Svátek pro všechny hráče CS:GO je zpět

Největší turnaj v Counter Strike: Global Offensive se vrací. ESL One Cologne 2017 je konečně tady a je se opravdu na co těšit. Mimo jiné například na hvězdné týmy.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

16 nejlepších týmů a tučná odměna v podobě 250 tisíc dolarů, o to (a ještě o nehynoucí slávu) se soutěží na turnaji ESL One Cologne 2017. Turnaj začal už v úterý a až do čtvrtka bude pokračovat skupinová fáze, jež určí osmici účastníků, kteří si zahrají playoff. Pavouk se odehraje systémem single elimination (kdo prohraje, končí) a formátem BO3 (pro postup je potřeba vyhrát dvě mapy), finále BO5 (tři výhry).

Kolaps Virtus.pro nebo nekonečná bitva mezi Cloud9 a NaVi

Hned první den ukázal, jakým směrem se budou jednotlivé týmy ubírat. Aby některý z nich dokázal otevřít bránu vyřazovací části, nesměl prohrát více než třikrát. Dva zápasy každého mužstva sice nemohly rozřadit neúspěšné celky od těch úspěšných už prvních den, i tak bylo o co hrát.

Po včerejších dvou vítězstvích si tak dobrou pozici v tabulce zajistili Ninjas in Pyjamas, Team Liquid nebo domácí mousesports, úplně opačný příběh zažil oblíbený "klub" z Polska.

Virtus.pro čekala hned na začátek obtížná překážka v podobě brazilského celku Immortals. První polovina byla přetahovaná. Poláci dokázali vyhrát čtyři po sobě jdoucí kola, sedmi vyhranými koly v řadě ale Brazilci dokázali otočit a vypadalo to na hladké vítězství v první půli. Jenže VP se ještě dostali ke slovu a o vítězi první poloviny musela rozhodnout poslední hra. Ta skončila lépe pro Immortals, takže před změnou stran vedli těsně 8:7. Podobně probíhal i zbytek zápasu, s tím rozdílem, že mužstvo kolem Pashy už nedokázalo najít odpověď a prohrálo 16:12. Pro zlepšení nálady tak tým potřeboval konečně zabodovat, jenže proti SK se jim to opět nepovedlo. Po další jasné prohře od Heroic tak na turnaji končí. Stejný osud potkal i čínské TyLoo.

Na více než dvě hodiny se protáhlo utkání mezi Cloud9 a NaVi. Po třiceti kolech skončil zápas nerozhodně 15:15 a muselo rozhodnout prodloužení. Třicet nastavených kol nestačilo k určení vítěze, přišlo tedy na řadu šesté prodloužení, které konečně určilo vítěze. Stal se jím Natus Vincere výsledkem 34:32.

Zítra nás tedy čeká poslední den skupinové fáze, který definitivně rozhodne o osmičce postupujících. Kdo se podle vás dokáže dostat do playoff? Vyjádřete se v komentářích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Svátek pro všechny hráče CS:GO je zpět

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.