Rozhovor s vítězem midsize Fujitsu ligy

Dnes se v počítačové herně RE_LOAD v Praze uskutečnilo midsize finále FUJITSU ligy v karetní hře Hearthstone: Heroes of Warcraft. My jsme si pro vás připravili rozhovor s vítězem.

Vítěz midsize Fujitsu ligy v Hearthstonu - Honza

Vítěz midsize Fujitsu ligy v Hearthstonu - Honza FOTO: Reprofoto Facebook

Takové poloviční vyvrcholení jedné z pravidelných českých lig v Hearthstonu. Celá liga se rozděluje na online/offline část kdy do midsize finále postupuje 16 lidí s největším počtem získaných bodů v žebříčku. Poté se body za online turnaje vymažou a jede se dál až do října, kdy se  na FOR GAMES odehraje velké finále ligy samotné.

img-responsive

Šestnáct postupujících na midsize finále | foto: www.topgaming.eu

Dnes se do pražské herny RE_LOAD sjelo šestnáct nejlepších z týmů jako Fraternitas, Inside Games, Dark Tigers, a další. Začalo se hrát v 10 hodin ráno a celý turnaj skončil kolem šesté hodiny večer. Celý turnaj se hrál double elimination Bo5 módem standard. Každý hráč si na turnaj připravil 4 balíky, ze kterých vždy soupeř jeden zabanoval.
 
A rozhodně bylo o co hrát! Ceny byly připraveny pro hráče v TOP4, a to konkrétně takto:
 
1. místo: Zájazd na Fujitsu fórum do Mnichova
               Monitor Fujitsu MT E24-7 PRO LED 24"
               Voucher na nákup T.S.Bohemia v hodnotě 3.000,- Kč

2. místo: Asus Strix tactic pro (black) us klávesnice
               Baťoh BAGO BAGO
               MESOA IP Kamera
               Voucher na nákup T.S.Bohemia v hodnotě 2.000,- Kč

3. místo: Repro Genius SW G 5.1 3500
               ARMOR - Dres české fotbalové reprezentace
               Voucher na nákup T.S.Bohemia v hodnotě 1.000,- Kč

4. místo: Hry na rok zdarma od Key4you.cz
 
Ale teď již k samotnému rozhovoru! Vítězně celým turnajem prošel Honza99! Ahoj Honzo, děkuji, že sis na mě udělal čas. Mohl by ses našim čtenářům představit?

Ahoj! Tak krátce, jsem Honza, ve hře nick Honza99 a hraju za tým Dark Tigers.

(pavouk turnaje)

Jak jsi se k Hearthstonu dostal?

K Hearthstonu jsem se dostal náhodou, přes mé spolužáky, kteří to hráli jen tak pro zábavu. Po nějaké době si mě všimnul kamarád, a vzal mě na zkoušku (chemk0). Díky němu jsem se vlastně dostal do esportu.

Tvůj nejoblíbenější hrdina/balík?

V současnosti je můj nejoblíbenější hrdina Paladin, balík asi Miracle Rogue,ale celkově mám radši midrange/control balíčky.

Už je to nějaký pátek od vydání Whispers of the Old Gods a také rozdělení hry na módy standard a wild. Dokážeš s tímto časovým odstupem posoudit, jaký měla právě tato expanze přínos pro hru samotnou?

Za rozšíření WoTG a standard + wild jsem strašně rád. Myslím, že to aspoň trošku oddělilo lepší a horší hráče. Už žádny combo druid, atd. Myslím,ževšem srdcařům HSka se tohle rozšíření velmi líbí, oživilo to konečně hru, a po dlouhé době mě konečně HSko baví.


Právě jsi vyhrál první větší turnaj na domácí scéně v módu standard. Jak se ti hrálo?

Jsem strašně rád za výhru. Hrálo se mi velmi dobře,hezky dlouhé hry u kterých se přemýšlí.

Probíhala nějaká speciální příprava? Trénoval jsi se spoluhráči?

Příprava byla asi týdenní, každý den tak 2-3 hodiny. Trénoval jsem hlavně s Járou Vyskočilem, AKA Jarlou Crusherem, kterému bych chtěl ještě jednou poděkovat za výbornou podporu a přípravu s ním! Se spoluhráči jsem také komunikoval, a dále děkuji za podporu Pt44hovi. 

Podle čeho jsi volil svůj line-up?

Line-up jsem volil podle toho, co jsem očekával, že se bude nejvíce hrát, a také podle mého prvního soupeře (Raidyho). Myslím že jsem zvolil opravdu správně (i díky Járovi).

A co liga samotná? Je podle tebe něco, co by měli organizátoři změnit/vylepšit do budoucna?

Myslím, že Fujitsu liga je v současnosti nejlepší liga na cz/sk scéně. Potom ještě Asus finals.

Jedna z cen, které jsi vyhrál, je zájezd na Fujitsu forum do Mnichova. Byl jsi tam někdy? Nebo na nějaké podobné události?

Jelikož je zájezd od 18let, tak jsem na něm nikdy nemohl být a nemůžu ani teď,takže se ho budu snažit prodat někomu, kdo bude mít zájem se jet podívat.

Děkuji ti za rozhovor a gratuluji k výhře. Chtěl bys něco vzkázat našim čtenářům?

Také děkuji za rozhovor. Divákům chci vzkázat, ať mě sledují na facebook pagi(ZDE), a také náš tým (ZDE), díky kterému jsem tam, kde jsem! Snad se postupem času budu jen a jen zlepšovat, hypee!!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s vítězem midsize Fujitsu ligy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.