ESL dostává esport do televize

Žádný hodinový přenos a konec. Žádná petiminutová ukázka z akce. Esport poběží nonstop.

Hala

Hala FOTO: Intel Extreme Masters

Navštěvujete vaše oblíbené stránky zaměřené na pro-gaming pravidelně? Jste závislí na své denní dávce kompetitivního hraní? V tom případě nastal čas slavnostně otevřít energy drink a přiťuknout si s obrazovkou, protože vůbec první televizní kanál zasvěcený výhradně esport dění po celém světě se brzy stane realitou.

Nemůže být ani překvapením, že za tak velkým počinem skromně nazvaným „esportsTV“ stojí ESL. O „Electronic Sports League“, nebo familiárněji „ESL“ zaslechnete ve spojitosti s nespočtem pro-gaming akcí (nedávný IEM nevyjímaje) a za kvalitu let působení ESL na herní scéně, mluví i řada významných partnerů (Azubu, Twitch, Yahoo, Hitbox). Společnými silami se vám vždy snažily přiblížit všechny důležité herní kompetitivní události, dostat je do povědomí co nejširšímu publiku a pokud možno na dosah ruky. To se nezmění. Zanedlouho vám ale může dělat konstantní společnost i esportsTV.

Co dodat?

K razantnímu pokroku esportu se připojí i MTG, kdy budou vysílat obsah esportTV pro severské a Baltské země.

“Je to fantastické, protože se esport dostane k ještě širšímu okruhu diváků po celém světě. Esport je globální sport, který se hraje celoročně, tudíž je toho i hodně co sdílet. Tento televizní kanál je o budování povědomí o takových akcích a o růstu herní i fanouškovské komunity. Viděli jsme explozi zájmu o esport a tak chceme vytvářet víc a víc obsahu dostupného na co nejvíce obrazovkách.“

Řekli Arnd Benninghoff, CEO Modern Times Group a Peter Nørrelund, CEO MTG Sport při představení esportTV. Výkonný ředitel ESL, Ralf Reichert, se k té samé příležitosti nechal slyšet, že:

„Vždy jsme snili o tom udělat z esportu nejpopulárnější sport na světě a právě příležitosti jako je tato nás přivádí o krok blíže proměnit sen ve skutečnost. Dodání nového a stávajícího obsahu na více obrazovek po celém světě je klíč k ještě většímu urychlení růstu a popularitě esportu a jsme na cestě dosáhnout ke každému hráči na světě.“

Pohled do blízké budoucnosti

ESL se aktuálně může pochlubit online publikem čítajícím 100 milionů a zanedlouho se dá počítat se silným nárůstem. EsportTV odstartuje tohoto května a následně se s vysíláním ESL turnajů a soutěží připojí i MTG. ESL a MTG také jednají i s dalšími televizními distributory a provozovateli po celém světě. Již teď se počítá s předpokladem, že ke konci tohoto roku bude komunita čítat 2 miliardy hráčů a 250 milionů fanoušků esportu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ESL dostává esport do televize

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.