CS:GO na IEM Katowice - den druhý

IEM Katowice 2017

Druhý den v Katowicích nám nabídl další dva zápasy, ve kterých se hrálo o postup do zítřejšího Bo5 finále. Vítěz si z něj odnese 100 000 dolarů.

IEM Katowice - den druhý

IEM Katowice - den druhý FOTO: GAMIFIQUE.cz

FaZe vs. Immortals

V prvním duelu se střetli brazilští Immortals a FaZe, kteří díky výhře ve skupině měli přímý postup do semifinále. Vidět jsme mohli jen dvě mapy, a to Inferno a Mirage. Inferno začalo lépe pro FaZe. Ti začali na straně CT a hlavně díky NiKovi a jeho deaglu se rychle dostali do vedení 7:1. V dalším kole to však NiKo přehnal s agresivitou a po jeho chybě přišel nádherný 1v2 clutch od brazilského snipera hen1ho. Immortals dokázali navázat a první polovinu nakonec prohráli těsně 6:9.

Na začátku druhé půlku se nikdo nedostal do výrazného náskoku a týmy si kola spíše vyměňovaly. Poté však přišel zlomový moment v podání allua a jeho molotovu na již položenou bombu. Tento kousek dostal FaZe do vedení 13:9. Immortals se již nedokázali vzpamatovat a mapu nakonec prohráli 9:16.

img-responsive

Immortals bohužel končí na 3. - 4. místě | foto: ESL

Mirage začala stejně jako Inferno, kde FaZe prohráli první kolo, ale díky deaglům dokázali hned vyrovnat a navázat další dvě kola. Immortals dokázali snížit na 2:3, ale poté opět prohráli proti deaglům. První polovina byla velmi vyrovnaná, až ke konci si Immortals dokázal vybudovat malý náskok.

Jakmile však FaZe přešli na stranu obránců, skóre se okamžitě vyrovnalo. Immortals nemohli moc co dělat a vypadalo, že nemají žádný větší plán jak hru obrátit ve svůj prospěch. Aby vůbec mohli pořádně nakoupit, museli dovolit svým soupeřům dosáhnout na matchpoint, takže skóre bylo 15:10. Bohužel ani hra o prodloužení nedopadla dobře, neboť hned v dalším kole kioShiMa zastavil jakoukoliv snahu brazilců a FaZe zvítězili 16:10, a celkově 2:0 na mapy.

Astralis vs. Heroic

Čistě dánské semifinále začalo o více než hodinu dříve. Heroic, kteří vyhráli svou skupinu, dostali šanci porazit  v současnosti papírově nejsilnější dánský tým, Astralis. Bohužel však i tady se odehrály pouze dvě mapy, a to Train a Nuke.

Train začal velmi dobře pro Heroic. Astralis, kteří jsou považování za nejlepší tým na světě na této mapě, měli velmi špatný začátek a na straně teroristů prohrávali 0:5. Rychlá změna tempa a také změna cíle pro položení bomby získala pro Astralis dvě kola, nicméně Heroic dokázali odpovědět a znovu zvýšili svůj náskok o pět kol, celkem tedy na 7:2. Zbytek první poloviny byl v režii favoritů, ti nakonec dokázali nabrat sedm kol.

img-responsive

Astralis jsou znovu ve finále | foto: ESL

Při přechodu na stranu CT ukázali Astralis špičkovou obranu a dostali se  do vedení 13:8. Heroic se snažili zabojovat, a pár kol se jim ještě získat podařilo, nicméně žádný "comeback" se nekonal a  Astralis vyhráli první mapu 16:12.

Druhá mapa probíhala velmi podobně jako ta první, avšak ve prospěch Astralis. Ti se podobně jako Heroic na Trainu dostali do vedení 5:0, kde posléze Heroic získali dvě kola, nicméně Astralis dokázali svou hru stabilizovat a navýšili své vedení na 8:2. Heroic se zmohli ještě na jedno kolo, nicméně první polovinu prohráli 3:12.

Začátek druhé poloviny byl vyrovnaný. Skóre se změnilo na 14:5 pro Astralis, kterým k postupu do finále chybělo již opravdu málo. Heroic však dokázali ustát nátlak svých soupeřů a velmi úspěšně bránili, až do stavu 14:12. V ten moment Astralis poprvé po sedmi kolech, a ještě k tomu bez nákupu, prorazili obranu a navázali i v dalším kole, což vedlo ke skóre 16:12, výhru Astralis 2:0 a postup do finále.

Zítra v 18:30 tedy vypukne finále mezi FaZe clanem a Astralis, které se bude hrát formátem Bo5. Komu z finalistů fandíte vy?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO na IEM Katowice - den druhý

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.