ESL dostává esport do televize

Žádný hodinový přenos a konec. Žádná petiminutová ukázka z akce. Esport poběží nonstop.

Hala

Hala FOTO: Intel Extreme Masters

Navštěvujete vaše oblíbené stránky zaměřené na pro-gaming pravidelně? Jste závislí na své denní dávce kompetitivního hraní? V tom případě nastal čas slavnostně otevřít energy drink a přiťuknout si s obrazovkou, protože vůbec první televizní kanál zasvěcený výhradně esport dění po celém světě se brzy stane realitou.

Nemůže být ani překvapením, že za tak velkým počinem skromně nazvaným „esportsTV“ stojí ESL. O „Electronic Sports League“, nebo familiárněji „ESL“ zaslechnete ve spojitosti s nespočtem pro-gaming akcí (nedávný IEM nevyjímaje) a za kvalitu let působení ESL na herní scéně, mluví i řada významných partnerů (Azubu, Twitch, Yahoo, Hitbox). Společnými silami se vám vždy snažily přiblížit všechny důležité herní kompetitivní události, dostat je do povědomí co nejširšímu publiku a pokud možno na dosah ruky. To se nezmění. Zanedlouho vám ale může dělat konstantní společnost i esportsTV.

Co dodat?

K razantnímu pokroku esportu se připojí i MTG, kdy budou vysílat obsah esportTV pro severské a Baltské země.

“Je to fantastické, protože se esport dostane k ještě širšímu okruhu diváků po celém světě. Esport je globální sport, který se hraje celoročně, tudíž je toho i hodně co sdílet. Tento televizní kanál je o budování povědomí o takových akcích a o růstu herní i fanouškovské komunity. Viděli jsme explozi zájmu o esport a tak chceme vytvářet víc a víc obsahu dostupného na co nejvíce obrazovkách.“

Řekli Arnd Benninghoff, CEO Modern Times Group a Peter Nørrelund, CEO MTG Sport při představení esportTV. Výkonný ředitel ESL, Ralf Reichert, se k té samé příležitosti nechal slyšet, že:

„Vždy jsme snili o tom udělat z esportu nejpopulárnější sport na světě a právě příležitosti jako je tato nás přivádí o krok blíže proměnit sen ve skutečnost. Dodání nového a stávajícího obsahu na více obrazovek po celém světě je klíč k ještě většímu urychlení růstu a popularitě esportu a jsme na cestě dosáhnout ke každému hráči na světě.“

Pohled do blízké budoucnosti

ESL se aktuálně může pochlubit online publikem čítajícím 100 milionů a zanedlouho se dá počítat se silným nárůstem. EsportTV odstartuje tohoto května a následně se s vysíláním ESL turnajů a soutěží připojí i MTG. ESL a MTG také jednají i s dalšími televizními distributory a provozovateli po celém světě. Již teď se počítá s předpokladem, že ke konci tohoto roku bude komunita čítat 2 miliardy hráčů a 250 milionů fanoušků esportu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ESL dostává esport do televize

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.