E-Sport má své první unverzitní týmy a především "sportovní" stipendia!

Uskupení amerických univerzit Big Ten vstupuje na nové, dosud neorané pole e-sportu.

Členové e-sport týmu na univerzitě Roberta Morrise v Chicagu trénují League of Legends

Členové e-sport týmu na univerzitě Roberta Morrise v Chicagu trénují League of Legends FOTO: NY Times

Počítačové hry byly na univerzitních kampusech už odjakživa jako doma. Hrály se zde turnaje nejen místní, ale studenti se zapojovali i do velkých e-sportových soutěží. Skupina univerzit, sdružená pod názvem Big Ten, vznikla v roce 2012 za účelem posunutí univerzitních týmů v rugby do vyšší ligy. Od té doby se rozrostl nejen počet univerzit, který dnes již přesahuje původních deset členů, ale i počet sportů, v nichž univerzitní týmy soutěží. Tím nejnovějším je e-sport, který se již několik let zařazuje na úroveň klasických sportů a sleduje jej obrovské množství diváků, narůstající každým dnem. 

Po vzoru hraní ve stylu "conference play" v rámci Big Ten Network budou nyní hrát studenti univerzit hru League of Legends. Volba právě tohoto herního titulu je celkem logická, neboť se jedná o jednu z nejhranějších týmových her na světě.

Kromě streamování zápasů bude Big Ten Network vysílat vybrané zápasy, včetně šampionátu, jenž se bude konat na konci března. V Americe tak bude mít k tomuto televiznímu programu přístup víc než 60 milionů domácností. V prvním takovém zápase se utkají univerzitní týmy z Rutgers a Marylandu. 

“Z pohledu e-sportu je tato spolupráce historicky první svého druhu,” řekl Michael Sherman, šéf vysokoškolského programu společnosti Riot - tvůrce hry League of Legends. Riot již má svůj vlastní League of Legends College Championship. Tento turnaj bude s Big Ten Network propojen a šampioni, kteří vzejdou z univerzit tohoto spolku, budou bojovat ve finálových kolech každoročního eventu, který Riot pořádá.

Některé z univerzit zašly ještě dál, než k pouhému zapojení se do organizace a turnaje. University of California v Irvine vybudovala pro studenty speciální prostory, kde se budou moci věnovat e-sportu, Robert Morris University Illinois v Chicagu pak dokonce studentům - hráčům nabízí za hraní atletická stipendia. 

Mnohým hráčům se tak splnil životní sen. Ve hraní totiž nezáleží na tom, jakou máte tělesnou stavbu, či jak fyzicky zdatní jste. Pro úspěch ve světě e-sportu je totiž důležitá pouze jedna jediná věc - skill.

Témata: eSport
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E-Sport má své první unverzitní týmy a především "sportovní" stipendia!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.