Známe čtyři semifinalisty ELEAGUE Major

Jedna z největší událostí counter-strikeového kompetetivního světa, prestižní Eleague major, se nám pomalu chýlí ke konci.

Vysílací studio ELEAGUE

Vysílací studio ELEAGUE FOTO: Reprofoto Twitch

V uplynulých dvou dnech jsme byli svědky lítých bojů mezi osmicí toho nejlepšího, co nám současná csgo scéna nabízí. I přes to, že chyběla taková jména jako G2, či EnVyUs, která vypadla v úvodních fázích turnaje, bylo rozhodně na co se dívat.

img-responsive

EnVyUs | foto: www.teamliquid.net

O tom svědčí i velice vyrovnané výsledky, žádný ze čtyř proběhlých zápasů se nenesl v jednostranném duchu, pokaždé si oba týmy odnesly alespoň po jedné vyhrané mapě.

Úvodním zápasem byl střet mezi východním gigantem Na‘Vi a současným vedoucím Hltv rankingu dánským Astralis. Oba ze soupeřících si připsaly bod na jimi zvolené mapě. Za stavu 1:1 byl tak rozhodujícím momentem notoricky známý, náhodně vylosovaný Dust 2. Na něm rázem zmizely veškeré náznaky vyrovnané hry, když třetí nejlepší hráč roku 2016 – device (žebříček Hltv) sebral všechny své síly a téměř vlastnoručně zajistil za finálního skóre 26/18 svému týmu postup.

img-responsive

Guardian | foto: Reprofoto YouTube

Poté následovalo utkání někdejšího neporazitelného leadra majorů teamu Fnatic s překvapením turnaje Gambitem. Fnatic jasně ukázali, že i přes radikální změny soupisky stále mají na to, stát po boku finalistů a Gambit za stavu 2:1 vyřadili z turnaje.

img-responsive

Olofmeister | foto: Reprofoto YouTube

Ve třetím pátečním souboji se utkali polští veteráni Virtus.pro s mladičkým dánským mužstvem bývalých dignitas nově působících pod hlavičkou organizace North. Opět se jednalo o velmi vyrovnané zápasy, do posledních chvílí vůbec nebyl jednoznačný finální výsledek. Výhru si nakonec připsal Virtus.pro s excelujícím Pashou-bicepsem.
Poslední zápas čtvrtfinále skončil dnes, lehce po sedmé hodině večerní, brazilské SK s hostujícím Foxem udolalo evropský mix team Faze clan 2:1 a v semifinále se tak setká s Virtus.pro.

Dokáže SK i tentokrát obhájit titul ?

img-responsive

Astralis VS Fnatic | foto: Reprofoto YouTube

Rozpis zápasů na dnešní herní den:

19:45 -  Astralis vs Fntic
22:00 – Virtus.pro vs SK

Průběh zápasů můžete sledovat živě na Twitchi. Pokud stojíte o český komentář, pak rozhodně zvolte Hitpoint. 

Sledujte živé video z kanálu HITPOINTCZ na www.twitch.tv

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Známe čtyři semifinalisty ELEAGUE Major

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.