Intel Challenge 2017 v Katowicích

IEM Katowice 2017

Na letošním ročníku IEM Katowice se uskutečnila takzvaná Intel Challenge 2017. Pro ty, co netuší, o čem je řeč - CS:GO turnaj pro ženské týmy. Celého turnaje se zúčastnilo osm týmů, které i s jejich finálním umístěním najdete na konci článku.

Takto vypadal pohár pro vítězky Intel Challenge

Takto vypadal pohár pro vítězky Intel Challenge FOTO: Reprofoto HLTV

Mezi jasné favority patřil tým Secret fe, následován Dignitas fe. A přesně tyto dva týmy se nakonec střetly ve finále. Sekce Secret, která nemá na Evropské scéně konkurenci, dokázala vyhrát ESWC 2016 a také Intel Challenge v Katowicích minulý rok. Po těchto vítězstvích asi nikoho nepřekvapí, že do letošního ročníku vstoupily jako favoritky číslo jedna.

Zainab "zAAz" Turkiea ostatní se jednoduše dostali až do semifinále, spolu s týmy z Ameriky, CLG Red a Dignitas. Dignitas na druhé straně pavouka dokázali CLG Red porazit a čekali na svého soupeře z duelu Secret vs. expert. Secret museli o finále zabojovat, protože první mapu prohráli a museli tak sérii otáčet ze stavu 0:1. To se jim naštěstí povedlo a mohly tak jít do grandfinále.

img-responsive

zAAz a její hluboká koncentrace před hrou | foto: Reprofoto HLTV

V tom se hrály jen dvě mapy, a to Train a Nuke. Tam se žádné velké překvapení nekonalo, Secret na Trainu své soupeřky naprosto převálcovaly a to skórem 16:4. Druhá mapa už byla trochu vyrovnanější, nicméně i tam dokázaly zvítězit 16:12 a tím vyhrát další ročník Intel Challenge v Katowicích.

Celkové umístění všech týmů a jejich výhry naleznete níže:

1.   Secret fe - $15,000
2.   Dignitas fe - $8,000
3-4.   CLG Red - $3,500
3-4.   expert fe - $3,500
5-6.   LDLC fe
5-6.   Vexed fe
7-8.   EYESports fe
7-8.   silhouette

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Intel Challenge 2017 v Katowicích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.