Dodatečná kvalifikace na Y-Games v CS:GO se ruší, turnaje se mohou zúčastnit všechny týmy

Situace, která 4 dny před začátkem samotné akce Y-Games v Bratislavě zamávala s rozvrhem a názory nejednoho hráče, byla nakonec vyřešena nejlepší možnou cestou pro všechny zúčastněné strany

Y-Games v Bratislavě

Y-Games v Bratislavě FOTO: Y-Games

Akce Y-Games se v Bratislavě koná již tento víkend 22. - 23. 4. Kromě obrovského množství doprovodného programu se zde odehraje i jeden z největších "domácích" turnajů ve hře Counter Strike: Global Offensive. Do turnaje se přihlásilo více než 60 týmů, které musely pro účast na Y-Games zaplatit registrační poplatek. Předpoklad ze strany organizátorů akce byl ten, že ne všechny týmy registraci dotáhnou do konce a na místě tak z kapacitních důvodů počítal pouze s 32 týmy.  

"Vzhledem k omezeným prostorům oproti poslednímu ročníku bohužel není možné rozšířit turnaj na vyšší počet než 32 týmů, registrované celky tak čeká ještě dodatečná online kvalifikace. Zatímco 16 nejlepších celků dle aktuálního pořadí MČR klasifikace a výsledků z MSR 2016 si zaslouží přímou pozvánku, zbylých 32 čeká kvalifikace o 16 slotů," uvedl portál PLAYZone v informacích k turnaji.

S možností dodatečné online kvalifikace se výhledově počítalo a že tato varianta může nastat, hráči věděli. Co ovšem nikdo předem nečekal bylo to, že Y-Games zorganizuje kvalifikaci právě dnes, 4 dny před počátkem samotné akce. Zcela logickým problémem, který pobouřil herní komunitu, byl fakt, že všechny registrované týmy, které na turnaji opravdu mířily, již měly zodpovědně zaplacené ubytování v hotelech, cestu a samozřejmě také registrační poplatek za účast v turnaji. Ten jim Y-Games v případě, že se nekvalifikují, nabídlo z 50% vrátit a přidat volné vstupenky na akci. Koho by tohle řešení neuklidnilo, no ne?

Dalším nepříznivým faktorem bylo zvolené datum dodatečné online kvalifikace, která se koná v pracovním týdnu po svátcích, kdy není pro většinu pracujících možné si zařídit na odehraní kvalifikace volno. I přes valící se vlnu protestů se však značná část hráčů opět přizpůsobila situaci a našla způsob, jak situaci vyřešit a na kvalifikaci si čas udělat. Zbylí hráči se pomalu začínali smiřovat s možností, že jimi vynaložené prostředky i čas vyjdou vniveč.

Organizátoři turnaje na poslední chvíli situaci vyřešili tak, jak nejlépe to bylo pro všechny strany možné. Překopali kompletně celou akci Y-Games a dodatečné místo pro dalších 16 týmů zařídili. Na svém facebooku se k řešení situace vyjadřují následovně:

ONLINE KVALIFIKÁCIA NA CS:GO SA RUŠÍ

"Po dôkladnom zvážení priestorových a technických možností sa nám podarilo nájsť riešenie a umožniť všetkým registrovaným CS:GO tímom odohrať Y-Games turnaj na mieste.
Bolo nutné zmeniť kompletné technické a organizačné zabezpečenie turnaja - rozmiestnenie stánkov, elektrického pripojenie, sieťové zabezpečenie, personál a celkový systém turnaja. Nebolo to jednoduché, ale sme radi, že sa nám to podarilo a môžeme Vás všetkých privítať na našom turnaji."

Ač toto řešení potěšilo nejednoho hráče který se na Y-Games chystá, spoustě z nich dodatečné zrušení dodatečné kvalifikace přidělalo další potíže. Mnozí si volno v práci přeci jen zařídili, v komentáři č. 186 jeden hráč dokonce uvedl, že kvalifikaci jel odehrát do 350km vzdáleného domova, odkud se druhý den zbytečně opět musí vracet. Ze zrušení kvalifikace doslova za pět dvanáct tedy opravdu neměl velkou radost. Pocity hráčů si můžete přečíst v této diskusi na stránce PLAYZone.

Jaký máte na celou situaci názor? Myslíte, že byl vzniklý problém vyřešen správně? Podělte se s námi o své myšlenky v komentářích ať už přímo zde pod článkem či v facebookové diskusi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dodatečná kvalifikace na Y-Games v CS:GO se ruší, turnaje se mohou zúčastnit všechny týmy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.