DreamHack Winter 2016 zná své vítěze

DreamHack Winter 2016

DreamHack Winter 2016 FOTO: DreamHack

Pokud alespoň koutkem oka sledujete progamingovou scénu, pravděpodobně vám neuniklo, že během posledního víkendu se ve švédském Jönköpingu konal každoroční DreamHack Winter. Soutěžilo se ve slušné řadě her, se statisíci dolarů ve výhrách. Kdo si nakonec dokráčel k vítězství?

CS:GO mělo na programu poslední letošní zastávku v rámci DreamHack Zowie Open. Po prvním dni se zdálo, že o vítězství se poperou týmy GODSENT a Renegades. Ale v play-off části se všechno změnilo. Gambit Gaming porazili poměrem 2:1 GODSENT a ve finále dokázali oplatit Renegades porážku z prvního dne, která je odsunula na druhé místo skupiny. Za vítězství si odnesli 50 tisíc dolarů.

img-responsive

Gambit Gaming | foto: DreamHack

Nejzajímavější byl pro české diváky turnaj v Hearthstone. Hned tři čeští hráči se dokázali probojovat do závěrečné části, mezi 16 nejlepších. Bohužel, na vítězství nedosáhl ani jeden z nich. StanCifka a Pokrovac prohráli hned v prvním kole playoff. Jediný Matty z Inside Games se dokázal probojovat do čtvrtfinále, kde ale padl poměrem 1:3 s Mitsuhidem, stejně jako Pokrovac v předchozím kole. Právě Mitsuhide z GamersOrigin si nakonec dokráčel pro vítězství a 8 tisíc dolarů.

Hrála se rovněž závěrečná část šesté sezóny ASUS ROG DreamLeague v Dota 2. A o překvapení nebyla nouze. Escape Gaming, první tým tabulky, hned v semifinále prohrál a musel se do finále propracovávat spodní částí pavouka. Ve finále se potkali s Team Liquid, kteří se na Dreamhack dostali vlastně díky náhodě, díky odstoupení Virtus.Pro. Svůj podivuhodný příběh dokázali nakonec završit vítězstvím 3:0 a výhrou 90 tisíc dolarů. Za celý Dreamhack dokonce neztratili jediný zápas.

Poprvé se na DreamHack Winter objevil Overwatch a bylo na co koukat. Vítězství pro sebe nakonec urval tým Misfits, ale bylo to po napínavém finálovém souboji s Fnatic, který se protáhl až do posledního, pátého zápasu. Odměnou pro vítěze byl nejen pohár, ale i 30 tisíc dolarů.

img-responsive

Misfits | foto: DreamHack

Více jak 200 hráčů si dělalo zálusk na triumf v turnaji ve Super Smash Bros. Melee a – na tuto hru – tučnou odměnu 15 tisíc dolarů. Ty nakonec vyhrál jeden z největších favoritů, Armada z Alliance. V týmové části první místo vybojovala španělská dvojice Trifasia a Overtriforce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: DreamHack Winter 2016 zná své vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.