Astralis poprvé v historii šampiony Eleague Major

Tým, kterému se poprvé v jejich kariéře podařilo probojovat se do finále Eleague Major si dokázal vybojovat pohár.

Astralis

Astralis FOTO: Reprofoto Twitch

Finálový zápas začal propracovanou projekcí, ve které se střídaly nejspektakulárnější momenty loňského Counter-Striku s rockovým koncertem, ta oprávněně probudila v divácích celou vlnu emocí, která ještě zesílila při příchodu jejich hrdinů na stage. V hledišti vlály  polské vlajky, nejeden fanoušek byl ověšen proprietami svého oblíbeného týmu.

1. hra Nuke Astralis 0:1 Virtus.Pro

První mapou je Nuke. Výhru z prvního kola si odnáší Astralis. Tím se nenechali VP ani zdaleka zastrašit, s tecy a armorem dokázali vyrovnat na 1:1. Další dvě kola vyhrává opět VP, dokonce bez jediného umrtí. V pátém kole již mají Astralis na nákup, VP se však zviklat nenechá, drtivě vyhraje, díky čemuž si může připsat další dvě kola.

Sedmé kolo si konečně přivlastňují Astralis, v tomto pokračují i další tři kola. Jedenácté kolo se do hry opět vrací VP, které se tak dostává do vedení 6:5. Následující kolo Astralis dorovnává na 6:6 a nutí VP k „savu“. Třinácté kolo předvádí Snax nádherný clutch 1 vs 3, kterým defacto zajišťuje výhru Fprvní poloviny za stavu 9:6.

První kolo druhé poloviny si znovu odnáší tým Astralis, hladce poté získává další dvě kola a dorovnává tak na 9:9. VP chytají druhý dech a  zvládnou ukořistit následující kolo, Astralis se nevzdávají snadno, opět dorovnávají na 10:10. Ve 21. kole Taz bere situaci na svá bedra a clutchuje, dvě kola pro VP. Astralis zvládnou srovnat na 12:12, ale znatelně jim již docházejí síly. V příštím kole Taz pro VP při eco roundu složí hned tři protivníky jen za pomoci CZ a pošle VP do vedení, které si udrží po celý zbytek mapy. VP vyhrává Nuke 16:12.

2. Hra Overpass Astralis 1:1 Virtus.Pro

Následuje volba Astralis, Overpass. VP začínají za CT zostra, vyhrávají pistole defusem bomby v poslední milisekundě, bez nadsázky. Astralis se nenechají zahanbit a pomocí dupreeho clutche získavají další tři cenná kola. Dál už to je jako na houpačce, tu vyhraje kolo jeden, tu druhý. Ale v celkovém součtu se více daří Astralis. Za stavu 3:6 Snax clutchuje, a VP nabírají druhý dech. Zvládnou uhrát dvě kola, další tři připadnou Astralis. Polovina končí 6:9 ve prospěch Astralis.

Pistolové kolo si tentokrát odnáší Astralis. VP investuje veškeré peníze do polovičního nákupu, což se jim vyplatí, jelikož Neo díky senzačním dvěma killům scoutem zařizuje výhru celého kola. VP se tak dostává bez větších problémů až ke skóre 9:10. Poté ovšem přichází Xyp9x s dechberoucím 1 vs 3 clutchem a bere bod pro svůj tým. VP pod velkým psychickým tlakem prohrávají další dvě kola. Je zřejmé na čí straně hala stojí, skandováním ve prospěch VP se otřásá v základech. Polští matadoři to i přes zvukotěsné naušníky vnímají a fanouškům vzápětí za podporu nadělují srovnání na 13:13. K tomu hravě přidávají i kolo 14. Nyní jde Astralis o vše. Snax jim to, ale ani náhodou nohodlá ulehčit, v tom aby si připsal ace ho zastaví až Kjaerbye, který tak odvrátí matchpoint pro VP. 14:14. Kjaerbye je k nezastavení, tripple kill a 14:15 pro Astralis. 14:16 o šampionovi se rozhodne na mapě Train.

3. Hra Train Astralis 2:1 Virtus.Pro 

A je to tady definitivně poslední mapa turnaje. To, kdo jej zvládne zahrát lépe, rozhodne na příští půlrok, kdo je formálně na Counter-Strikeové světové špičce.

VP mají evidentně plné zuby braní ohledů na soupeře, bezhlavě nabíhají na kolejnice Trainu, aby uzmuli první kolo a nedlouho po něm i tři následující. Čtvrté kolo, oba týmy mají konečně plně nekoupeno, ani teď VP nepolevují a berou jej na svou stranu, na tom nic nemění ani kolo páté, ve kterém nemilosrdně rozsekají Astralis s eco buyem. Tato dominance trvá až do 8. kola, kdy Astralis mění skóre na 7:1. Další kolo, díky vybudované ekonomice opět vyhrává na plné čáře VP. Astralis se ale začínají vzpamatovávat a vedení VP postupně zmenšují až na 8:5. Tazovi se téměř podaří zachránit bombu, před třemi hráči Astralis, dva skolí,ale třetí, Kjaerbye, je rychlejší 8:6. V posledním kole se VP nenechají ničím odradit, a zakončují za teroristy 9:6.

První tři kola míří ve prospěch VP. Čtvrté zvládnou otočit za plného nákupu Astralis. VP s jedním magem a několika pistolemi vzápětí vyhrávají do další, 13:7. Eco roundy evidentně nedělají ani jednomu z týmů nejmenší problém, Astralis pouze s tecy snižují na 13:8. VP nemají s „eky“ takové štěstí a dostávají se až ke skóre 13:12. To se láme až 26. kolo, kdy Snax svým double killem přispěje ke stavu 14:12. To ale ani zdaleka nestačí, Astralis mrknutím oka získávají další 4 kola a stávají se tak mistry.

img-responsive

Astralis | foto: Reprofoto Twitch

Astralis se tak poprvé stali šampiony Eleague Major, kdy svou premiéru ve finále dokázali skvělým výkonem proměnit v celkové vítězství šampionátu. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Astralis poprvé v historii šampiony Eleague Major

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.