League of Legends na IEM Gyeonggi - skupina B

Postupující ze skupiny A už známe. Kdo se probojoval do playoff ze skupiny B?

IEM Gyeonggi

IEM Gyeonggi FOTO: IEM

Druhým hracím dnem dnes nad ránem a dopoledne pokračovalo IEM Gyeonggi. Včera se do semifinále probojovali Samsung Galaxy a Immortals, dnes se hrálo o to, kdo ze skupiny B se k nim připojí.

Favoritem skupiny byli jednoznačně Kongdoo Monster, tým, který se teprve v srpnu znovu kvalifikoval do nejvyšší korejské ligy LCK a v listopadu už obsadil 2. místo na předsezónním KeSPA Cupu. O druhé místo měli bojovat Team Liquid z NA LCS a Giants Gaming z EU LCS. Tureckým Dark Passage se příliš šancí na postup nedávalo, ale v minulosti jsme se už mnohokrát přesvědčili, že Wildcard regiony není radno podceňovat.

Kongdoo Monster vs Dark Passage

Bohužel pro ně se Dark Passage hned v prvním kole museli poprat s Kongdoo Monster. A turecký tým rychle zjistil, že tudy cesta do semifinále nepovede. KDM své soupeře rozdrtili bez nejmenších problémů a zápas ukončili už ve 25. minutě.

Team Liquid vs Giants Gaming

Druhý zápas prvního kola nabídl souboj mezi Severní Amerikou a Evropou. Jak Team Liquid, tak Giants Gaming se na IEM prezentují s obměněnými soupiskami. TL v předsezónní přestávce získali Reignovera, jednoho z nejlepších junglerů na Západě, mid si vybojoval Goldenglue, známou tvář profesionální scény, která ale nikdy nedokázala úplně prorazit, a na bot se po půlroční přestávce vrátil Piglet.

Giants oproti tomu do nové sezóny sází na méně známá jména: Flaxxishe (top) a Upseta (AD). Mightybear (jungle) je s týmem v současné chvíli jen na zkoušku, není jisté, jestli s týmem zůstane. Z původní soupisky tak zůstali jen Hustlin (support) a pochopitelně Night, jeden z nejlepších midařů v Evropě.

Nesehranost obou týmů se v zápase hodně projevila. Komunikace zjevně vázla na obou stranách a to často vyúsťovalo v chyby. Bohužel pro fanoušky TL ale zažíval Goldenglue proti Nightovi hodně horké chvilky a to se nakonec ukázalo jako rozhodující.

Kongdoo Monster vs Giants Gaming

Giants se tak posunuli k vrchní části pavouka, kde už na ně čekali Kongdoo. Korejský tým byl pochopitelně favoritem a série to jen potvrdila. Ačkoli v prvním zápase dokázali GIA držet krok s KDM alespoň v killech, v druhém zápase nedokázali ani to. Za celou sérii se jim podařilo zničit jen pouhé dvě věže a získat jediného draka. Jediný hráč evropského celku, který neprohrál se svým přímým oponentem na plné čáře, byl Upset. Ale to k vítězství ani zdaleka nestačilo.

Dark Passage vs Team Liquid

Team Liquid tak mohli vyhlížet odvetu za porážku v prvním kole, ale nejdřív museli projít přes Dark Passage. Ačkoli pro DP byli podstatně schůdnějším soupeřem než KDM, zápasy tomu ani zdaleka neodpovídali odlišná. Liquid své oponenty zdemicovali takovým způsobem, že byste je snadno mohli zaměnit za některý korejský celek. Ani jednou časomíra nepřesáhla 25 minut, druhý zápas skončil dokonce už po směšných 21 minutách.

Giants Gaming vs Team Liquid

Souboj o poslední místo v semifinále tak podle očekávání svedli Team Liquid a Giants. Ale už od prvních minut to vypadalo, že vše skončí stejným výsledkem: GIA si vypracovali menší náskok a dokázali ho udržet i poté, co si nechali ukrást Reignoverem barona přímo pod nosem. Evropskému celku se však nedařilo zápas ukončit a to se jim nakonec vymstilo. Okolo 35. minuty konečně začala úřadovat Pigletova Vayne, TL zvrátili hru ve svůj prospěch a získali vedení v sérii 1:0.

 

Druhý zápas už se podstatně více odvíjel podle představ amerického týmu. GIA přehráli na všech pozicích a odměněni byli postupem do semifinále. Největší podíl na tom mají Goldenglue a Lourlo. Goldenglue si proti DP evidentně spravil chuť a při druhé setkání už byl Nightovi nejen důstojným soupeřem, s přehledem ho přehrával. Lourlo zase prokázal, že současná tank meta mu sedí, a umlčel hlasy, které volaly po jeho výměně. Alespoň na nějakou dobu.

Team Liquid se tak v semifinále střetnou s vítězem skupiny A, Samsung Galaxy. Tato „best -of-5“ série se hraje v zítra v brzkých ranních hodinách, od 03:30. I druhé semifinále bude soubojem Severní Ameriky a Koreje, o místo ve finále se poperou Kongdoo Monster a Immortals. Tato souboj se bude hrát v sobotu ráno, od 03:45.

Naplní se očekávání a uvidíme další korejské finále, nebo severoamerické celky dokážou překvapit?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: League of Legends na IEM Gyeonggi - skupina B

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.