CS:GO na IEM Katowice - grandfinále

IEM Katowice 2017

Třetí a zároveň poslední den na IEM v Katowicích nám nabídnul finálový zápas mezi týmy Astralis a FaZe, ze kterého si vítěz odnesl rovných 100 000 dolarů.

IEM Katowice - grandfinále

IEM Katowice - grandfinále FOTO: Reprofoto HLTV

1. Hra FaZe vs. Astralis, Cache

Bo5 nedává moc prostoru při výběru map, protože týmy mají možnost zabanovat jen po jedné mapě. Celá série odstartovala na prvním výběru FaZe, což byla mapa Cache. FaZe, kteří začali na straně teroristů, prohráli první kolo, ale hned ve druhém se dokázali vrátit do hry především díky triple killu od  Håvard "rain" Nygaard.

Astralis byli blízko zisku druhého kola, ale Nikola "NiKo" Kovač a Finn "karrigan" Andersen obrátili 2v4 situaci ve výhru. Až za stavu 1:5 ukázali Astralis perfektní obranu, kdy Markus "Kjaerbye" Kjærbye sám zabil tři nepřátelské hráče. FaZe však nenechali nic náhodě a další kolo šlo zase jim. Tento trend, kdy týmy nedokázaly navázat na předešlá vítězství, pokračoval až do stavu 10:3. Dánové si připsali poslední dvě kola a první polovina tak skončila 10:5 pro FaZe clan.

img-responsive

NiKo si finále ve Spodku užíval | foto: Reprofoto HLTV

Druhá polovina začala tak, jak skončila ta první. Astralis si své momentum dokázali udržet, a po výhře v pistolovém kole navázali, a stáhli náskok svých soupeřů na pouhé dvě kola. Chyběl malý kousek do výhry v kole následujícím, kdy FaZu zůstal pouze karrigan v 1v3 situaci. Ten však zachoval chladnou hlavu a téměř jistě prohrané kolo otočil ve výhru pro svůj tým. To FaZe nakoplo a velmi rychle se dostali do vedení 14:8. Astralis následně zažádali o timeout, díky kterému dokázali získat ještě jedno kolo, FaZe však nenechali nic náhodě a rychle mapu ukončili skórem 16:9.

2. Hra FaZe vs. Astralis, Overpass

Overpass byl první volbou týmu Astralis. Začali dobře, vyhráli pistolové kolo a rychle se dostali do vedení 3:0. S prvním pořádným nákupem však FaZe dokázali obrátit a rovnou i srovnat na 3:3.

Následující dvě kola FaZe prohráli, ale to další vyhráli bez nákupu. To nastartovalo velkou vítěznou šňůru, která se zastavila díky timeoutu Astralis až na 8:5. Tento timeout, stejně jako na první mapě, pomohl Dánům k zisku jediného kola. V posledním kole první poloviny totiž Fabien "kioShiMa" Fiey nádherně zahrál 1v2 situaci a FaZe první půlku vyhráli 9:6.

img-responsive

FaZe začali finále vítězstvím | foto: Reprofoto HLTV

Další pistolové kolo pro Astralis. Srovnat stav na 9:9 se jim však nepovedlo. Vypadalo to, že FaZe mají hru pod kontrolou. To by však nesměl existovat Peter "dupreeh" Rasmussen, který předvedl naprosto senzační ace s Desert Eaglem. Tato výhra dokázala Astralis inspirovat, protože z posledních sedmi kol jich dokázali šest vyhrát. Mapa tedy skončila 16:12 ve prospěch Astralis a série byla srovnána na 1:1.

3. Hra FaZe vs. Astralis, Nuke

Třetí mapa  začala divoce. Astralis se velmi rychle na CT straně dostali do masivního vedení 7:1. FaZe si nevěděli rady s dokonalou obranou dánského týmu a tak přišel timeout. Po timeoutu konečně dokázali zvítězit, a to rovnou čtyřikrát.

Po změně stran FaZe vyhráli další čtyři kola a stáhli náskok Astralis na minimum. Následující kola si týmy opět měnily. Byl to znovu dupreeh, který svou famózní hrou v situaci 1v3 dovedl Astralis k map pointu, a následně i k výhře 16:12. Astralis se tak ujali vedení v sérii 2:1 na mapy.

img-responsive

device se ve finále moc neukázal | foto: Reprofoto HLTV

4. Hra FaZe vs. Astralis, Inferno

Astralis sice prohráli první kolo, nicméně hned ve druhém kole srovnali a následně pokračovali až k náskoku 5:1. na straně teroristů. FaZe však zabojovali a předvedli nádhernou šňůru sedmi kol v řadě, ukončenou AWP acem v podání Aleksi "allu" Jalli. První půlku tedy FaZe vyhráli 9:6.

Tak jako v první polovině Faze vyhráli pistolové kolo, především díky karriganovi, nicméně navázat již nedokázali. Astralis se velmi rychle vzchopili a převzali kontrolu nad hrou, kdy svého soupeře nechali vyhrát jedno kolo a dostali se do vedení 13:11. FaZe se zmohli na poslední vlnu odporu, ale dokázali jen srovnat na 13:13, než Astralis dotáhli mapu do vítězného konce 16:13 a tím i celou sérii 3:1 na mapy.

img-responsive

Astralis zvítězili 3:1 | foto: Reprofoto HLTV

Ve finále jsme mohli vidět spoustu nádherného CSka a fanoušci FaZe clanu rozhodně nemusí zoufat, protože ti si za své druhé místo odnáší krásných 40 000 dolarů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO na IEM Katowice - grandfinále

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.