Asus ROG Bootcamp v Nestu: Online reportáž

V Nestu dnes začína víkendový Bootcamp pro CS:GO týmy eXtatus a ROG female.

ROG Bootcamp v The Nest

ROG Bootcamp v The Nest FOTO: ASUS republic of Gamers CZ

Jak už jsme vás informovali v předešlém článku, v hráčském doupěti The Nest na severu Čech tento víkend probíhá CS:GO klání mezi třemi týmy: vítězi letošního MČR v počítačových hrách eXtatus, profi dámským klanem ROG female a pěticí fanoušků, kteří s hráči nejen stráví tento víkend, ale budou mít šanci se s nimi utkat přímo ve hře a ukázat tak svůj skill.

Hráči se do Nestu začali sjíždět už včera, kdy v nočních hodinách probíhalo především seznamování s prostory, počítači, jejich nastavování a také vyzkoušení a sžití se s klávesnicemi ROG Clamore, které se na českém trhu teprve objeví. Zbytek nočního programu sestával z volné zábavy v prostorách herního doupěte

Prvním dnešním utkáním je zápas týmů eXtatus proti ROG female, "kluci proti holkám". Hrát se bude klasickým BO3 na mapách Cache, Mirage a Dust 2 v případě, že by došlo k remíze. Po tomto klání se všichni účastníci akce od počítačů přesunou k talířům a přiborům, čekat na ně bude oběd z legendární Nest kuchyně.

Pětice fanoušků, kteří se víkendového klání v Nestu také účastní bude v první části akce zápasu mezi dvěma týmy přihlížet a zkusí si jej také komentovat. 

V rámci ROG Bootcampu vám přinášíme slevu 1000 Kč při nákupu herního notebooku ROG GL552 a k tomu jako bonus Voucher na hru Forza Horizon 3. A jak se na herních notebocích z rodiny ROG hraje můžete sledovat přímo na Streamu.

Sledujte živé video z kanálu The_Nest na www.twitch.tv

13:30 Technické problémy odsouvají začátek zápasů o pár desítek minut

Jak je na každém turnaji tradicí, vždy se vyskytne větší či menší technický problém, který je nutné vyřešit pro naprostou spokojenost hráčů a především pro plynulost dalšího chodu akce. Plánovaný začátek zápasů se tedy posouvá zhruba o 20 minut, o dalším průběhu vás budeme informovat live.

13:40 začínáme hrát! Dámy v pozici CT, páni pak hrají za teroristy

Dámy se snaží držet si pozici, ale každé kolo prozatím vypadá stejně, na konci se vždy ozve stará známá hláška "terrorists win". Dev7l kupuje AWP, holky zatím šetří na další kolo. V pátém kole proti sobě zůstali 1v1 Afrodita a Dev7l se svým AWP. I s 20 HP se mu podařilo hráčku obejít přes kuchyň a získat svému týmu další vítězství.

eXtatus získávají větší a větší ekonomickou převahu, dámy se však pokoušejí ji vyrovnat a každou hrou získávají víc a víc fragů. I přes tento vývoj mají zástupkyně něžného pohlaví na svém kontě stále 0 a hra se pomalu přesouvá k momentu, kdy mají posledních pár šancí průběh hry obrátit.

První vítězství pro ROG female přišlo v 10. hře, kdy zbyli 2 a 2 hráči, následně byly dámy v převaze 2:1 a dokázaly tuto šanci proměnit. Následné eco z jejich strany se jim spíše vymstilo, vítězství se jim nepodařilo zopakovat. Stav je momentálně 15:1 pro eXtatus a bez prostředků na straně ROG female to vypadá na jasné pánské vítězství v první hře.

eXtatus vs ROG female 1:0

Nejlepším hráčem zápasu byl Dev7l s 27 killy. Spekulace o sehranosti týmů a době, kterou strávili v Nestu při potřebné přípravě jsou částečným vysvětlením pro skóre prvního zápasu. Dámy do Nestu dorazily pozdě v noci, pánové tedy měli více času na to se rozehrát a sehrát. Uvidíme, jak oběma týmům sedne druhá mapa a zda se dočkáme podobného výsledku, nebo ROG female překvapí a předvedou nezapomenutelnou akci.

14:26 Začínáme druhou hru! eXtatus na straně teroristů, ROG female jako CT

První kolo sice připadlo týmu eXtatus, ovšem kvůli spadnutí hry došlo k resetu a ROG female tak dostává další šanci začít ve velkém stylu. I po resetu byl však výsledek prvního kola stejný jako před resetem, dámy však nakoupily (a v tom, jak je obecně známo, jsou ženy opravdu dobré) a vyrazily do útoku. Ani nákup jim bohužel nepomohl a v dalších třech kolech vše vypadalo víceméně stejně, jako v prvním zápase. Při stavu 0:4 dámy zvolily eco a opatrně vyrazily k rotaci soupeři do zad.

ROG female při stavu 0:5 zvolily koupi 2 AWP do týmu, eXtatus zvolili 5x AK a volba to byla stejně, jako všechny předešlé, správná, získali další kolo. AKčka si nechali i do dalšího kola, nebyl totiž důvod na úspěšné strategii cokoli měnit. 

Full buy z dámské strany jsme viděli v 9. kole, které se rozhodly hrát defenzivně. Smoke i nákup se vyplatily a dámy si na své konto připsaly první bod. Povzbuzeny tímto úspěchem vyrazily do boje o něco agresivněji a získaly pro sebe i další kolo. Jejich záměr donutit eXtatus k eco buy byl jasný, bohužel jim však nevyšel a stav se tak změnil na 2:9.

14:43 technický probém způsobil výpadek Streamu, na nápravě se pracuje, za chvilku se vám přihlásíme zpět

14:45 a jsme zpět! Stav je 14:2 pro eXtatus. V poslední hře Kravičce zbývá proti 3 protihráčům 40 vteřin na plant, ovšem eXtatus jí tuto šanci nedali a ještě před položením zápas ukončili ve stavu 15:2.

14:55 je čas na legendární Nestovský oběd. Hráčům se ale od počítačů nějak nechce odcházet.

Všichni účastníci bootcampu jsou najedeni a namíchané týmy jsou již složeny. Momentálně si můžete poslechnout Lukáše "Jumpa" Vobeckého, který se rozhovoří o tom, jak se takový bootcamp vůbec pořádá, co vše je k tomu potřeba udělat a zajistit a jak probíhaly připravy právě na Asus ROG bootcamp. 

"Přípravy začaly nějaké dva měsíce zpět domluvou s Asusem. Následně pak byla největším oříškem volba termínu, ve kterém by všichni účastníci měli volno a mohli do Nestu přijet. Měli jsme termín, zbývalo tedy založit facebookovou událost, objednat grafické vizualizace, zajistit branding, rozmístění počítačů, streamovacího studia, vybrat vhodné rozmístění kamer a podobně. V pátek pak přijeli lidé ze SkillZone a začali veškerou techniku dávat dohromady a propojovat několik místností v dvou domech. Hráči přijeli kolem 9-10 hodiny večerní, pro část z nich bylo potřeba dojet až do Prahy." 

img-responsive

Pořadatel Bootcampu Lukáš "Jump" Vobecký | foto: ASUS republic of Gamers CZ

"V následujících hodinách pak probíhalo seznámení s prostory i s Jägermeisterem, neoficiálním drinkem Nestu. Po půlnoci pak až do rána panovala volná zábava. "

16:02 V následujícím mixovaném zápase nás čekají mapy Inferno, Cobblestone a Nuke

V týmu Bombarďáci hrají Frozen, queztone, jance, afrodita a Nikky. Rakeťáci pak mají ve svém týmu Ketubora, Kravičku, Dev7la, Zedka a Maiušku.

V prvním kole jsme viděli showmatch v podobě bitvy na nože. Zedko všechny pobodal a vybojoval první vítězství pro Bombarďáky. Frozenův tým získal i další tři hry, přestože by se po prvním duelu mezi týmy v originálním složení dalo předpokládat, že tým s třemi zástupkyněmi něžného pohlaví prohraje i tuto hru. Jak Frozen slíbil, hry "potahal" a umožnil tak ostatním se držet za ním. 

V každé další hře pak bylo víc a víc pozorovatelné, že Frozen a queztone jsou opravdu sehraná dvojka. Jejich tým Bombarďáků tak získával větší a větší ekonomickou převahu. V druhém týmu v počtu fragů excelovali Zedko, Dev7l a hned za nimi byla Maiuška. 

Zbývají poslední tři kola do výměny stran, stav je 10:2 pro Bombarďáky. V tomto kole si Frozen téměř dal ace, ale i zabití "pouhých" 4 hráčů sklidilo u fanoušků na streamu úspěch. Za stavu 13:2 si týmy prohodily strany, avšak tip na vítěze byl v tuto chvíli strana nestrana stále stejný.

img-responsive

Rakeťáci vs Bombarďáci | foto: ASUS republic of Gamers CZ

První zápas po výměně Rakeťáci předvedli pěkný výkon a Zedko se i s jedním HP dokázal udržet ve hře a pomoci tak zajistit třetí bod pro svůj tým. V tu chvíli začal Jump tým Rakeťáků hypovat a očividně to zabralo. Jejich ekonomický náskok se vyšplhal na krásných 20 000 a získali pro sebe další dvě kola. 

V matchpointové situaci je skóre 15:8 pro Bombarďáky a Frozen sáhl sebejistě po AWP. I přesto, že se Rakeťáci vzchopili a byli schopni vyhrát nejen toto kolo, ale i další 2, Bombarďáci nakonec přeci jen vyhráli a to za stavu 16:11. Druhá hra nás čeká už za okamžik po pauze.

2. hra smíšených týmů na mapě Inferno právě začíná!

První kolo na nože vyhráli Rakeťáci, to druhé se po situaci, ve které se ocitl 1v1 Frozen proti Dev7lovi, vyhráli také. Jejich přesila byla nepřehlédnutelná i v dalších kolech, kdy si na své konto připisovali jednu výhru za druhou. V 6. hře se pak Bombarďákům podařilo získat svůj první bod, ovšem až do 10. kola zůstal osamocený.

Strany se měnily při stavu 13:2 pro Rakeťáky a zanedlouho nastal matchpoint 15:2, při němž Bombarďáci začali otáčet. Dařilo se jim to pouhá dvě kola, poté Rakeťáci srovnali celkové skóre na 1:1.

19:09 finálové 3. kolo smíšených týmů začíná po krátké pauze

19:34 se po pauze vracíme zpět k poslední dnešní hře, ve které se rozhodne mezi týmem Bombarďáků a Rakeťáků. Na počátku hry byl stav vyrovnaný nejen výkonem hráčů, ale i stavem 1:1. V pátém kole se podařilo celému týmu Rakeťáků přežít útok nepřátel a do toho šestého tak nastoupili v plné palebné síle.  

V následujících kolech byla situace hodně vyrovnaná, body padaly střídavě na jednu i na druhou stranu a v momentě, kdy se točily strany bylo skóre 6:9 pro Rakeťáky. Ve 20. kole zůstaly ve hře pouze Nikky proti Kravičce, ta však přežila a vyrovnala misky vah, skóre je tak 10:10. 

V posledních kolech se štěstěna i fragy přesunuly na stranu Rakeťáků a 28. kolo se stalo posledním, osudovým. Za stavu 12:15 se oba týmy pustily s vervou do boje a Rakeťáci potvrdili svou předchozí výhru a stali se tak celkovými vítězi tohoto smíšeného utkání. 

img-responsive

Kapitánka vítězného týmu Kravička | foto: ASUS republic of Gamers CZ

Dalším programem je rozhovor s kapitánkou týmu Rakeťáků, Kravičkou. Vyzpovídá ji kdo jiný než Jump. Následovat bude večeře v podobě slavné Nest pizzy a volný program, který vám samozřejmě budeme i se zvukovou stopou vysílat na streamu. Jako motivaci ke sledování vám nabízíme i soutěž o jednu z pěti profi herních podložek Asus Republic of Gamers, vydaných při příležitosti desátého výročí ROG. Pro šanci na výhru stačí do chatu na twitchi napsat "chci podložku". Ve 23h pak vybereme pět z vás, kterým ji zašleme. Hodně štěstí!

Pokud byste i vy chtěli vyzkoušet pohostinnost herní vily The Nest, navštivte facebookovou stránku, kde se dozvíte veškeré podrobnosti, včetně dokumentace předchozích akcí zde pořádaných.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Asus ROG Bootcamp v Nestu: Online reportáž

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.