se zúčastnilo devět různých lidí, souhlasil jsi s kritérii, podle kterých byli vybráni, nebo bys to udělal jinak?

Cílem bylo oslovit lidi, co alespoň trochu streamují. Pokud nestreamují, jako v případě mě a Scruffyho, museli být známí na československé scéně. To se podle mě povedlo, ale samozřejmě by bylo zajímavé sledovat, jak by se s touhle challengí poprali i méně známí hráči, třeba v dalších ročnících RtL uvidíme právě to!

Tipoval jsi se na vítěze? Koho ze svých soupeřů ses nejvíce bál?

Upřímně řečeno jsem si celkem věřil, ale nečekal jsem, že budu první. Jako největšího favorita, a to se asi shodneme všichni, jsem tipoval Synthetica který má s legend rushi jako takovými hodně zkušeností z minula a dokonce se mu i nejednou povedlo dát první legendu na EU.

Trénoval jsi na tuto akci? Jaká byla tvoje strategie?

No moje příprava na event byla taková, že jsme se Scruffym strávili v HS po releasu expanze ze dvou dnů přes 24 hodin čistého času ať už individuálním testingem nebo spectěním. Strategie byla samozřejmě připravit si nejlepší balíky na každou classu, což se mi myslím povedlo až na rogunu a huntera (ten byl super zoufalej, 1-8 skóre mluví za vše a nechápu jak s identickým balíkem Nikolas udělal tři ranky :D ).

Jaké pro tebe bylo poprvé streamovat sám a ještě k tomu hned 24 hodin? Máš v plánu ten stream nějak rozjet v budoucnu?

No celkem jsem se toho bál, že nebudu mít co říct a tak, ale dost rychle to opadlo, hlavně kvůli interakci s chatem, takže v klidu. Pokud mi to technika dovolí mám určitě v plánu streamovat častěji. Třeba hned po dnešní půlnoci mám v plánu to zkusit a udělat si svůj osobní RTL.

Jelikož byl tento RTL velmi úspěšný mezi fanoušky, další RTL se uskuteční již 1. 7. 2016. Zúčastníš se znovu?

Moc rád bych se zúčastnil, ale v tomhle termínu budu bohužel mimo ČR, takže to padá. Ale budu se snažit titul obhájit v té následující RtL.

Druhý RTL bude mít trochu pozměněné podmínky a také kritéria pro výběr hráčů, co si o těchto změnách myslíš?

Vzhledem k tomu, že podmínky jsme dávali dohromady s organizátory a hráči prvního ročníku tak s nimi nemůžu nesouhlasit. V takovéhle akci jde hlavně o promo a toho dosáhnete přes úspěšné hráče – jak po herní stránce, tak po stránce popularity ze streamů atd.

To je ode mě vše, díky za rozhovor. Chtěl bys něco vzkázat našim čtenářům a všem příznivcům Hearthstone?

Já děkuji za oslovení a čtenářům bych chtěl vzkázat ať mě podporují na dalších akcích a pokud jsem je zaujal like na Faceboku nebo follow na Twitchi by potěšil :)

Jak jste se mohli dočíst v našem rozhovoru, pro velký úspěch byl ohlášen další Road to Legend, který odstartuje o půlnoci 1. 7. 2016. A co je na tom to nejlepší? Můžete se přihlásit i vy!  Stačí splnit podmínky uvedeny níže: 

  • Mít založený účet na Twitteru
  • Minimální věk 15 let
  • Legendary cardback na EU serveru
  • Fanpage na Facebooku která bude mít minimálně 250 "lajků"
  • 500 followerů na Twitch.tv
  • Možnost a schopnost streamovat 24 hodin v kuse
  • Kvalitní technické zázemí pro stream
  • Sportovní chování, které je slučitelné s akcí

Pokud tyto podmínky splňujete a máte zájem se zúčastnit, napište do komentářů pod tento článek své jméno a také zanechte nějaký kontakt, formát, prizepool a celkový počet účastníků bude určen podle vašeho zájmu!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s vítězem prvního Road to Legend v ČR

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.